PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Flexibilný laptop môže priniesť revolúciu vo svete počítačov

2

Paysage je koncept počítačového zariadenia, ktoré sa vďaka jedinečnému hybridnému dizajnu zameriava na používateľov notebookov aj stolových počítačov. Vyznačuje sa dvojdielnou konštrukciou – CPU je umiestnený v klávesnici (ako vo väčšine notebookov), no displej nie je upevnený na hornom okraji klávesnice, ale má flexibilnú konštrukciu, ktorá umožní obvinúť ho okolo hornej a spodnej strany klávesnice na spôsob sendviča. Lepšiu predstavu si môžete urobiť podľa obrázkov.

Ak otvoríte len hornú časť displeja, máte štandardný laptop/netbook, ktorý je vybavený klávesnicou, trackpadom, štyrmi portmi USB-C, AUX a reproduktormi. No ak klávesnicu kompletne oddelíte od displeja, získate oveľa väčší flexibilný displej, ktorý sa dá otvoriť a pripevniť na stolový stojan, čím získate desktop s masívnou vyvýšenou obrazovkou a externou klávesnicou.

Paysage bol síce pôvodne predstavený takmer pred desiatimi rokmi, no až nedávny pokrok v oblasti ohybných displejov OLED urobil tento koncept realistickejším. Návrhár Kevin Depape vo svojej najnovšej iterácii podrobne popisuje zariadenie vrátane magnetických upínacích prvkov a prepojovacích káblov. 

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
pocitac notebook dizajn

2 komentáre

. reakcia na: Flexibilný laptop môže priniesť revolúciu vo svete počítačov

7.8.2020 21:08
Nemoze...
Reagovať

hmmmm reakcia na: Flexibilný laptop môže priniesť revolúciu vo svete počítačov

4.8.2020 08:08
mna ohybne displeje vobec nepresvedcili. Na mobiloch to vyzera otrasne...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať