SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

GTS Slovakia so ziskom EBITDA 15,9 mil. EUR za rok 2012

Tlačové správy
0

Spoločnosť GTS Slovakia, popredný telekomunikačný poskytovateľ integrovaných komunikačných riešení a služieb dátových centier, zverejnila auditované hospodárske výsledky za rok 2012. GTS Slovakia dosiahla v minulom roku celkové výnosy vo výške 47 mil. EUR, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 1,1 %. Zisk pred započítaním daní, úrokov, odpisov a amortizácie (EBITDA) vzrástol o 9 % na 15,9 mil. EUR, čo predstavuje 34 % z celkových výnosov. Investičné náklady dosiahli hodnotu 7,3 mil. EUR.

„Sme veľmi radi, že aj napriek celkovému nepriaznivému vývoju v telekomunikačnom sektore sme úspešní v získavaní nových zákazníkov, čím celkovo zvyšujeme ich počet. Napriek súčasnej veľkej cenovej erózii sa nám vďaka neustálemu zavádzaniu nových produktov a zákazníckych riešení darí udržiavať si výnosy, dokonca ich mierne zvyšovať. Zásluhou optimalizácií a investícií do nových technológií sa nám aj minulý rok podarilo zvýšiť efektivitu, čoho dôkazom je 9 % rast zisku EBITDA," uviedol Stanislav Molčan, Country manager GTS Slovakia.

Rok 2012 sa niesol v znamení nových služieb a inovácií v technológiách. Novinkou minulého roka bolo spustenie novej videokonferenčnej služby v HD kvalite, GTS Videoconference. Prostredníctvom tejto služby GTS Slovakia zabezpečovala, napríklad, videomost z Vatikánu do Bratislavy počas 11. ročníka medzinárodnej konferencie ITAPA.

GTS prinieslo na trh i služby Data Storage a Backup založené na technológii Cloud - dve nové manažovateľné riešenia úložísk pre vysoko zabezpečenú a spoľahlivú správu dát a ich replikáciu.

Vedúce postavenie GTS v oblasti telekomunikačných riešení potvrdili i prestížne ceny - ocenenie za najlepšieho poskytovateľa veľkoobchodných telekomunikačných služieb v strednej a východnej Európe udelené časopisom Capacity magazine, ktoré získala GTS už po piaty krát a ocenenie MEF (Metro Ethernet Forum) za svoje ethernetové služby získala už druhý rok po sebe.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať