SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Philips TAT8505 / Kvalitný zvuk na cesty

0

Ponuka úplne bezdrôtových slúchadiel na trhu stále rastie a často je problém vybrať si medzi ponúkanými modelmi. Philips je na poli slúchadiel dlhodobo etablovaná značka, a tak nečudo, že má svoje želiezka v ohni aj v najvyššej kategórii. Jedno z nich sú aj testované slúchadlá Philips TAT8505, ktoré prekvapia vysokou kvalitou reprodukcie a bohatou výbavou zahŕňajúcou aj aktívne potlačenie hluku. 

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Slúchadlá sú klasickej štupľovej koncepcie a v balení nájdete až štyri veľkosti silikónových koncoviek, ktoré by mali postačiť pre každú veľkosť ucha. Okrem toho je tu, samozrejme, nabíjacie puzdro, ktoré však má viac funkcií, ako by ste očakávali. Veľmi užitočná je aj jednoduchá aplikácia Philips Headphones, ktorú odporúčam nainštalovať ako prvú. Slúchadlá majú totiž dotykové ovládanie, pričom na každej mušli možno ovládať iné funkcie. Aplikácia naštastie obsahuje okrem iného aj rýchleho sprievodcu, ktorý vás prevedie celým pripojením aj ovládaním. Prostredie aplikácie je jednoduché, ale obsahuje všetko potrebné. Dozviete sa tu, akú úroveň nabitia majú jednotlivé slúchadlá aj puzdro, aký formát zvuku je prehrávaný. Môžete ovládať aktívne potlačenie hluku, ktoré má viacero predvolieb. Môžete ho celkom vypnúť, zapnúť, nastaviť na monitorovanie hlasov, pri ktorom si možno nastaviť úroveň zvýraznenia hlasov, prípadne zapnúť adaptívny režim, ktorý prispôsobuje funkciu potláčania hluku pomocou analýzy okolia a vykonávanej činnosti. Slúchadlá majú aj detekciu zasunutia do ucha, vďaka ktorej sa automaticky zapnú, respektíve pri vybratí zasa vypnú. Tú možno v aplikácii tiež vypnúť. Ďalšia voľba je nastavenie zvuku, ktoré umožňuje výber z niekoľkých ekvalizačných kriviek podľa vašich preferencií alebo vytvorenie vlastnej. V spodnej časti okna potom nájdete klasické ovládanie prehrávania a nastavenie hlasitosti. Aplikácia okrem toho umožňuje aj aktualizáciu firmvéru.

SWAN_TITULKA_0722

Párovanie slúchadiel s iným zariadením sa spúšťa nezvyčajne tlačidlom na nabíjacom puzdre. Stačí otvoriť puzdro a na 3 sekundy podržať tlačidlo, slúchadlá sa vtedy prepnú do režimu párovania. Ak slúchadlá používate ako hands-free, stačí, ak vytiahnete iba jedno slúchadlo. Každá mušľa obsahuje dvojicu mikrofónov na kvalitné potlačenie hluku pri telefonovaní. K dispozícii je aj Google Assistant.

Slúchadlá obsahujú 13 mm menič, ktorý zabezpečuje výbornú reprodukciu aj v oblasti basov už od 20 Hz. Kvalita reprodukcie je excelentná a vyhovie aj najnáročnejším požiadavkám v rámci kategórie. Rovnako dobre si vychutnáte rock, džez či vážnu hudbu. Kvalite, samozrejme, pomáha aj veľmi prepracované potlačenie hluku, ktoré fungovalo v každej si­tuácii výborne. Veľmi musím pochváliť aj potlačenie hluku pri odchádzajúcich hovoroch, ktoré dokáže neuveriteľne potlačiť všetky ruchy okolia. Nabíjanie puzdra je možné pomocou USB-C, ale aj bezdrôtovým štandardom Qi, takže ak máte mobil s bezdrôtovým zdieľaním nabíjania, môžete si slúchadlá nabiť aj v teréne. Celkový hrací čas pritom dosahuje až 24 hodín. Ergonómia slúchadiel umožňuje ich pohodlné nosenie pri bežných činnostiach.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, ANC, výbava, bezdrôtové nabíjanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

13 mm dynamický menič, hmotnosť: 37 g kombinácia, čas dobíjania: 1,5 hodiny, výdrž/so zapnutým ANC: až 6 hodín/5 hodín (+ 18 h nabíjanie z puzdra), frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impe­dancia: 16 ohmov, citlivosť: 108 dB, bluetooth verzie 5.0

Cena: 199 EUR

HODNOTENIE: 10/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať