SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Homatics Box R Lite 4K Android TV / Malý, ale šikovný

0

Spoločnosť AB-COM má vo svojej ponuke okrem iného širokú ponuku streamovacích multimediálnych prehrávačov Homatics. Medzi nimi si zákazník môže vybrať ten správny pre svoje potreby. Novinka s dlhým názvom Homatics Box R Lite 4K Android TV veľmi dobre dopĺňa túto ponuku. Ak ste doteraz chceli prehrávač s miniatúrnymi rozmermi, bol vašou voľbou niektorý z modelov Dongle. Tie síce plnia svoju funkciu dobre a sú malé, no ak chcete k prehrávaču pripájať ďalšie zariadenia, prípadne eternet, narazíte na chýbajúcu konektivitu. Novinka však na to ide ináč. Ponúka totiž väčšinu vlastností a možností ako vyššie modely Box R, ale v podstatne menšom tele.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Pozitívne na tom je, že napriek menším rozmerom sa výrobcovi podarilo zachovať plnú funkcionalitu a vysoký výkon s bohatými možnosťami konektivity.


 

Novinka je postavená na čipovej súprave Amlogic S905Y4, ktorá využíva štvoricu jadier ARM Cortex-A35. Ide o nižšiu verziu čipovej súpravy, ako používa model Homatics Box R Plus 4K, ale rozdiel vo výkone je minimálny. Homatics Box R Lite 4K využíva 2 GB DDR RAM, 32 GB eMMC flash. Bohatú konektivitu zastupuje eternet 100 Mb/s, dvojpásmová Wi-Fi 5, bluetooth 5.0, HDMI 2.1, dvojica USB-A štandardu USB 2.0, jeden USB-C a slot na kartu microSD. Prehrávač na pohľad vyzerá ako zmenšenina modelu Homatics Box R Plus 4K, iba elegantný LED pásik v hornej hrane bol nahradený malou LED vpredu. Rovnako ako pri vyššom modeli aj tu je hlavným účelom zariadenia priniesť do vášho televízora, monitora či projektora smart funkcie. Používateľ tak môže využívať streamovacie služby ako ­Netflix, Disney plus, HBO Max, Prime Video, Antik TV YouTube, Spotify a veľa ďalších rovnako ako na moderných smart televízoroch. Oproti vyššiemu modelu síce nie je podporovaný Dolby Atmos, DTS ani Dolby Vision, no vzhľadom na určenie prehrávača to sotva bude niekomu chýbať. Staršie zobrazovače tieto technológie aj tak nepodporujú a zvukovú aparatúru s Dolby Atmos k prehrávaču bude pripájať málokto. Vďaka slotu na kartu microSD môžete ju využívať ako vnútorné úložisko na multimediálne súbory a aj na rozšírenie možností inštalovania ďalších aplikácií. Prehrávač pracuje pod operačným systémom Android TV vo verzii 11 s oficiálnou certifikáciou od Googlu, takže všetky aplikácie a služby pre túto platformu na ňom fungujú bez problémov.

Procesor umožňuje natívne hardvérové dekódovanie kodekov H.265 a VP9 až do rozlíšenia 4K/60p. Rozšírená bola podpora kodeku AV1 s farebnou hĺbkou 10 bitov, ktorá je dôležitá hlavne pre hráčov. Grafické jadro pracuje s novou verziou Vulkan 1.1 a v dekódovacom module je aj šifrovanie RSA. K prehrávaču môžete pripojiť bezdrôtový herný ovládač Homatics Game Controler a z obchodu Google Play si môžete stiahnuť množstvo hier, ktoré si cez prehrávač zahráte priamo na vašom televízore. Vybrať si možno z rôznych žánrov, ako sú akčné, pretekárske, plošinovky, športové, bojové, hry pre viacerých hráčov atď. K prehrávaču dostanete osvedčený bluetooth diaľkový ovládač s mikrofónom, takže môžete využívať hlasové vyhľadávanie. Diaľkový ovládač obsahuje aj nastaviteľné tlačidlo označené malou raketou, ku ktorému si môžete navoliť svoju obľúbenú aplikáciu alebo službu, tú budete potom spúšťať jedným tlačidlom. 

Z pohľadu jednoduchosti obsluhy a možností prehrávania sa prehrávač nelíši od vyšších modelov. Môžete si tak okrem streamovacích služieb prehrávať obsah z  karty microSD, pripojeného pevného disku, sieťového úložiska NAS, z PC pripojeného v sieti, ako aj ďalších multimediálnych zariadení v sieti. Vďaka podpore Chromecast môžete veľmi jednoducho zdieľať obsah displeja smartfónu na obrazovke televízora.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Malé rozmery, výbava, možnosti prehrávania, konektivita, bluetooth DO, jednoduché ovládanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Procesor: Amlogic S905Y4 / Quad-Core Cortex-A35, flash eMMC 32 GB, pamäť 2 GB RAM, konektivita 1× USB-C, 2× USB 2.0, HDMI 2.1, eternet 100 Mb/s, optický digitálny audiovýstup S/PDIF, slot microSD, Dolby Audio, Android TV 11, Wi-Fi 5, bluetooth 5.0, max. rozlíšenie 4K 60p, podpora kodekov VP9, H.265, AVS2-P2, H.264 AVC, podpora AV1 až do rozlíšenia 4K 60p 10 bit, podpora Dolby Atmos, Dolby Vision, rozmery (š × v × h): 96 × 96 × 23 mm

Cena: 69,90 EUR

 Zapožičal: www.abcom.tv

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať