SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Homatics Gamepad / Zahrajte sa, na čom chcete

0

Herné príslušenstvo je veľmi populárne hlavne medzi mladšími používateľmi. Nahráva tomu aj skutočnosť, že zahrať si svoje obľúbené hry dnes môžete na množstve najrôznejších zariadení – od tradičných herných konzol cez smartfóny, smart TV, multimediálne prehrávače, tablety až po PC, notebooky a ďalšie. Nie všetky tieto zariadenia sú však vhodne vybavené aj ovládaním hier, a preto sa ich majitelia skôr či neskôr začnú pozerať po nejakej alternatíve. Predsa len hranie na televízore pomocou bežného ovládača rozhodne nepatrí k najlepším nápadom. Testovaný herný ovládač Homatics Gamepad tento problém dokáže elegantne vyriešiť.

SAMSUNG 022024 Advertisement

Zariadenie je bezdrôtové a pripája sa pomocou technológie bluetooth 4.2. V balení nájdete iba ovládač, adaptér USB – bluetooth a nabíjací kábel. Ovládač možno pripojiť priamo k zariadeniam, ako sú smartfón, notebook, tablet a podobne, cez bluetooth. K PC, pokiaľ nie je vybavený technológiou bluetooth, môžete použiť dodávaný USB ­bluetooth kľúč. Po spárovaní ovládač príjemne zavrní a dá vám tak najavo, že je pripravený.

Ovládač má už na prvý dotyk kvalitnú a robustnú konštrukciu z pevného plastu. Rozmiestnenie ovládacích prvkov vychádza z ovládačov pre PlayStation, spredu sú vľavo aj vpravo dvojité tlačidlá spúšte, vľavo krížový ovládač, vpravo štvorica funkčných tlačidiel, dva analógové joysticky a päť tlačidiel zá­kladných funkcií vrátane programovateľného. Je tu takisto miniatúrna zelená LED, ktorá signalizuje stav ovládača. V strede medzi joystickmi nájdete ešte tlačidlo na aktiváciu hlasového ovládania cez Google Assistant. To oceníte, ak máte ovládač pripojený napríklad k televízoru, tabletu či smartfónu. Pomocou hlasového vyhľadávania môžete nájsť svoje obľúbené video, hru alebo priamo spustiť konkrétnu hru. Ovládač je vybavený dvojicou vibračných motorov v oboch rúčkach, ktoré dávajú hráčom spätnú väzbu a umocňujú tak zážitok z hry. Vstavaný je aj 6-osový gyroskop s presnými akcelerometrami, ktorý zabezpečuje, že okrem tlačidiel a joystickov môžete pohyb v hre ovládať aj pohybom ovládača.

Počas testovania sme ovládač postupne pripojili k televízoru, multimediálnemu prehrávaču Homatics Box R 4K Plus, PC aj smartfónu. Ovládač je primárne cielený pre používateľov multimediálnych streamerov Homatics ako rad Box R, Dongle R, Stick HD či Box HD vo všetkých verziách. Bez problémov však funguje aj s ďalšími spomínanými zariadeniami. Vo všetkých prípadoch bolo párovanie veľmi rýchle a ovládač bez potreby ďalšieho nastavovania ihneď fungoval. Ovládanie ním je rýchle a precízne a vďaka veľmi dobrej ergonómii sa pohodlne drží. Nabíjanie je zabezpečené pomocou konektora USB-C.

PARAMETRE:

Bluetooth 4.2, batéria: 600 mAh, nabíjací port USB-C, dosah signálu >= 10 m, vstavané dva vibračné motory, 6-osový gyroskop, podpora hlasového ovládania Google Assistant
Cena: 49,90 EUR
Zapožičal: www.abcom.tv

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať