SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

HP predstavilo nové prémiové počítače z radov HP Spectre a HP Elite

Tlačové správy
0

Najmenší a najľahší 14“ firemný hybrid na svete, najvýkonnejší konvertibilný Spectre a nové bezpečnostné funkcie

HP Inc. predstavilo nové zariadenia zo svojich prémiových radov HP Spectre a HP EliteBook. Nové spotrebiteľské i firemné notebooky a periférie stavajú na rovnakých pilieroch ako doteraz - na prémiovom dizajne, výkone, funkciách aj zabezpečení. Medzi novinkami sa používatelia môžu tešiť na HP Spectre x360 13 s najdlhšou výdržou batérie u štvorjadrového hybridu na svete1, HP Spectre x360 15, vôbec najvýkonnejší konvertibilný notebook z radu Spectre, HP EliteBook x360 1040 G5, najmenší a najľahší 14-palcový firemný hybrid na svete2 a zároveň prvé firemné konvertibilné zariadenie s gigabitovým modulom 4G LTE3, ale aj monitor HP EliteDisplay E243d a myš HP USB Fingerprint Mouse s čítačkou odtlačkov prstov pre jednoduché prihlásenie.

Neustále rastie dopyt po osobných zariadeniach, ktoré ponúknu nové funkcie a možnosti a zároveň sa bez problémov prispôsobia zaneprázdnenému životnému štýlu ich používateľov. Najviac to platí práve u zákazníkov vyhľadávajúcich prémiové zariadenia, pretože 45 % z nich používa svoj laptop väčšinu času mimo domova. Laptopy pritom zostávajú najdôležitejším každodennom pracovným nástrojom pre 82 % mileniálov4.

"Tradičné hranice medzi osobným a pracovným životom sa stierajú. Ľudia dnes preto hľadajú technológie, ktoré sa bez problémov prispôsobia všetkým prostrediam a zároveň im dajú priestor pre osobné vyjadrenie. Naše najnovšie prírastky do radov HP Spectre a HP Elite na to mysleli a prinášajú opäť nielen štýl, ale aj nové štandardy výkonu, konektivity a zabezpečenia," povedala Anne-Sophie Hadberg, GM and VP EMEA, Personal Systems, HP Inc.

Nové zariadenia HP Spectre - prémiovejší v každom ohľade
Precízne spracované hliníkové šasi nových počítačov HP Spectre x360 13 a HP Spectre x360 15 bude opäť k dispozícii v obľúbenej matnej šedočiernej farbe s medeným prvkami, ale aj v novom modrom odtieni so svetlo bronzovými prvkami. Dôraz bol kladený aj na funkčnosť dizajnu, praktickou novinkou je USB-C port umiestnený na pravom zadnom skosenom rohu, ktorý umožní lepšiu manipuláciu s napájacím káblom. Novinkou je tiež obojstranné skosenie hrán notebooku, vďaka ktorému ho možno ľahšie otvárať. Funkčná je aj ochranná mriežka reproduktorov - mikrootvory umožňujú lepší priechod zvuku tradične vyladeného spoločnosťou Bang & Olufsen.

Rovnaký dôraz ako u predchádzajúcej generácie bol kladený na zabezpečenie. Jeho súčasťou je už známa voliteľná funkcia HP Sure View5– integrovaný filter súkromia minimalizujúci pozorovacie uhly displeja. Novinkou je však hardvérové ​​tlačidlo, ktoré umožňuje vypnutie webkamery. 

Nové zariadenia bola koncipované tak, aby boli stále pripojené a vždy v pohotovosti. Ruka v ruke s tým ide dlhá výdrž batérie, ktorá je v prípade HP Spectre x360 13 až 22,5 hodiny (teda o 37 % viac ako u predchádzajúcej generácie) a v prípade HP Spectre x360 15 až 17,5 hodiny6. Voliteľný gigabitový 4G LTE modul u 13-palcovej verzie7 a pri oboch ultrarýchlá Wi-Fi8 s rýchlosťou sťahovania až 1 gigabit9 umožní rýchle pripojenie v podstate odkiaľkoľvek. Systém napájania connected modern standby10 dokáže udržiavať emaily, kalendáre aj kontakty neustále aktuálne a spustí a prihlási používateľa takmer okamžite pomocou čítačky odtlačkov prstov alebo na hlasový pokyn.

Aby oba modely mohli prispôsobiť svoj výkon potrebám každého používateľa, sú vybavené funkciou HP Command Center. Ide o patentované riešenie s až štyrmi rôznymi módmi umožňujúcimi optimalizáciu výkonu systému, rýchlostí vetráčiku a chladenia podľa používaných aplikácií. V praxi tak možno stíšiť vetráčiky napríklad pri sledovaní filmu, alebo naopak zvýšiť výkon pri náročnejšej práci, ako je úprava fotografií.


HP Spectre x360

Menší, 13-palcový model cielil predovšetkým na maximálnu mobilitu, dostal však špičkový hardvér na čele s najnovšou 8. generáciou procesorov Intel® Core™. Pätnásťpalcová verzia je naopak zatiaľ najvýkonnejší konvertibilný laptop z radu HP Spectre11, predchádzajúcu generáciu výkonom poráža dokonca o celých 20 %. Ťaží pritom z novo riešeného chladenia, najnovších šesťjadrových procesorov Intel® Core™ 8. generácie a voliteľnej grafiky NVIDIA GeForce® GTX 1050Ti s technológiou Max Q. Okrem toho ponúka rôzne varianty displeja vrátane voliteľného dotykového 4K displeja12 alebo až 650nitového FHD displeja13 (jedného z najjasnejších spotrebiteľských panelov vôbec) a až dva porty Thunderbolt™ 3 podporujúce použitie dvoch 5K monitorov.

K 10-ročnému výročiu rodiny Elite
Nový HP EliteBook x360 1040 G5 nadväzuje na desaťročnú tradíciu portfólia zariadení s označením HP Elite. Jeho atraktívne hliníkové šasi s anodizovanou povrchovou úpravou ukrýva 14-palcový displej v 13-palcovom tele. Nielen vďaka nemu prešiel náročnými testami odolnosti MIL-STD14.

Prémioví zákazníci musia takmer bez výnimky pracovať na cestách, preto má nový model až 17 hodinovú výdrž batérie15, gigabitový 4G LTE modul16, voliteľný HP Outdoor Viewable Display s antireflexnou úpravou a až 700nitovým panelom a voliteľnou funkciu HP Sure View17, ktorú možno použiť rovnako dobre vnútri ako vonku. Jedným z hlavných rozhodovacích faktorov pri kúpe nového počítača je zabezpečenie - HP EliteBook x360 1040, ale aj všetky ostatné zariadenia z rodiny HP Elite patria medzi najbezpečnejšie a najlepšie spravovateľné PC na svete vďaka18hardvérovo posilnenému zabezpečeniu a unikátnym funkciám ako HP Sure Start Gen 419 (jediný BIOS na svete schopný samoopravy) a Sure Recover with Embedded Reimaging20, ktorá používateľovi umožní obnoviť PC do bezproblémového stavu v priebehu minút.


HP EliteBook x360

Čo sa týka hardvérového vybavenia, dostal HP EliteBook x360 1040 tiež voliteľný gigabitový 4G LTE modul, 8. generáciu procesorov Intel® Core™, až 32 GB pamäť a až 2 TB úložisko21 - vďaka tomu je pripravený na akúkoľvek malú i veľkú úlohu.

V spolupráci so spoločnosťou Zazzle teraz HP zákazníkom prináša aj široké možnosti personalizácie laptopov HP Elite. Môžu si totiž sami vytvoriť laserom vyrezávané polepy na ozdobenie zadnej strany monitora a vytvoriť si skutočne osobité zariadenie. Firmy zasa môžu jednoducho dať svojim zákazníkom na oči svoju značku.

Okrem laptopov pridalo HP ďalšie dve nové zariadenia - dokovací monitor a myš. HP EliteDisplay E243d Docking Monitor predstavuje jednoduchšiu a čistejšiu alternatívu k samostatným dokovacím staniciam s jediným USB-A alebo jediným napájacím USB-C ™ káblom pre prenos dát a videa a dostal tiež vyskakovaciu webkameru. Nová myš HP USB Fingerprint Mouse zase umožňuje vďaka čítačke odtlačkov prstov odomknúť počítač s Windows 10 jediným dotykom. Obe riešenia majú za cieľ predovšetkým uľahčiť prácu, zvýšiť produktivitu a zároveň posilniť zabezpečenie.

Cena a dostupnosť 22

  • HP Spectre x360 13 bude na Slovensku dostupný v decembri za cenu začínajúcu na 1169 eurách.
  • HP Spectre x360 15 bude na Slovensku dostupný v decembri za cenu začínajúcu na 1829 eurách.
  • HP EliteBook x360 1040 bude na Slovensku dostupný v decembri za cenu začínajúcu na 1390 eurách.
  • Myš HP USB Fingerprint Mouse bude na Slovensku dostupná vo februári za 38 eur
  • HP EliteDisplay E243d Docking Monitor bude na Slovensku dostupný v januári za 383 eur.
  • Zákazkové polepy pre rad HP EliteBook 1000 sú už dostupné na www.zazzle.com/hpelite za cenu začínajúce na 19,95 dolároch (cca 18 eur).

*Ceny sú uvedené vrátane DPH

 
1 Až 22,5 hodiny prevádzky vyžaduje laptop v konfigurácii s procesorom Intel® Core ™ i5-8265U a grafikou Intel Graphics 620, 8GB RAM, 256GB SSD, 13.3 "FHD (1920x1080) 1W displejom a Windows 10 Home RS4. Výdrž batérie Windows 10 / MM 14 sa bude líšiť v závislosti od rôznych faktorov vrátane konkrétneho modelu produktu, konfigurácie, stiahnutých aplikácií, spôsobu použitia, bezdrôtového pripojenia a nastavenia napájania. Maximálna kapacita batérie sa bude postupom času a používaním prirodzene znižovať. Ďalšie detaily nájdete na www.bapco.com.
2 14 "firemných konvertiblov na najnovšiu 8. generáciu Intel® s procesormi radu Intel® Core ™ i U, s Windows Pre OS, vPro ™ a konvertibilne neoddeliteľnou konštrukcií k októbru 2018. Najtenší pri meraní u pántov a najmenší podľa celkového objemu.
3 Porovnanie firemných konvertiblov na 8. generáciu Intel® s procesormi radu Intel® Core ™ i U, s Windows Pre OS, vPro ™ akonvertibilne neoddeliteľnou konštrukciou ponúkajúcich voliteľný gigabitový 4G LTE modul k októbru 2018. Gigabitový 4G LTE modul je voliteľný a musí byť konfigurovaný už vo výrobe. Plné využitie funkčnosti tohto modulu závisí na technických možnostiach poskytovateľa siete pre podporu tejto siete a rýchlosti. Spätne kompatibilné s technológiami HSPA 3G. Modul je potrebné aktivovať pod samostatne zakúpenou zmluvou. Overte si u poskytovateľov tejto služby pokrytie a dostupnosť vo vašej oblasti. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť podľa miesta, prostredia, stavu siete a ďalších faktorov. Sieť 4G LTE nie je vo všetkých regiónoch dostupná.
4 Interný prieskum HP zahŕňajúci postrehy 800 respondentov, 2017.
5 Integrovaný Súkromný filter HP Sure View funguje iba pri orientácii obrazu naležato. Voliteľná funkcia dostupná na vybraných FHD Sure View panelov.
6 Výdrž batérie Windows 10 / MM 14 sa bude líšiť v závislosti od rôznych faktorov vrátane konkrétneho modelu produktu, konfigurácie, stiahnutých aplikácií, spôsobu použitia, bezdrôtového pripojenia a nastavenia napájania. Maximálna kapacita batérie sa bude postupom času a používaním prirodzene znižovať. Ďalšie detaily nájdete na www.bapco.com.
7 Modul navrhnutý pre sťahovanie dát rýchlosťou až 1 Gb / s, pretože operátori poskytujú päťnásobnú agregáciu a pásmo v rozsahu 100 Mhz, na túto službu je však potrebné aktivovať a zakúpiť pod samostatnou zmluvou. Overte si u poskytovateľov tejto služby pokrytie a dostupnosť vo vašej oblasti. Rýchlosť pripojenia sa bude líšiť podľa miesta, prostredia, stavu siete a ďalších faktorov. Sieť 4G LTE nie je vo všetkých regiónoch dostupná.
8 Wi-Fi® podporujúce gigabitové rýchlosti možno dosiahnuť pri prenose dát medzi dvoma zariadeniami pripojenými k rovnakému routeru. K tomu je potrebný bezdrôtový router, predávaný samostatne, podporujúci 160MHz kanály.
9 Je potrebný bezdrôtový prístupový bod a internetové pripojenie, ktoré sa predávajú samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená.
10 Systém pri zapnutom móde Connected Modern Standby. Výdrž pri tomto móde sa bude líšiť v závislosti od rôznych faktorov vrátane batérie, nastavenie siete, konkrétnym spôsobu použitia a konfiguráciu. Maximálna kapacita batérie sa bude postupom času a používaním prirodzene znižovať.
11 Podľa benchmarku PC Mark 8 Home Accelerated k23/10/2018.
12 Pre prezeranie 4K obrazu v plnom rozlíšení je potrebný 4K obsah.
13 Pre prezeranie full high-definition (FHD) obrazu v plnom rozlíšení je potrebný FHD obsah.
14 Cieľom prebiehajúceho testovania MIL-STD-810G nie je preukázať vhodnosť produktu podľa zmluvných požiadaviek Ministerstva obrany Spojených štátov ani pre vojenské použitie. Výsledky testu nie sú zárukou budúcej výkonnosti a funkčnosti za rovnakých testovacích podmienok. V prípade neúmyselného poškodenia je potrebný voliteľný balík HP Accidental Damage Protection Care Pack.
15 Výdrž batérie Windows 10 / MM 14 sa bude líšiť v závislosti od rôznych faktorov vrátane konkrétneho modelu produktu, konfigurácie, stiahnutých aplikácií, spôsobu použitia, bezdrôtového pripojenia a nastavenia napájania. Maximálna kapacita batérie sa bude postupom času a používaním prirodzene znižovať. Ďalšie detaily nájdete na www.bapco.com.
16 Gigabitový 4G LTE modul je voliteľný a musí byť konfigurovaný už vo výrobe. Modul navrhnutý pre sťahovanie dát rýchlosťou až 1 Gb / s, pretože operátori poskytujú päťnásobnú agregáciu a pásmo v rozsahu 100 Mhz, na túto službu je však potrebné aktivovať a zakúpiť pod samostatnou zmluvou. Spätne kompatibilné s technológiami HSPA 3G. Overte si u poskytovateľov tejto služby pokrytie a dostupnosť vo vašej oblasti. Pripojenie a rýchlosť sťahovania / nahrávania sa bude líšiť podľa miesta, prostredia, stavu siete a ďalších faktorov. Sieť 4G LTE nie je vo všetkých regiónoch dostupná.Gigabitový 4G LTE modul by mal byť v novembri 2018 dostupný v Paraguaji, USA, Indii, na Ukrajine a v Kanade a v januári 2019 v Južnej Afrike. V ostatných častiach sveta už pri uvedení na trh.
17 Integrovaný súkromný filter HP Sure View je voliteľná funkcia, ktorá musí byť nakonfigurovaná pri kúpe a funguje iba pri orientácii obrazu naležato.
18 Podľa jedinečných, komplexných prvkov zabezpečenia HP bez príplatkov a správy skrze HP Manageability Integration Kit každej súčasti PC vrátane hardvéru, BIOSu a softvéru za použitia nástroja Microsoft System Center Configuration Manager medzi predajcami s 1M ročne predaných kusov u počítačov HP Elite sa 7. a vyššej generácií procesorov Intel®, integrovanou grafikou Intel® a Intel® WLAN.
19 Funkcia HP Sure Start Gen4 je dostupná pri produktoch HP Elite a HP Pro 600 vybavených 8. generáciou procesorov Intel® alebo AMD.
20 HP Sure Recover with Embedded Reimaging je voliteľná funkcia, ktorá musí byť nakonfigurovaná pri kúpe, a je dostupná len pre určité PC radu HP Elite. Nie je dostupná u platforiem s viacerými internými úložiskami, Intel®Optane ™. Pred použitím funkcie je nutné zálohovať dôležité súbory, dáta, fotografie, videá atď., aby sa predišlo ich strate. HP Sure Recover with Embedded Recovery by mala byť pri vybraných konfiguráciách dostupná od decembra 2018.
21 Pre úložisko platí GB = 1 miliarda bytov, TB = 1 bilión bytov. Skutočná formátovaná kapacita je menšia. Až 35 GB je rezervované pre operačný systém a recovery software.
22 Odhadovaná maloobchodná cena. Skutočné ceny sa môžu líšiť.
Zobrazit Galériu

HP

Všetky autorove články
HP PC Spectre EliteBook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať