SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Herné monitory a headsety Sony INZONE

0

Spoločnosť Sony na online podujatí predstavila novú produktovú rodinu herných monitorov a náhlavných súprav INZONE, ktoré sú určené nielen pre hráčov na konzolách PlayStation.

Herný monitor INZONE M9 s HDR ponúka rozlíšenie 4K a vysoký kontrast s funkciou Full Array Local Dimming pre hráčov, ktorí hľadajú lepší zážitok pri hraní hier s detailmi v hlbokej čiernej a vynikajúcim jasom. Hráči sa môžu tešiť aj na 144 Hz obnovovaciu frekvenciu, pripadne 240 Hz pri rozlíšení Full HD a ) dobu odozvy 1ms GtG (Gray to Gray, ktorá im umožní rýchlejšie reakcie. Samozrejmosťou je  premenlivá obnovovacia frekvencia, ktorú hráči ocenia hlavne v hrách typu FPS, čiže v takzvaných strieľačkách.

Stojan je konštruovaný tak, aby monitor zabral na stole čo najmenej miesta. Hráč si taktiež môže vybrať farbu zadného osvetlenia.  Vďaka funkcii automatického prepínača KVM (Auto USB Hub Switch) môžu používatelia ovládať až dva počítače pomocou jednej klávesnice, myši a náhlavnej súpravy pripojenej k monitoru. V režime FPS Game Picture Mode je jas a kontrast optimalizovaný, aby mohli hráči jasne vidieť súpera. Funkcia Black Equalizer navyše umožňuje odhaliť detaily aj v tmavých partiách. Monitor INZONE M9 využíva funkciu Auto HDR Tone Mapping, ktorá spolupracuje s konzolami PlayStation 5, automaticky rozpozná monitor pri počiatočnom nastavení a optimalizuje nastavenie HDR. Monitor sa navyše automaticky prepne do režimu Cinema Mode pri sledovaní filmov na systéme PlayStation 5 a do režimu Game Mode pri hraní hier.

INZONE M9 sa môže pochváliť rozlíšením 4K a vysokým kontrastom vďaka Full Array Local Dimming s certifikáciou DisplayHDR 600 a viac ako 95% pokrytím farebného priestoru DCI-P3. Prináša tak výrazné jasy, hlbokú čiernu i presnú reprodukciu farieb. Obnovovacia frekvencia až 144 Hz, IPS, doba odozvy 1 ms GtG (Gray to Gray) s technológiou premenlivej obnovovacej frekvencie, ako je NVIDIA G-SYNC Compatible a VRR v štandarde HDMI 2.1. Cena 1099 € (v predaji od leta 2022).

INZONE M3: Obnovovacia frekvencia až 240 Hz, IPS, doba odozvy 1 ms GtG (Gray to Gray) s technológiou premenlivej obnovovacej frekvencie, kompatibilná napríklad s NVIDIA G-SYNC , a VRR v štandarde HDMI 2.1. Disponuje certifikáciou DisplayHDR 400 , farebným priestorom s 99% RGB pokrytím a podporou 1,07 miliardy farieb a poskytuje tak živý herný zážitok so sýtymi farbami.

Nová produktová rodina herných náhlavných súprav zahrňuje bezdrôtové súpravy INZONE H9 s výdržou batérie 32 hodín a INZONE H7 s výdržou batérie 40 hodín a taktiež káblovú náhlavnú súpravu INZONE H3. Všetky tri modely sú vybavené flexibilným výklopným mikrofónom s mikrofónovým ramienkom a funkciou stlmenia zvuku, čo používateľom umožňuje bezproblémovú komunikáciu s členmi tímu počas hry. Funkcia 360 Spatial Sound for Gaming od spoločnosti Sony, ktorá sa aktivuje pomocou softvéru INZONE Hub pre PC, reprodukuje priestorový zvuk z viackanálových zvukových signálov tak, ako to zamýšľali tvorcovia hier. Táto presná reprodukcia zvuku zlepšuje vnímanie priestoru a umožňuje hráčovi presne počuť kroky a pohyby. Aplikácia pre smartfóny „360 Spatial Sound Personalizer“ zabezpečí užívateľom tiež priestorový zvuk optimalizovaný podľa tvaru jeho uší na skutočne personalizované hranie.

INZONEH3

Membrány slúchadiel INZONE H9 a INZONE H7 majú jedinečný tvar, ktorý slúchadlám umožňuje reprodukovať extrémne vysoké frekvencie s výnimočnou presnosťou, rovnako ako autentické nízke frekvencie na pohlcujúci herný zážitok. Kanáliky na náušníkoch modelov INZONE H9, INZONE H7 a INZONE H3  optimalizujú reprodukciu nízkofrekvenčného zvuku a zabezpečujú silné basy

Široké, mäkké čalúnenie hlavového mostu rovnomerne rozkladá váhu slúchadiel na hlave hráča a zabezpečuje dlhodobé pohodlie pri nosení. Náušníky sú tvarované tak, aby optimálne priliehali k bočným partiám hlavy a minimalizovali tlak na uši hráča.

Slúchadlá INZONE H9 majú niekoľko mikrofónov na potlačenie hluku, ktoré eliminujú akýkoľvek rušivý zvuk vrátane ventilátorov počítača. Pre ešte lepší zážitok z hrania bola použitá rovnaká technológii Dual Noise Sensor Technology ako špičkových slúchadlách radu 1000X. Vďaka režimu Ambient Sound Mode vám pri hraní hier neuniknú dôležité okolité zvuky, ako je telefónny hovor, zvonenie zvončeka alebo keď na vás niekto hovorí.

Modely INZONE H9 a INZONE H7 umožňujú zobrazenie nastavení na obrazovke. To znamená, že si hráči môžu ľahko upraviť nastavenia na náhlavnej súprave, ktoré sa premietnu na obrazovke v ovládacom centre PlayStation 5. Obidva modely umožňujú meniť vyváženie hlasitosti medzi herným zvukom a chatom priamo na slúchadlách. Sú tiež vybavené množstvom funkcií vrátane možnosti spolupráce s technológiou Tempest 3D AudioTech, ktorá hráčom umožňuje vychutnať si pri hraní pohlcujúce zvuky s intenzívnejším priestorovým vnemom.

Ceny: INZONE H9: 299 €; INZONE H7: 229 €; INZONE H3: 99 €. slúchadlá INZONE budú k dispozícii v júli

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Sony INZONE monitor headset

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať