SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Geniálne riešenia na zlodejov: Bezpečnostná kamera ich bude ostreľovať paintballovými guľôčkami

Bezpečnosť
1

Slovinský startup vyvinul inteligentnú bezpečnostnú kameru s názvom PaintCam Eve, ktorá dokáže strieľať paintballové guľôčky alebo slzný plyn na potenciálnych votrelcov. Kamera využíva automatické označovanie cieľov, rozpoznávanie tváre a rozhodovanie na základe AI na identifikáciu neznámych návštevníkov.

Ak narušiteľ neodíde v časovom limite, kamera začne strieľať paintballové guľôčky, aby označila narušiteľa na umožnenie jeho neskoršej identifikácie políciou. Zariadenie ponúka aj možnosť použitia projektilov so slzným plynom. Kamera má, samozrejme, aj štandardné funkcie bezpečnostnej kamery, ako je vzdialený prístup, prispôsobiteľné upozornenia, nočné videnie a detekcia pohybu.

Dokáže takisto identifikovať známe domáce zvieratá a môže byť použitá na odstrašenie miestnych voľne žijúcich živočíchov. Výrobcovia neposkytli veľa technických špecifikácií, ale uvádzajú živé monitorovanie, ukladanie a prehrávanie videa a ľahko nastaviteľný dizajn. Tím PaintCam plánuje 23. apríla spustiť kampaň na portáli Kickstarter na financovanie projektu.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

aj na fajciarov reakcia na: Geniálne riešenia na zlodejov: Bezpečnostná kamera ich bude ostreľovať paintballovými guľôčkami

22.4.2024 05:04
takto by som obstreloval aj vsetkych fajciarov na verejnosti... a rovno do oka
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať