SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Google Pay sa zmení na finančné centrum, pripravujú sa aj bankové účty Google Plex

0

V týchto dňoch Google aktualizuje Pay pre Android a iOS. Aplikácia má navigačný systém s tromi kartami v troch sekciách: Explore, Pay a Insights. Prvá sekcia zoskupuje rôzne zľavové kupóny a propagačných akcie. Druhá sekcia je predvolená obrazovka pri spustení aplikácie a umožňuje kategorizovať platby podľa toho, či sa platilo ľuďom, firmám alebo sa delilo o platby v skupine.

Google Pay sa tento proces pokúsi uľahčiť napríklad automatickým rozdelením sumy, ak sa skupina snaží podeliť o účet. Môžete tu zaplatiť na čerpacích staniciach či parkoviskách, objednať si jedlo a pod. Tretia sekcia zobrazuje váš aktuálny zostatok na účte, výdavky za mesiac a zostatok v službe Google Pay. Používateľ ju môže prepojiť aj so svojimi bankovými alebo kreditnými kartami prostredníctvom funkcie Plaid, aby získal ďalšie štatistiky a históriu transakcií.

Aplikáciu možno chrániť PIN kódom, vzorom alebo biometrickou autentifikáciou. Nová verzia aplikácie je obmedzená na fungovanie iba na jednom telefóne naraz, aj keď medzi zariadeniami sa dá veľmi ľahko prepínať jednoduchou registráciou telefónneho čísla. Aplikáciu možno stiahnuť v Play Store, nebude však k dispozícii ako aktualizácia tej pôvodnej, ale ako úplne nová. Tá pôvodná je premenovaná na Google Pay (old app), nová sa volá len Google Pay. U nás je však dostupná len tá prvá.

Google Pay v súčasnosti pracuje s kartami a účtami tretích strán, skutočnou novinkou však bude od budúceho roka podpora Google Plex, nového mobilného bankového účtu s kartou dostupnou cez Pay. Google Plex nebude mať žiadne mesačné poplatky, poplatky za prečerpanie účtu a žiadne požiadavky na minimálny zostatok. Účty Plex budú podporovať opakované prevody, stanovovanie cieľov na šetrenie (napríklad vzdelávací alebo prázdninový fond).

Budú existovať jednoduché nástroje na presun peňazí medzi účtami a z bezpečnostných dôvodov bude takisto možné kartu ľahko uzamknúť. Zatiaľ čo služba Apple Card je spojená len s jednou bankou (Goldman Sachs) a ponúka kreditnú kartu aj vo fyzickej podobe, Google bude spolupracovať s viacerými bankami a poskytne používateľom debetnú kartu, pravdepodobne len virtuálnu.

Zdroj: androidpolice.comslashgear.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať