SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Herná klávesnica a myš AOC AGON

3

Otestoval som klávesnicu a myš, ktoré relatívne príjemnou cenou potešia hlavne začínajúcich hráčov

Klávesnica AOC GK200 - herná klávesnica využíva membránové spínače, avšak sú konštruované tak, že navodzujú pocit klávesnice s mechanickými spínačmi. Hodný panel pod klávesmi je z cierneho hliníka, čo klávesnici zabezpečuje dostatočnú tuhosť.  

Klávesnica je odolná proti poliatiu, takže ak na ňu nedopatrením prevrhnete nejaký nápoj, nič sa nedeje. K hernej klávesnici neodmysliteľne patria farebné svetelné efekty. Podsvietené sú nielen symboly na klávesoch, ale aj biele plochy pod nimi, čo prispieva k lepšej vizuálnej orientácii. Priesvitný farebne podsvietený prúžok je aj po celom obvode klávesnice.  Klávesnica, ktorú som mal k dispozícii na testovanie nemala popisy so slovenskou diakritikou. Vďaka funkcii anti-ghosting dokáže klávesnica rozlíšiť až 25 súčasne stlačených kláves. Pri hraní máte možnosť uzamknúť tlačidlo Windows, pretože určite nechcete, aby vám pri neúmyselnom stlačení panel funkcií prekryl časť hernej scény. V balení je aj opierka zápästí, ktorá sa k prednej hrane klávesnice prichytí magneticky. Okrem hrania som vyskúšal aj písanie článkov. Napriek tomu, že som zvyknutý písať na nízkozdvihových klávesniciach notebookov sa mi na tejto klávesnice písalo dobre, klávesy majú progresívny chod, kedy pri určitej úrovni zatlačenia pružný odpor náhle povolí.       

Verdikt: Entry-level herná klávesnica s efektným podsvietením a pocitom mechanických spínačov.

Technické parametre: pripojenie: USB, komunikácia 1000 Hz 1 ms; rollover a anti-ghosting pre 25 kláves; podsvietenie 16,8 mil. farieb Rozmery: 447 x 142 x 28 mm, hmotnosť 808 g. Cena 39,90 €

+ pomerne tichý chod, podsvietenie, anti-ghosting

- potešil by popis so slovenskou diakritikou

Hodnotenie: 7

Myš AOC GM 200 - neodmysliteľnou súčasťou hernej myši je tlačidlo DPI na prepínanie citlivosti snímača a farebné podsvietenie, v tomto prípade je podsvietené logo AOC, už spomínané tlačidlo aj bočné plochy rolovacieho kolieska.

Myš využíva snímač Pixart 3519 s maximálnou citlivosťou 4200 DPI, ktorý dokáže zaznamenať pohyb s maximálnou rýchlosťou 48 IPS (innch per second, čiže palcov za sekundu) a zrýchlením 10 g. Citlivosť môžete prepínať medzi hodnotami 800-1600-2400-4200 DPI. Táto hodnota udáva, o koľko pixelov sa na obrazovke posunie kurzor myši, ak pohnete myšou o 1 palec (2,54 cm). Každá hodnota je indikovaná inou farbou podsvietenia.

Verdikt: Cenovo dostupná herná myš s farebnými efektmi a nastaviteľnou citlivosťou.

Technické parametre: Senzor: AOC GK200 Max citlivosť 4200  DPI;  rýchlosť snímania 48 IPSARGB podsvietenie 16,8 mil. farieb+   Rozmery: 127 x 74 x 40 mm; hmotnosť: 148 g; Cena 21,90 €.

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
AOC GM 200 AOC AOC GK200 herna klavesnica herná myš

3 komentáre

Ono, keď rastie chudoba v krajine, tak sa k moci dostávajú extrémisti, čo vyvraždia okrajové skupiny reakcia na: Herná klávesnica a myš AOC AGON

23.9.2022 16:09
Ono, keď rastie chudoba v krajine, tak sa k moci dostávajú extrémisti, čo vyvraždia okrajové skupiny. Teraz v Taliansku "Bratia Talianska", čo ťa zabijú za názor. Na Ukrajine Zelenský, čo ťa nechá zdochnúť v hlade namiesto toho, aby ťa nechal zarobiť si v Rusku. A do toho všetkého prilievajú olej USA, ktoré by sa iba žrali a bombardovali územia. Veď sme videli ako to dopadlo v Banskej Bystrici, kde im extrémistickí Kotlebovci nasľubovali pracovné miesta a potom zamestnali svojich stranníkov. Dajte si bacha, aby vás nezabili za názor - je jedno, že trebárs bude aj pravdivý.
Reagovať

Ľubko prešla som si akcie dole v nákupnom areáli "Stop Shop" reakcia na: Herná klávesnica a myš AOC AGON

23.9.2022 10:09
Ľubko prešla som si akcie a zohnala som myšky po 4.90€ Canyon a je na nich napísané, že vydržia 3 millions clicks - tieto Canyon za 4.90€ som zohnala v Okey elektro, hneď som kúpila tri kusy aj do zásoby. Potom som prešla do Kaufland elektro uličky a tam nemecké myšky po 5.90€, hneď som kúpila 3 kusy aj do zásoby. A klávesnica? V Kaufland elektro uličke do USB portu za 9€, hneď som kúpila jednu do zásoby. Nakúpené a nie tak draho ako ponúkaš ty tu Ľubko. Samozrejme, keď som to napísala sem na web, tak to zdraželo o 300%.
Reagovať

RE: Mám klávesnicu za 6€ a dodnes spokojnosť. Kupovaná v roku 2015. Aj toto chcú poserinkať? Kvalitu klávesníc? Úbožiaci! reakcia na: Ľubko prešla som si akcie dole v nákupnom areáli "Stop Shop"

23.9.2022 11:09
Úbožiaci!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať