SAMSUNG_0425_03 Advertisement SAMSUNG_0425_03 Advertisement SAMSUNG_0425_03

GFI Software: nárast objemu dát zvyšuje riziko deepfake útokov

Tlačové správy
0

Len 12 % spoločností sa cíti byť plne chránených pred sofistikovanými útokmi na svoje údaje

SAMSUNG_04_3 Advertisement

Spoločnosť GFI Software, poskytovateľ riešení pre bezpečnosť podnikových sietí, uviedla, že súčasný nárast objemu a ukladania dát vedie k nárastu kybernetických rizík. Podľa partnerov spoločnosti GFI Software na celom svete sú organizácie najviac ohrozené potenciálnou stratou údajov o zákazníkoch a produktoch. Podniky však nie sú ohrozené len stratou údajov - so zapojením umelej inteligencie (AI) sa zneužívajú neautorizované podnikové údaje na vykonávanie deepfake útokov.

Okrem tradičných lokálnych databáz a serverov čoraz viac spoločností presúva dáta do cloudových úložísk a platforiem SaaS. Nezabúdame ani na dáta obsiahnuté v koncových zariadeniach vrátane pracovných staníc, tabletov a mobilných telefónov. A skupinou dát, ktorá bude v budúcnosti najrýchlejšie rásť, sú dáta zo zariadení a snímačov internetu vecí vrátane napríklad údajov z vykurovacích systémov, klimatizácií a dokonca aj kávovarov, ktoré posielajú kvantá dát na internet. Rýchly nárast množstva dát v organizáciách potom poskytuje útočníkom viac príležitostí na ich získanie a následné využitie. 

Tu sú odpovede partnerov spoločnosti GFI Software na otázky týkajúce sa únikov podnikových dát:

  • 6 % respondentov uviedlo, že v dôsledku úniku dát zažili vážne prevádzkové dôsledky, 33 % menej závažné a ľahko odstrániteľné a 49 % sa s únikom nestretlo, ale obáva sa potenciálnych rizík. Iba 12 % sa cíti byť plne chránených pred útokmi na ich údaje.

  • V prípade narušenia sa spoločnosti najviac obávajú straty údajov o zákazníkoch (10 na 10-bodovej stupnici), straty dát o produktoch a logistike (8,5 z 10), straty e-mailovej komunikácie (8,5 z 10) a najmenej sa obávajú straty údajov o ľudských zdrojoch (6,5 z 10).

  • S nárastom deepfake praktík založených na umelej inteligencii sa 39 % respondentov veľmi obáva takýchto útokov, 47 % sa obáva len mierne a 12 % sa neobáva vôbec.

"Čoraz častejšie sa vyskytujú prípady zneužívania firemných údajov na vytváranie sofistikovaných deepfake útokov, ktoré dnes dokážu veľmi vierohodne oklamať cieľových používateľov v organizácii," povedal Jozef Kačala, viceprezident pre globálne obchodné inžinierstvo v spoločnosti GFI Software. "Čím viac nechránených údajov a nezabezpečených úložísk, tým ľahšie môžu útočníci vytvárať dôveryhodnejšie deepfake kampane a spôsobovať ohrozeným organizáciám značné finančné straty. "

Spoločnosť GFI Software odporúča posilniť viacvrstvovú ochranu, ktorá by mala zahŕňať ochranu elektronickej pošty, firewall, bezpečnosť koncových bodov vrátane antivírusu, skenovanie zraniteľností a správu záplat, monitorovanie siete, riadenie prístupu a prípadne ďalšie nástroje. Medzi základné nástroje spoločnosti GFI Software na zabezpečenie firemných dát patria GFI LanGuard na skenovanie zraniteľností, GFI ClearView na monitorovanie siete, GFI MailEssentials na ochranu elektronickej pošty a GFI KerioControl ako firewall a UTM platforma.

O GFI

Spoločnosť GFI Software vyvíja špičkové IT riešenia, ktoré umožňujú podnikom monitorovať, spravovať a chrániť svoje siete s minimálnou administratívou. GFI podporuje komunikačné a bezpečnostné platformy desiatok tisíc svojich zákazníkov riešeniami pre sieťovú bezpečnosť, monitorovanie webu, antispam, patch management, správu zraniteľností, elektronickú poštu, faxovanie a archiváciu. Spoločnosť GFI predáva svoje produkty prostredníctvom globálnej siete tisícov obchodných partnerov. Spoločnosť je držiteľom mnohých ocenení a certifikátov vrátane certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Viac informácií o spoločnosti GFI Software nájdete na adrese http://www.gfi.com.

 

GFI Software

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať