PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Huawei Freebuds 4i / Cenovo dostupné slúchadlá s ANC

0

Pokiaľ hľadáte kvalitné slúchadlá s funkciou aktívneho potláčania hluku, určite sa zastavíte pri modeloch Freebuds od firmy Huawei.  Posledná novinka je produkt Huawei Freebuds 4i, ktorý ponúka kvalitný zvuk a nadštandardné funkcie v rámci svojej cenovej kategórie.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Slúchadlá svojím minimalistickým a elegantným dizajnom pripomínajú Apple AirPods. Nabíjacie púzdro má tvar vajíčka a aj napriek plastovému vyhotoveniu je vcelku odolné a slúchadlá v ňom naozaj pevne držia vďaka magnetom. Nemusíte sa teda obávať, že by vám vypadli z puzdra, no na druhej strane občas bolo celkom náročné dostať ich z neho von. Silikónové štuple do uší nájdete v troch veľkostiach (S, M a L), takže tú správnu veľkosť si vie nájsť každý.

Počas testovania som používala tieto slúchadlá pri behaní a musím uznať, že na­ozaj dobre sedia v uchu. Ani po hodine behania ma neboleli uši a slúchadlá mi z nich nevypadávali. Pri dlhodobom nosení oceníte, že slúchadlá majú hmotnosť len 11 gramov (5,5 gramu každé) a napájacie puzdro je veľmi kompaktné a zmestí sa aj do vrecka nohavíc. Pri prvom spustení sa takmer okamžite spárovali s mobilným telefónom po stlačení bočného tlačidla na nabíjacom puzdre. Slúchadlá sú ovládané dotykom, ktorý si viete nastaviť v aplikácii. Dvojitým poklepaním môžete zastaviť a znovu spustiť hudbu a podržaním slúchadiel si prepínate módy na aktívne potláčanie hluku. Osobne mi chýbala možnosť ovládania zvuku dotykom, ktorá by sa dala vyriešiť napríklad posúvaním prsta po stonke slúchadiel.  Funkciu ANC (Active Noise-Cancelling) nájdeme skôr pri drahších modeloch bezdrôtových slúchadiel. Zabudovaný mikrofón sníma hluk okolia a pridá ho do prehrávaného zvuku, ale s opačnou fázou, čím ho vlastne potlačí. Dobre to funguje na monotónne zvuky či ruch v kancelárii. Okrem módu ANC si podržaním mušle slúchadla viete zapnúť funkciu awareness, ktorá prepúšťa ľudské hlasy alebo zvuk blížiaceho sa automobilu. Pokiaľ ANC nepo­užívate, môžete si pomocou aplikácie nastaviť inú funkcionalitu, ktorá bude fungovať pri podržaní mušle slúchadla, ako napríklad prepínanie pesničiek. 

Freebuds 4i prinášajú čistý a vyvážený zvuk najmä pri vokáloch, no ani výrazné basy sa nenechajú zahanbiť. Kvalitný zvuk oceníte aj pri telefonovaní, počas testovania hovoru som vždy počula jasne a čisto a takisto aj mňa bolo vždy počuť aj napriek tomu, že vonku fúkal vietor. Za veľkú výhodu tohto modelu považujem vodovzdornosť, takže sa netreba obávať, že by sa znehodnotili, keby vám pri nepriaznivom počasí zmokli. Výrobca sľubuje 10-hodinovú výdrž slúchadiel bez zapnutej funkcie ANC a 7,5 hodiny s ANC pri 50 % hlasitosti. Celková výdrž s dobíjaním v puzdre je 22 hodín. Batériu v puzdre môžete nabíjať len pomocou USB-C, žiaľ, tento model neponúka bezdrôtové nabíjanie, ktoré však nebýva štandardom v tejto cenovej kategórii. Nabíjanie puzdra trvá približne 1,5 hodiny.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Cena, komfortné nosenie, mód ANC, výdrž batérie, kvalita zvuku, odolnosť proti vode
- Absencia bezdrôtového nabíjania, ťažšie vyberanie slúchadiel z puzdra 

PARAMETRE:

Bluetooth 5.2; batéria v slúchadle 55 mAh, nabíjacie puzdro 215 mAh; rozmery a hmotnosť: puzdro: 48 × 61,8 × 27,5 mm, 36,5 g; slúchadlo 37,5 × 23,9 × 21 mm, 5,5 g; výdrž 7,5 h s ANC, 10 h bez ANC, 22 h s dobíjaním cez puzdro, dotykové ovládanie

Cena: 70 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať