SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Nové verzie bezpečnostných riešení pre domácich používateľov

0
Technológie tvoria bežnú súčasť nášho života – od online bankovníctva po smart domácnosti. Je preto dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby bola aj táto časť nášho „online“ života dobre chránená a zabezpečená. Kybernetické hrozby sa neustále vyvíjajú v sofistikovanosti a frekvencii, je nevyhnutné, aby boli používatelia rovnako ako aj ich zariadenia neustále chránení na všetkých úrovniach.

Spoločnosť ESET pripravila pre zodpovedných používateľov počítačov s operačným systémom Windows nové verzie svojich bezpečnostných produktov ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivírus a ESET Smart Security Premium. Tieto verzie obsahujú viaceré zlepšenia na zvýšenie vašej bezpečnosti. Primárne sú tieto produkty cielené na domácich používateľov, ale do tejto kategórie patria aj individuálni používatelia, ktorí svoje počítače používajú na prácu, ako sú živnostníci či freelanceri a takisto ľudia, ktorí pracujú z domu na svojich vlastných počítačoch.

Široká škála bezpečnostných zlepšení v inovovaných produktoch zahŕňa detekciu škodlivého kódu, zabezpečenie online bankovníctva, hesiel a podporu inteligentných domácností, všetko s cieľom prispieť k tomu, aby ste mohli čo najbezpečnejšie využívať benefity digitálneho sveta. S neustále sa zvyšujúcim množstvom hlásených kybernetických útokov je nevyhnutné, aby boli používatelia pri svojich online aktivitách maximálne chránení, hlavne pri finančných operáciách a, samozrejme, tam, kde môže dôjsť k úniku citlivých údajov. Preto sa tieto aktualizácie produktov zameriavajú na kľúčové problémy vrátane ochrany online platieb a zabezpečenia pred hrozbami, ktoré cielia na online bankovníctvo. Pokrývajú aj krádeže identity, úniky osobných údajov, odcudzenia hesiel a zabezpečenie pripojených zariadení.

Nové verzie bezpečnostných produktov a takisto reputácia ESETu, ako renomovanej slovenskej, ale aj globálnej firmy zameranej na bezpečnostné riešenia, sú zárukou, že používatelia budú vybavení najnovšími technológiami v oblasti kybernetickej bezpečnosti pri zachovaní nízkej záťaže na systém. ­Aktualizácie ­prinášajú vyladenie HIPS ­(Host-Based Intrusion Prevention System) a modulov pokročilého strojového učenia, ktoré zabezpečujú rýchlu ochranu pred novým a doteraz neznámym škodlivým kódom. Medzi ďalšie kľúčové aktualizácie patria nové skenovacie nástroje Kontrola WMI a Kontrola systémových registrov, ktoré sú schopné detegovať škodlivý kód, ktorý zneužíva Windows Management Instrumentation alebo hierarchickú databázu Windows Registry. Modul Zariadenia v domácej sieti je takisto zlepšený o presnejšiu detekciu zariadení pripojených k domácemu routeru a o jednoduchšie riešenie nájdených problémov. Finančná bezpečnosť je najvyššia priorita a inovovaná Ochrana online platieb obsahuje špeciálny zabezpečený režim internetového prehliadača, prostredníctvom ktorého môžu používatelia bezpečne platiť online. Nová funkcia umožňuje používateľom predvolene spúšťať ľubovoľný podporovaný prehliadač v zabezpečenom režime. Pri zapnutom zabezpečenom režime je komunikácia klávesnice a myši s prehliadačom šifrovaná, aby sa zabránilo odchytávaniu prihlasovacích údajov alebo finančných informácií keyloggermi. Sú to škodlivé kódy, ktoré pre útočníkov odchytávajú stlačené klávesy. Ochrana online platieb navyše upozorňuje používateľov na zapnutý Remote Desktop Protocol (RDP) a aj na nebezpečenstvo zneužitia škodlivým kódom, ktorý sa zameriava na RDP.

Takisto bol kompletne prerobený ESET ­Password Manager, ktorý v aktuálnej verzii obsahuje nové funkcie, ako je vzdialené odhlásenie sa z webových stránok a vzdialené vymazanie histórie prehliadania z internetového prehliadača. ESET Password Manager je aj naďalej k dispozícii ako rozšírenie pre prehliadače a aj ako natívna mobilná aplikácia.

Na Slovensku sú riešenia pre domácnosti k dispozícii aj ako súčasť zvýhodneného balíka ESET Family Security Pack, ktorý až počas 18 mesiacov chráni štyri zariadenia.

 

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať