Mac OS 8 si ako aplikáciu môžete stiahnuť a nainštalovať na Windows aj Linux

1

Vývojár Felix Rieseberg nakodoval Mac OS 8 ako aplikáciu, ktorú môžete nainštalovať na svoj počítač Mac alebo PC. Po transformovaní OS Windows 95 na aplikáciu sa Rieseberg rozhodol takto zmeniť aj Mac OS 8.1 z roku 1991. Tá zahŕňa aj množstvo aplikácií a hier z demonštračného CD MacWorldu z roku 1997 a možno ju nainštalovať na Mac OS, Windows a Linux.

Aplikácia macintosh.js je napísaná výlučne v jazyku JavaScript a používa virtuálny stroj na emuláciu počítača Macintosh Quadra 900 s CPU Motorola, ktorý Apple používal pred prechodom na čipy PowerPC od IBM. Riesebergovi sa podarilo získať aj klasické hry ako Duke Nukem 3D, Civilization II, Dungeons & Dragons, Namely, Oregon Trail, Alley 19 Bowling a Damage Incorporated running.

Predinštalovaných je aj veľa programov vrátane Photoshop 3, Premiere 4, Illustrator 5.5, StuffIt Expander a Web Page Construction Kit od Apple. Hoci predinštalované sú aj Internet Explorer a Netscape, Rieseberg hovorí, že ide o tak staré verzie, že v nich „nebudete môcť otvoriť ani Google“. Každá samostatná verzia má menej ako 250 MB a možno si ich stiahnuť z GitHubu.

Zdroj: www.theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
aplikácia app notebook softver Windows Linux

1 komentár

Hry reakcia na: Mac OS 8 si ako aplikáciu môžete stiahnuť a nainštalovať na Windows aj Linux

4.8.2020 11:08
Fakt aj hru Namely?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať