SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Honor Magic6 Pro / Vlajkový smartfón s výbornými fotoaparátmi

0

Testoval som variant so zelenou zadnou stenou, ktorá má štruktúru podobnú koži a významne dopomáha k spoľahlivému držaniu. Dominantný prvok na zadnej stene je vyčnievajúca okrúhla platforma s objektívmi, LED svetlom a senzorom laserového zaostrovania. Platforma vystupuje zo zadnej steny plynulo cez zaoblené kovovo lesklé okraje, takže opticky aj hmatovo vyčnieva menej než v skutočnosti.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Rozmery smartfónu de facto určuje displej s uhlopriečkou 6,8 palca a s mierne zaoblenými dlhšími hranami, ktoré prispievajú k príjemnému držaniu. Displej je chránený proprietárnym odolným sklom NanoCrystal Shield. Ovládacie prvky sú sústredené na pravej strane v ergonomickom dosahu palca. Na hornej strane je aj IR dióda umožňujúca diaľkové ovládanie prístrojov v domácnosti. Na hmotnosti 225 g sa zrejme podpísalo kovové telo a batéria s kapacitou 5600 mAh. Pri vlajkovom smartfóne je samozrejmá odolnosť proti vode a prachu podľa požiadaviek štandardu IP68, čiže by mal zniesť polhodinové ponorenie do hĺbky 1,5 metra.

Displej AMOLED LTPO má rozlíšenie 1289 × 2800 bodov a variabilnú obnovovaciu frekvenciu 1 – 120 Hz v závislosti od zobrazovaného obsahu. Maximálny jas 1600 nitov postačuje aj na sledovanie displeja na priamom slnečnom svetle a umožňuje splniť požiadavky na zobrazovanie obsahu HDR. Samozrejmosť je nočný režim s potlačenou modrou zložkou svetla. Na reguláciu jasu sa využíva PWM s frekvenciou 4320 Hz. Pod displejom je snímač odtlačkov prstov pracujúci na optickom princípe. Funguje rýchlo a spoľahlivo, no mohol by byť umiestnený trochu vyššie. Pri testovaní som radšej využíval tvárovú biometriu.

Srdcom smartfónu je čipová súprava Qualcomm Snapdragon 8 Gen3, ktorej architektúra je navrhnutá tak, aby v prípade potreby dokázala poskytnúť vysoký výpočtový a grafický výkon, ale má aj dve úsporné jadrá Cortex-A520, ktoré sa využívajú na prevádzkové úlohy bežiace na pozadí. Na testovanie som mal model s 12 GB RAM a 512 GB úložného priestoru. Kremíkovo-uhlíková batéria má kapacitu 5600 mAh. Čip E1 Power Enhanced spolu s AI optimalizuje spotrebu. Pri pomerne intenzívnom používaní vydrží batéria jeden deň s 30 % rezervou, pri bežnom používaní aj dva dni. Batériu môžete nabíjať cez port USB-C maximálnym príkonom 88 W. Nabíjačka nie je pribalená. Maximálny príkon bezdrôtového nabíjania je 66 W. Podporované je aj 5 W reverzné bezdrôtové nabíjanie, takže zo smartfónu môžete nabiť hodinky či iné zariadenie. Reprodukcia zvuku je stereofónna, zvuk je kvalitný, na bežné počúvanie postačí. Na náročnejšie počúvanie odporúčam slúchadlá, prípadne externý reproduktor.

Oválny otvor v hornej časti displeja prezrádza, že okrem selfie kamery smartfón využíva aj ďalšiu kameru TOF 3D, ktorá umožňuje snímať priestorové aspekty záberu. Využíva sa na bezpečnú autentifikáciu pomocou tvárovej biometrie a pravdepodobne aj na umelé ­rozostrenie pozadia. Oválny výrez je maskovaný widgetom Magic Capsule s ovládacími prvkami na užitočné funkcie, napríklad prehrávanie hudby či videa.

Nadstavba Magic OS 8.0 nad operačným systémom Android 14 má zaujímavé funkcie, napríklad rozpoznáva gestá nad displejom, takže zobrazovaný obsah, napríklad text, môžete rolovať zvislo či vodorovne gestami bez toho, aby ste sa dotkli displeja. Gestá sa robia vo vzdialenosti 20 – 40 cm od displeja, aby ich mohla nasnímať TOF 3D kamera. Je tam aj funkcia, pomocou ktorej si môžete gestá nacvičiť.

Odporúčam vyskúšať aj takzvané magické funkcie, pomocou ktorých môžete napríklad skopírovať textové informácie z obrázka do poznámkového bloku, kde ho môžete upraviť a ďalej s ním pracovať. Označíte blok textu a následne na takto označený blok ťuknete a pridržíte prst. Text sa začne akoby vznášať a môžete ho presunúť k pravému alebo ľavému okraju displeja, kde sa zobrazia ikony aplikácií, do ktorých chcete text presunúť. V mojom prípade to boli ikony aplikácií Poznámkový blok, Mapy, Mail a Facebook. AI napríklad rozpoznáva adresy v textovej správe a nasmeruje používateľov na Mapy Google.

Systém zadných fotoaparátov má dve vychytávky. Hlavný fotoaparát umožňuje prepínať clonu a za periskopickým teleobjektívom je snímač s rozlíšením 180 megapixelov. Svetelnosť objektívu môžete v režime Pro prepínať medzi hodnotami f/1,4 a f/2, čo umožňuje lepšie sa prispôsobiť málo či príliš svetlému prostrediu. Je to analogické, ako keď sa dúhovka v ľudskom oku rozťahuje a zmršťuje. Hodnota nastavenej clony má vplyv aj na hĺbku ostrosti. Čím je objektív viac zaclonený, tým je hĺbka ostrosti väčšia. V tomto prípade však môžete zmeniť clonu len o jednu hodnotu, takže rozdiel v hĺbke ostrosti nie je príliš veľký. Štandardný rad sa začína hodnotami 1, 1.4, 2.0, 2.8..., pričom každá ďalšia hodnota znamená polovičnú plochu otvoru v porovnaní s predchádzajúcim clonovým číslom. Zmena clony z f/1,4 na f/2 znamená, že pri vyššej clone sa na snímač dostane dvakrát menej svetla. Hlavný aj ultraširokouhlý fotoaparát (f.2.0) majú snímače s rozlíšením 50 Mpx. Musím pochváliť aj dobre zvládnutý nočný režim.

Periskopický teleobjektív má 2,5× optický zoom, ale vďaka snímaču s vysokým rozlíšením je kvalitný aj záber s 5× zoomom, ktorý vznikne ako výrez. Približne do 20× zoomu, pri dobrom svetle aj 30×, je obraz použiteľný. Na informatívne účely, napríklad ak si chcete prečítať vzdialený nápis, môžete použiť aj 50× zoom.

Ultraširokouhlý fotoaparát má automatické zaostrovanie, takže sa s ním dajú robiť aj makrozábery. Pri dobrom svetle robí výborné zábery, ale v horších svetelných podmienkach odporúčam radšej použiť hlavný fotoaparát.

Teleobjektív aj objektív hlavného fotoaparátu majú optickú stabilizáciu obrazu. Video možno nakrúcať v maximálnom rozlíšení 4K pri 60 fps.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, špičkový hardvér, výborné fotoaparáty, bezpečná tvárová biometria, dobrý stereofónny zvuk, výdrž batérie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Procesor: 4 nm procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen3 (1× 3,3 GHz Cortex-X4 + 3× 3,2 GHz Cortex-A720 + 2× 3,0 GHz Cortex-A720 + 2× 2,3 GHz Cortex-A520), GPU Adreno 750; pamäť 16 GB RAM; 512 GB úložného priestoru; displej: LTPO OLED, 6,8", rozlíšenie 1280 × 2800 px, 453 PPI, obnovovacia frekvencia max. 120 Hz, HDR, 1600 nit; zadný fotoaparát: hlavný širokouhlý fotoaparát 50 Mpx OIS f/1,4 – f/2.0, ultraširokouhlý 50 Mpx, f/2,0, ohnisková vzdialenosť 13 mm, zorný uhol 122˚, periskopický teleobjektív 180 Mpx, 2,5× optický zoom, OIS, f/2,6; predný fotoaparát 50 Mpx, f/2,0, 22 mm, TOF 3D senzor; batéria 5600 mAh; nabíjanie: káblové 80 W, bezdrôtové 66 W, reverzné bezdrôtové 5 W; konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 7, bluetooth 5.3 A2DP, LE, aptX HD; operačný systém Android 14, Magic OS 8; rozmery: 1162,5 × 75,8 × 8,9 mm; hmotnosť: 225 g

Cena: 1099 EUR 

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať