PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

GTS zabezpečila videomost z Vatikánu do Bratislavy počas medzinárodnej konferencie Itapa

0
Skupina GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, zabezpečovala videomost z Vatikánu do Bratislavy počas 11. ročníka medzinárodnej konferencie ITAPA, prostredníctvom svojej služby GTS Videoconference. Táto služba ponúka prenos videa vo vysokom rozlíšení prostredníctvom širokej palety zariadení a pomáha firmám zmeniť ich bežné IP siete na dômyselný a jednoducho dostupný videokomunikačný systém.

Služba GTS Videoconference zabezpečila videomost z Vatikánu do Bratislavy, vďaka ktorému predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský vystúpil na medzinárodnom kongrese ITAPA (Informačné technológie a verejná správa). ITAPA je od roku 2002 najvýznamnejším, najznámejším a najväčším podujatím na Slovensku, ktoré sa zaoberá informatizáciou verejnej správy (eGovernmentom).

„Sme poctení, že sme prostredníctvom našej služby GTS Videoconference mohli sprostredkovať príhovor bratislavského arcibiskupa a zároveň predsedu konferencie biskupov Slovenska - metropolitu Stanislava Zvolenského, ktorý sa v tom čase zúčastňoval na synode vo Vatikáne. Vzhľadom na to, že svoju osobnú účasť na tomto významnom medzinárodnom kongrese vopred potvrdil, bolo nevyhnutné zabezpečiť videomost z Vatikánu do Bratislavy a všetky technické záležitosti v rekordne krátkom čase. Podarilo sa nám to v priebehu štyroch dní," uviedol Juraj Ďurov, riaditeľ pre stratégie a produkty GTS Slovakia.

Videomost medzi Bratislavou a Vatikánom sa uskutočnil prostredníctvom služby GTS Videoconference, ktorá umožňuje prenos videa vo vysokej kvalite s využitím širokej škály koncových zariadení, ako sú smartphone, tablet, notebook, osobný počítač alebo komunikačný systém konferenčnej miestnosti. Podpora takejto širokej palety zariadení znamená, že zákazníci môžu systém jednoducho nasadiť v rámci existujúcej IT infraštruktúry bez potreby investovania do náhrad za osobné počítače alebo mobilné zariadenia.

Pridať komentár