SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Google spúšťa nový vyhľadávač s podporou umelej inteligencie

Výskum a vývoj
0

Google spustil Search Generative Experience (SGE), experimentálnu verziu vyhľadávania, ktorá je priamou konkurenciou pre Bing AI a ChatGPT. SGE integruje odpovede umelej inteligencie priamo do výsledkov. Na rozdiel od bežného vyhľadávania Google, ktoré zobrazuje zoznam klikatelných  modrých odkazov, SGE využíva umelú inteligenciu na zodpovedanie vašich otázok priamo na webovej stránke vyhľadávača Google. Po zadaní dopytu do vyhľadávača sa rozbalí zelené alebo modré pole s novou odpoveďou vygenerovanou jazykovým modelom spoločnosti Google.

Google tieto informácie čerpá z webových stránok a odkazov na zdroje použité pri generovaní odpovede. V SGE možno klásť aj doplňujúce otázky a získať tak presnejšie výsledky. SGE je súčasťou Search Labs a obsahuje experimentálne funkcie, ako napríklad Code Tips (Tipy na programovanie), ktorá poskytuje návrhy na programovanie priamo vo vyhľadávaní, a Add to Sheets (Pridať do Tabuliek), čo je funkcia, ktorá dokáže automaticky preniesť informácie nájdené vo vyhľadávaní do Tabuliek Google.

SAMSUNG 042024 Advertisement

V súčasnosti nie je SGE prístupný verejnosti a vyžaduje si registráciu v Search Labs spoločnosti Google. Search Labs je zatiaľ k dispozícii len pre obmedzený počet ľudí v USA a len v angličtine, môžete sa však pridať na čakaciu listinu. Tu je návod, ako sa prihlásiť do zoznamu čakateľov na Search Labs, aby ste mohli byť medzi prvými, ktorí otestujú SGE od spoločnosti Google:

  1. Otvorte prehliadač Chrome v počítači     

  2. Prihláste sa do svojho účtu Google     

  3. Otvorte novú kartu v prehliadači     

  4. V pravom hornom rohu sa objaví ikona Labs (kadička), ak je pre vás služba Labs dostupná     

  5. Ak je tam ikona Labs, kliknite na ňu a potom kliknite na možnosť Join Waitlist (Pripojiť sa k zoznamu čakateľov).

Keď bude služba Labs k dispozícii, dostanete e-mail.

Zdroj: cnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať