SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Fotoaparát s 4 objektívmi zachytáva 3D objekty a vyrába z nich pohyblivé gify

Technológie
0

Hoci fotoaparáty s viacerými objektívmi umožňujúce 3D snímanie už nejaký čas existujú (Nishika N8000 alebo Kodak Stereo Camera), Moment 3D Camera pretvára túto kategóriu. Zatiaľ čo predchádzajúce fotoaparáty snímali 3D obrázky na film, Moment 3D Camera to robí digitálne, pričom sa spolieha na lineárne pole štyroch šošoviek, ktoré súčasne snímajú fotografie na zachytenie paralaxy, ktorú náš mozog vníma ako hĺbku. Jednoducho povedané, fotoaparát Moment zmrazí okamih v čase, zachytí 4 rôzne uhly, aby snímka vyzerala pútavejšie a oveľa lepšie ako bežná fotografia.

Séria 38 mm objektívov pracuje v tandeme a fotí presne v rovnakom čase, snímky sa potom zobrazia na displeji hľadáčika fotoaparátu. Obrázky sú zobrazené ako súbory GIF, ktoré sa posúvajú zľava doprava, aby vytvorili dojem hĺbky. Staršie modely ako Nishika N8000 a Nimslo z 80. rokov minulého storočia boli kvadraskopické fotoaparáty (so štyrmi objektívmi) navrhnuté tak, aby vytvorili štyri polovičné snímky pri cvaknutí uzávierky. Dopyt po týchto produktoch však bol nízky, pretože ľudia strácali záujem pri čakaní na výtlačky, ktorých vrátenie spotrebiteľovi mohlo trvať týždne a podľa niektorých údajov aj mesiace.

Systém viacerých objektívov fotoaparátu Moment je navrhnutý tak, aby vyzeral a fungoval ako bežný fotoaparát. Ponúka vám nový spôsob fotografovania bez toho, aby ste sa museli čokoľvek učiť. Namierite, pozriete sa do hľadáčika a stlačíte spúšť a fotoaparát sa postará o zvyšok. Hľadáčik vám umožňuje komponovať záber, hoci je tu aj dotykový displej, na ktorý sa môžete pozerať. Fotoaparát má funkciu zoomu, blesk a možnosť prepínania medzi režimami, vďaka čomu si môžete vybrať, či budete fotografovať ľudí, scenériu, alebo makrozábery objektov zblízka.

Snímky sa zachytávajú len vo vertikálnej orientácii na výšku. Nasnímané fotografie sa zobrazujú na vertikálnom dotykovom rozhraní, kde môžete orezávať a upravovať médiá, ako aj prezerať predtým cvaknuté fotografie/GIFy. Môžete dokonca nastaviť časovače pre selfie a využiť držiak na statív na spodnej strane, keď chcete fotografovať bez použitia rúk.

Snímky sa ukladajú na kartu SD, aj keď fotoaparát Moment 3D môžete priamo pripojiť k externému displeju prostredníctvom portu HDMI. Okrem toho vďaka portu USB-C možno pripojiť fotoaparát k zariadeniam, ako je notebook, tablet alebo telefón, dokonca umožňuje fotoaparát aj nabíjať. Moment 3D má na svojej základni vymeniteľnú batériu, ktorú môžete vymeniť spôsobom hot-swap (bez nutnosti vypnutia).  

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať