SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Takto budú podľa umelej inteligencie vyzerať mestá v roku 2050

Výskum a vývoj
0

Web DailyMail.com požiadal generátor obrázkov Midjourney, aby ukázal svoju predstavu o tom, ako bude vyzerať 10 amerických miest v roku 2050 na základe podnetov od popredných odborníkov na rozvoj „inteligentných miest“. Podnety boli zamerané na veci, ako je preľudnenie, klimatické zmeny a technologický rozvoj, ktoré pravdepodobne zmenia mestá budúcnosti. Výsledky ukazujú, že mnohé z betónových džunglí bude zdobiť bujná vegetácia vyrastajúca z výškových budov, okolo ktorých sa na žiarivo modrej oblohe vznášajú vozidlá s krídlami.

Podľa predpovede OSN budú do roku 2050 takmer tri štvrtiny svetovej populácie (68 %) žiť v mestách. Mestá budúcnosti budú využívať technológie na zlepšenie kvality života, efektívnosti a udržateľnosti, povedal Chris Dymond, riaditeľ medzinárodného programu riadenia inteligentných miest na Zigurat Global Institute of Technology v Barcelone. Dymond uviedol, že cestovanie bude úplne iné, hybridná práca a autonómne riadené vozidlá zmenia podobu ciest. Ľudia budú pravdepodobne cestovať menej, pretože práca na diaľku a teleprezencia budú čoraz sofistikovanejšie.

AMD_022024

Na výber bude oveľa viac spôsobov dopravy vrátane autonómnej jazdy alebo letov na požiadanie.vDymond verí, že budovy sa budú pretvárať tak, aby sa stali energeticky účinnejšími, pričom sa využije každá príležitosť na zhodnotenie premrhanej energie. Mestá budú takisto zelenšie, zelenina a ovocie sa budú pestovať priamo na mieste. Umelá inteligencia bude zohrávať úlohu pri riadení týchto miest budúcnosti. Technológia „digitálnych dvojčiat“ umožní obyvateľom mesta vidieť, aký vplyv majú rozhodnutia na dopravu, kvalitu ovzdušia a bezpečnosť v priebehu ich realizácie

„To, či budú mestá lepším miestom na život, závisí od toho, ako sa občania budú zapájať do rozhodovania o tejto ceste, a či im to uľahčí umelá inteligencia a množstvo ďalších technologických vymožeností,“ povedal Dymond. S tým, že umelá inteligencia bude kľúčom k riadeniu budúcich miest, súhlasí aj Wendy Shearerová, riaditeľka spoločnosti Pulsant pre inteligentné mestá. Domnieva sa, že budúci starostovia budú mať zástupcov v podobe výkonnej umelej inteligencie.

Hoci primátor bude mať právo konečného rozhodnutia, poznatky založené na údajoch budú integrované do fungovania mesta a AI manažér mesta bude mať za úlohu štandardizovať a rozvíjať mestské prostredie. „Každý vedúci predstaviteľ inteligentného mesta bude zodpovedný za implementáciu a údržbu komplexných technológií potrebných na realizáciu vízie mesta, ako aj za čo najlepšie využitie údajov generovaných samotným inteligentným mestom,“ povedala Shearerová.

New York: Mestá budúcnosti budú zelenšie miesta s vertikálnymi farmami produkujúcimi potraviny

Houston: Vozidlá na cestách budú autonómne a všade bude zeleň

Washington: Mestá budúcnosti budú zelenšie a budú riadené láskavou umelou inteligenciou

Philadelphia: Autonómne lietajúce autá umožnia obyvateľom miest vzlietnuť a zaletieť do svojho cieľa

San Francisco: Vertikálne farmy zmenia podobu miest budúcnosti

Chicago: Solárne panely a energeticky úsporné spôsoby bývania zmenia vzhľad budúcich miest

Seattle: Autá na cestách budú autonómne a budú poskytovať údaje vedeniu mesta

Los Angeles: V mestách budúcnosti bude všade zeleň

Boston: Mestá budúcnosti pretvorí robotika a zelená energia

San Diego: Mestá budúcnosti bude charakterizovať solárna energia a robotické vozidlá

Zdroj: dailymail.co.uk

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať