PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Google odkazuje: S jedným zadným fotoaparátom dokážeme urobiť viac ako vy so štyrmi!

0

Staviť všetko na jediný objektív Cycloptic dnes, keď má väčšina špičkových telefónov dva (iPhone XS), tri (Huawei P20 Pro, LG V40) alebo dokonca aj štyri zadné fotoaparáty (Samsung Galaxy A9), je zahrávanie sa s dôverou. Vyhlásenie Googlu v súvislosti so smartfónom Pixel 3 je však tvrdé: „Náš jediný objektív je lepší než všetky tie vaše smiešne fotoaparáty dovedna.“ Treba dodať, že Pixel 3 a Pixel 3 XL majú dve 8 Mpx kamery vpredu, ale o tom neskôr.

Výrobcovia smartfónov vrátane Samsungu a Applu zvyčajne vyhradia druhý objektív pre model z vyššej kategórie. Samsung Galaxy S9 má jeden 12-megapixelový objektív, no Galaxy S9 Plus disponuje dvoma. To isté platí v prípade iPhonu XR s jedným objektívom a  iPhonu XS s dvoma. Pokiaľ ide o telefóny Googlu, 5,5-palcový Pixel 3 a 6,3-palcový Pixel 3 XL majú rovnaký 12,2-megapixelový snímač.

Pritom fotoaparát spolu s výdržou batérie sú rozhodujúce parametre pri výbere smartfónu. Jasnejšie farby, hlbší kontrast, ostrejšie okraje a kvalitnejšie zábery pri slabom svetle môžu určiť víťaza. Doplnkové funkcie ako portrétne snímky, širokouhlé selfie fotografie či automatická detekcia scény pomocou umelej inteligencie môžu výrobcom telefónov pomôcť vystrčiť sa z radu alebo prinajmenšom vyrovnať sa konkurencii.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo telefóny majú druhý alebo dokonca tretí zadný objektív. Mnoho telefónov má teleobjektív, ktorý dokáže pridať hĺbku do portrétnych snímok a poskytne lepší obraz pri priblížení. Pridaný monochromatický snímač umožní zhotovovať čiernobiele fotografie bez použitia filtra, prípadne sa dá využiť na pridávanie detailov, ktoré zlepšia farebnú snímku. Huawei P20 Pro má všetky tri.

Huawei P20 Pro​

Tri zadné fotoaparáty LG V40 dokážu simultánne zhotoviť fotografiu každým objektívom a vy si môžete vybrať, ktorá sa vám páči najviac. A Galaxy A9 má k tomu všetkému ešte „hĺbkovú kameru“. Skutočnosť, že Google „potrebuje“ iba jediný zadný fotoaparát, hovorí o veľkom softvérovom úsilí. Technologický gigant má oproti ostatným výrobcom telefónov zdanlivo neobmedzené zdroje, pokiaľ ide o pokročilé spracovanie obrazu.

Konkrétne umelá inteligencia a strojové učenie sú dve špičkové možnosti, ako pomôcť počítačom uskutočňovať vlastné rozhodnutia – napríklad rozjasniť fotografiu pri nepriaznivých poveternostných podmienkach. Google takisto vybavil telefóny Pixel 3 pokročilými režimami a funkciami. Napríklad nástroj Super Res Zoom vytvorí zväčšený záber z viacerých fotografií. Portrétny režim vám umožňuje jemne vyladiť zaostrovací bod, hĺbku ostrosti a sýtosť farieb.

Pixel 3​

A fotografie pri slabom svetle budú ešte lepšie a jasnejšie ako zo smartfónu Pixel 2, ktorý bol chválený za svoju prácu v horších svetelných podmienkach, dokonca aj bez použitia blesku. Funkcia sa nazýva Night Sight. Nástroj Top Shot vám vyberie najlepšiu fotografiu, keď máte zapnutý režim pohybu.

Vzhľadom na mimoriadnu dôveru Googlu v schopnosti zadného fotoaparátu je zaujímavé, že telefóny Pixel 3 nasledujú príklad LG V40 a majú dve predné kamery. Minulý rok bol Pixel 2 jeden z mála telefónov, ktorý dokázal zaostriť aj na kučery vo vlasoch pri portrétnom režime. Tak prečo je teraz potrebný druhý objektív? Google hovorí, že ide o širokouhlú selfie kameru, ktorá je vraj o 184 percent širšia ako na iPhone XS. Do snímky sa tak zmestí viac vašich priateľov.

 iPhone XS​

Na to, aby sme vedeli zodpovedať otázku, či je jediný fotoaparát Googlu skutočne lepší ako dva alebo tri u konkurencie, si musíme počkať, kým zariadenia Pixel 3 otestujú recenzenti. Navyše dve z funkcií (Night Sight a Top Shot) budú pridané až po tom, ako sa telefóny začnú predávať.

No ak vás Pixel 3 priťahuje svojou relatívne nižšou cenou, včasnými aktualizáciami Androidu a neobmedzeným úložiskom v službe Google Photos, môžete sa spoľahnúť na to, že jeho fotky budú dobré, dokonca skvelé.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google internet kamera foto video kvalita Samsung Galaxy Huawei iPhone Apple

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať