SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Firma ponúka 4K televízor s dvoma obrazovkami zadarmo výmenou za reklamu

0

Nový startup rozdáva zákazníkom zadarmo 55-palcový televízor s integrovaným soundbarom. V čom je háčik?  Spoločnosť v týchto dňoch otvorila zoznam čakateľov na svoj bezplatný televízor s dvoma obrazovkami. Druhá, menšia obrazovka sa nachádza pod hlavným televízorom a soundbarom a slúži ako displej na reklamy a widgety. Počas sledovania televízie vám tak reklamy neprekážajú, a keď sa televízor nepoužíva, môžu zaberať obe obrazovky. Okrem neustálej reklamy budú musieť ľudia súhlasiť aj s poskytnutím množstva údajov.

Spoločnosť vo svojich zásadách ochrany osobných údajov uvádza, že bude zhromažďovať údaje o „audio a video obsahu, ktorý sledujete, kanáloch, ktoré sledujete, a trvaní vašich sledovacích relácií“. Okrem toho bude Telly monitorovať, kedy a ako používate televízor, vrátane „vašich vyhľadávacích dopytov, preferencií nastavení, otvorených aplikácií, nákupov alebo iných transakcií, vybraných tlačidiel, času, frekvencie a trvania vašich aktivít, fyzickej prítomnosti vás a ďalších osôb používajúcich televízor v danom čase a ďalších údajov o používaní“.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Ak sa chcete od monitorovania odhlásiť, budete musieť televízor vrátiť alebo zaplatiť spoločnosti 500 dolárov. Hoci mnohé inteligentné televízory zobrazujú reklamy a zhromažďujú údaje, vždy existujú nastavenia, pomocou ktorých môžu používatelia veľkú časť zhromažďovania údajov vypnúť. Okrem toho väčšina televízorov nie je vybavená kamerami, čo znamená, že zariadenie vás nebude môcť vizuálne sledovať. 

Telly však v zásadách ochrany osobných údajov jasne uvádza, že televízor sleduje fyzickú prítomnosť tých, ktorí ho používajú. Pridanie soundbaru a zabudovanej kamery, nehovoriac o druhej obrazovke, robí Telly naozaj unikátnym. Štandardný 55-palcový televízor so základnými obrazovými parametrami podobnými modelu Telly stojí približne 300 až 400 dolárov. Samozrejme, za soundbar by ste si museli priplatiť približne 100 USD alebo viac.

Zdroj: cnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať