SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Technics EAH-A800 / Výborný zvuk, ktorý si dlho užijete

0

V kategórii uzatvorených bezdrôtových slúchadiel s aktívnym potlačením hluku je na trhu dostupné veľké množstvo značiek a modelov za rôzne ceny. Značka Technics sa v tomto segmente dosiaľ neangažovala, teraz však prináša slúchadlá EAH-A800, ktoré sa môžu pochváliť nielen vynikajúcim zvukom, ale aj výbornou výdržou batérie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Dizajn Technics EAH-A800 je konzervatívny, no pritom elegantný a slúchadlá sú vyrobené s dôkladnosťou, akú by sme očakávali od značky Technics. Mušle majú príjemné mäkké náušníky naplnené pamäťovou penou, čo zaručuje pohodlie aj pri dlhodobom nosení. Hlavový most je z vnútornej strany čalúnený a držiaky mušlí majú otočné kĺby, pričom pravý umožňuje zalomenie o 90°, takže slúchadlá možno zložiť do dodávaného polotvrdého prepravného puzdra. Štyridsaťmilimetrové meniče majú trojvrstvovú membránu z PEEK/polyuretánu s voľnými okrajmi a akustickou komorou, ktorá zabezpečí kvalitnú reprodukciu frekvencií od 4 Hz do 40 kHz.

Slúchadlá vy­užívajú technológiu Dual hybrid noise-cancelling, ktorá kombinuje analógový a digitálny filter s 8 mikrofónmi, aby minimalizovala hluk z vonkajšieho aj vnútorného prostredia slúchadiel. Potlačenie hluku je tu veľmi presvedčivé. Medzi kľúčové technické špecifikácie EAH-A800 patrí bluetooth 5.2, ktorý okrem iného umožňuje pripojenie slúchadiel k dvom zariadeniam súčasne. Umožňuje takisto prenášať zvuk v kvalite 96 kHz/24-bit. vďaka bezstratovému kodeku LDAC a je kompatibilný aj s kodekmi SBC a AAC. Slúchadlá sú vybavené batériou s výdržou až 60 hodín pri používaní kodeku AAC bez zapnutého potlačenia hluku. Na nabíjanie slúži port USB-C a pre tých, ktorí preferujú káblové pripojenie, je k dispozícii aj 3,5 mm jack. Slúchadlá ponúkajú aj vstavané ovládanie hlasom prostredníctvom hlasových asistentov Amazon Alexa alebo Siri, ktoré možno vybrať v aplikácii Technics Audio Connect. Aplikácia umožňuje aj nastavenie rovnováhy zvuku a funkcií dotykového senzora.

Pri slúchadlách však asi každého najviac za­ujíma, ako hrajú. Občas sa stáva, že nájdete model s nastaviteľným ekvalizérom, ktorý znie najlepšie vo svojom predvolenom nastavení. Technics EAH-A800 patrí práve do tejto kategórie. Zvuk je z krabice optimalizovaný tak, aby poskytoval najlepší možný zážitok bez ďalších úprav. Aj keď ho môžete upraviť, otázka znie: Prečo by ste to robili?

Výkon A800 sa v niektorých oblastiach vyrovná aj tým najlepším na trhu. Zvuk je prirodzený a presvedčivý. Basy sú výrazné, ale nie prehnané, s rýchlym nástupom a rozkladom, čo umožňuje dobré zachytenie rytmu skladby. Výšky sú čisté a pevne usadené, niekedy môžu pôsobiť ostrejšie, ale vždy ich nájdete tam, kam patria, bez skreslenia a odchýlok. Stredy s jemným vykreslením detailov v porovnaní s basmi a výškami môžu pôsobiť trochu komprimovane. To spôsobuje jemnú stratu priestoru, nie je to však nič dramatické. Vcelku je podanie zvuku výborné a slúchadlá si so cťou poradia s akýmkoľvek žánrom.

Práca systému potlačenia hluku je veľmi dobrá, hlavne ak sedíte v pokoji, je jedno, v akom prostredí. Spojenie pasívneho tlmenia s aktívnym hybridným systémom je veľmi účinné. Pri chôdzi sa však môžu prenášať zvuky pohybu.

Slúchadlá Technics EAH-A800 ponúkajú atraktívny dizajn s výbornými špecifikáciami a vynikajúcu výdrž batérie. To všetko navyše za veľmi konkurenčnú cenu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, presvedčivé ANC, dizajn, rýchle párovanie, moderný bluetooth 5.2
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Prenos zvuku: 40 mm menič, frekvenčný rozsah 4 Hz - 40 000 Hz (LDAC 96 Hz/990 kb/s), čas prehrávania 40 – 60 h, bluetooth 5.2, mikrofóny: 8 mikrofónov MEMS, duálne hybridné potlačenie hluku, kodeky bluetooth LDAC, AAC, SBC, profily bluetooth: A2DP, AVRCP, HFP, HSP, rýchle párovanie, pripojenie multipoint k dvom zariadeniam, hmotnosť 298 g, rozmery: 170 × 196 × 85 mm

Cena: 299 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať