HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Huawei a ZTE majú byť vylúčené z amerického trhu, obviňujú ich zo špionáže

Bezpečnosť
0

huawei.JPG Americká Snemovňa reprezentantov odporúča americkým telekomunikačným operátorom, aby neobchodovali s čínskymi spoločnosťami Huawei Technology a ZTE Corp., lebo vraj predstavujú bezpečnostnú hrozbu. Jedenásťmesačné vyšetrovanie ukázalo, že za aktivitami týchto spoločností stojí čínska vláda a používajú špionážne metódy.

Huawei je druhým najväčším svetovým výrobcom smerovačov, prepínačov a ďalších telekomunikačných zariadení, spoločnosť ZTE je piata na svete.

Hovorca Huawei William Plummer odmietol tvrdenia výboru a označil ich za nepodložené a ignorujúce technickú a obchodnú realitu. Navyše vraj ohrozujú pracovné miesta a mohli by viesť k spomaleniu inovácií v USA. Aj spoločnosť ZTE vydala vyhlásenie vyjadrujúce nesúhlas so správou výboru. Akcie ZTE kótované na hongkonskej burze klesli v pondelok o 3,4 %.

Nie je jasné, či varovania výboru budú viesť aj k obmedzeniu predaja mobilných telefónov týchto spoločností, pretože obe dodávajú telefóny pre spoločnosti Sprint a Verizon.

Obom spoločnostiam sa v správe vyčíta, že neposkytli komisii požadované dokumenty na rozptýlenie obáv týkajúcich sa ich väzieb s čínskou vládou. Americké firmy by si mali nájsť iných dodávateľov, ak im záleží na súkromí ich zákazníkov a národnej bezpečnosti USA, povedal predseda senátu Mike Rogers v programe 60 minút v televízii CBS News.

Zdroj: news.yahoo.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať