SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Herné šialenstvo – november 2020

0

Vydanie Outriders sa odkladá

Odklady a zasa odklady. Tento rok je nimi poznačený. Hru Outriders sme mali pôvodne očakávať už tieto sviatky, no tvorcovia oznámili, že sa odkladá na budúci rok. Dôvod? Kríza v súvislosti s ochorením COVID-19. Práca sa musí reštrukturalizovať, a tak choroba z reálneho sveta opäť postihuje aj ten herný. Outriders sľubuje cross-play, takže si ho bude možné zahrať bez ohľadu na to, či vlastníte stroj platformy PC, PS4, PS5, Xbox One či Xbox Series X/S. V otázke žánra má ísť o kombináciu strieľačky z pohľadu tretej osoby a RPG. Na začiatku si vytvoríte svoju postavu, s ktorou sa stotožníte, a vyberiete si jednu zo štyroch kategórií, pričom každá má vlastné unikátne schopnosti. Konkrétne Trickster dokáže manipulovať s časom, schopnosti Pyromancera spočívajú, ako názov naznačuje, v práci s ohňom, Devastator útočí seizmickými schopnosťami a Technomancer bojuje hlavne pomocou strelných zbraní. Okrem klasických herných mechanizmov stojí za zmienku, že sa hráč môže uzdravovať spôsobovaním ujmy nepriateľom, ktorými môžu byť okrem ľudí aj rôzne monštrá. Zahrať si budeme môcť sólo alebo v kooperácii s jedným či dvoma priateľmi.

Hlavný príbeh ukazuje štipku originality v premise, ktorá tentoraz nie je založená na obrane planéty Zem, ale naopak, ľudstvo sa v Outriders snaží kolonizovať inú planétu s názvom Enoch. Ľudská expedícia však zablúdi vinou masívnej energetickej búrky, známej ako Anomália. Strata smeru má nastať, keď budú hľadať záhadný signál, ktorý by mal znamenať nádej pre budúcnosť ľudstva. Anomália dáva pôvodným obyvateľom Enochu aj pozemským kolonistom už spomínané špeciálne superschopnosti, takže vzduchom nebudú lietať iba obyčajné projektily. Za hrou stoja poľskí vývojári zo štúdia People Can Fly a vydavateľom bude Square Enix. Vývojárske štúdio rozšírilo svoje rady zo 40 pracovníkov až na 200, aby hru dokončili, no napriek tomu sa odkladá. Údajne je už teraz v takmer hotovom stave, no pre pandemické opatrenia sa sťažilo testovanie, a tak sa naleštenej a bezchybnej verzie dočkáme až v budúcom roku. Aspoň v to dúfame na základe slov komunitného manažéra Tobyho Palma. Dobrá správa je, že ak si hru zaobstaráte na Xbox One, budete si ju môcť zahrať aj na Xbox Series X a S. Rovnako sa aj v opačnom tábore vďaka Smart Delivery zmení verzia vašej hry z PS4 na PS5, a to bezplatne.

Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S

Ďalší odklad Cyberpunk 2077 vyvolal extrémne reakcie

Mimoriadne očakávaný titul od poľských vývojárov z CD Projekt RED nás prekvapil už tretím odkladom. Ak ste sa tešili, že možno už o pár dní navštívite jeho otvorený svet, ktorý má byť ešte väčší ako v prípade megaúspešného Zaklínača 3, vysvetlíme vám, prečo sa tak zatiaľ nestane. Hra mala vyjsť už 19. novembra, no nakoniec to vraj bude 10. decembra. Možno by ste očakávali, že dôvodom bude už klasicky šírenie COVID-19 a s tým spojené komplikácie s prácou z domu. Autori však uvádzajú, že necelý mesiac navyše potrebujú na optimalizáciu na herné konzoly. Vďaka príchodu novej generácie totiž plánujú Cyberpunk 2077 uviesť spolu až na deväť platforiem, čo znie naozaj hrozivo. Šéf CDPR Adam Kicinski prezradil v súvislosti s odkladom, že vývojári nemajú hlavu v dlaniach priamo pre nové konzoly. Verzia na PC aj na nextgen stroje je vraj podľa neho hotová a hrá sa dobre. Paradoxne ide o súčasné konzoly PS4 a Xbox One. Vieme, že si štúdio zakladá na kvalite a od začiatku hru promovali pod heslom „vyjde, keď bude hotová“.

Napriek tomu, že to je už niekoľko rokov, doteraz bola fanúšikovská základňa pomerne disciplinovaná a prevládal názor, že tvorcom treba dopriať toľko času, koľko potrebujú, aby sme do rúk dostali hotový, bezchybný produkt. Po najnovšom oznámení odkladu však niektorým praskli nervy a nečakane sa objavili až extrémne reakcie. Dizajnér Andrzej Zawadzki na svojom účte na Twitteri podal vyhlásenie, v ktorom vyjadruje poľutovanie nad nutnosťou príchod hry opäť trošku posunúť. Okrem toho, že dal najavo súcit s rozčarovaním nešťastníkov, ktorí sa už nevedia dočkať, však spomenul takisto, že došlo aj k vyhrážkam smrťou. Andrzej doslova napísal: „Chápem, že ste nahnevaní, sklamaní a svoje pocity chcete dať najavo. No vyhrážať sa vývojárom smrťou je absolútne neakceptovateľné a prosto nesprávne. Sme rovnako ľudia ako vy.“ Zverejnil aj náhľad správ, ktoré sú vraj z tých najmiernejších, čo dostali. Obsahujú vyhrážky podpálením zaživa, popravením rodiny a doplnením informácie o tom, že dotyčný vie, kde vývojár býva. Takéto správanie je skutočne nehorázne, tvorcom v ich práci nepomáha a je veľmi smutné, že niektoré vyhrážky boli vraj ešte drsnejšie. Podľa nás to upozornilo na fakt, že hry občas vedú aj k negatívnym emóciám. Keď teda dočítate aktuálne číslo Nextech a momentálne pravidlá lockdownu vám to umožnia, choďte sa radšej prejsť do prírody a na vydanie svojej vytúženej hry si trpezlivo počkajte.

Platformy: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Stadia

Čaká nás niekoľko seriálov Assassin's Creed

Séria Assassin's Creed patrí v hernom svete asi medzi najznámejšie, množstvom pokračovaní najbohatšie a najúspešnejšie značky. Príbehy o cechu nájomných zabijakov, ktorí ovplyvňujú fiktívnu históriu, sa na naše obrazovky dostávajú už od roku 2007 v nespočetnom množstve pokračovaní. Najnovšie herné pokračovanie má uzrieť svetlo sveta práve 10. novembra a zavedie nás do sveta Vikingov, čím isto poteší fanúšikov úspešného seriálu Vikingovia, ktorý sa práve v súčasnosti chýli k svojmu zakončeniu. AC Valhalla nás zasvätí do tajov dobývania území, popíjania medoviny a hipsterských účesov predtým, než boli „cool“, aj po skončení seriálu.

Keby vás však ani najnovšia hra dostatočne nezasýtila príbehmi o asasínoch, v produkcii spoločnosti Netflix majú pre vás ďalšiu dobrú správu. Chystá sa seriál (alebo dokonca viacero seriálov) na motívy týchto hier. Všetko je zatiaľ v ranom štádiu vývoja, no už teraz možno predpokladať, že bude seriál spájať historické témy s modernými technológiami, okorenenými prispôsobovaním histórie v odklone od tej reálnej. Viceprezident Peter Friedlander o seriáli vyhlásil, že si dávajú za cieľ umožniť fanúšikom po celom svete hlbší pohľad do dych vyrážajúcich historických svetov v tejto globálne obľúbenej a jednej z najlepšie predávaných videoherných značiek na svete. Pred Vianocami nás na Netflixe čaká druhá séria adaptácie Zaklínača, ktorú možno považovať už teraz za úspešnú, takže trend produkcie seriálov na motívy hier bude zrejme pokračovať. Seriál Assassin's Creed bude nakrúcaný v spolupráci s Ubisoftom, a ako sme už naznačili, nečaká nás iba jeden seriál, ale postupne ich má byť viacero. Dohoda medzi spoločnosťami vraj hovorí, že okrem hraného príde na rad aj animovaný seriál a dokonca i variant anime. Momentálne sa hľadá hlavný výkonný producent, pričom sa už počíta s menami ako Jason Altman a Danielle Kreinik.

Filmová séria Resident Evil sa dočká reštartu

O aktuálnom trende adaptácií hier na striebornom plátne svedčí aj správa, že sa spoločnosť Netflix chopila aj značky Resident Evil. Po tom, ako sa stala filmová séria tak trochu – povedzme – vyčerpaným spracovaním, má prísť nový film aj seriál s ambíciou reštartovať celé dielo. Film už nebude mať pôvodné herecké obsadenie, takže Mila Jovovich sa nám už nepredvedie a na tvorbu nebude dohliadať režisér Paul W. Anderson, čo neprajníci označujú za pozitívum. Osud filmu si vezme do rúk nemecká spoločnosť Constantin Film a Johannes Roberts, autor a zároveň režisér, vyhlásil, že už vytvoril oficiálny pôvodný príbeh, ktorý bude verne nadväzovať na klasické survival hororové hry od Capcomu, vlastníka značky Resident Evil. Príbeh sa má odohrávať v roku 1998 v nočnom Racoon City, čo nám veľa neprezradilo, poznáme však herecké obsadenie. Claire Redfield si tentoraz zahrá Kaya Scodelario, Jill Valentine vdýchne život Hannah John-Kamen a Robbie Amel zahrá Chrisa Redfielda.

Nebudeme vás však nudiť kompletným zoznamom, skôr vás navnadíme výrokom Robertsa, ktorý prezradil, že sa týmto filmom chce vrátiť ku koreňom prvých dvoch hier a znova vytvoriť ten vnútorne desivý zážitok, ktorý mal, keď ich prvýkrát hral. Podľa neho pôvodné hry rozpovedali ľudský príbeh o malom umierajúcom americkom mestečku, ktorý môže byť relevantný aj pre dnešné publikum, ktoré sa doň iste dokáže vžiť. Producent Robert Kultzer sa vyjadril, že po tucte hier, šiestich akčných filmoch a stovkách stránok fanúšikovskej fikcie všetci túžia po návrate do roku 1998, aby preskúmali tajomstvá ukryté za stenami Spencer Mansion a Racoon City. Predošlých šesť filmov vyprodukovalo dovedna 1,2 miliardy dolárov, a tak sme zvedaví, ako si bude počínať dielo, ktoré chce sériu opäť naštartovať. Okrem filmu nás čaká aj seriál na motívy Resident Evil od Netflixu. Zatiaľ dostalo zelenú osem hodinových epizód a produkovať ich bude takisto Constantin Film. Príbeh má mať dve časové línie. V prvej si zahrajú dve 14-ročné sestry Jade a Billie Weskerové, ktoré sa sťahujú do New Racoon City. Zistia, že ich otec možno skrýva temné tajomstvá o zničení sveta. Druhá časová línia sa odohráva desať rokov v budúcnosti, keď nákazu T-vírusom prežilo iba 15 miliónov ľudí a Jade, teraz tridsiatnička, bojuje o život v tomto postapokalyptickom svete.

 

Zobrazit Galériu

Peťo Vnuk

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať