SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Huawei nemôže oficiálne používať karty microSD vo svojich telefónoch

Telekomunikácie
1

Dôsledky zápisu Huawei na čiernu listinu amerického ministerstva obchodu sa množia, čínska spoločnosť bola vylúčená z organizácie SD Association (obchodná skupina, ktorá odsúhlasuje štandardizované špecifikácie pre karty SD a microSD). Znamená to, že Huawei už nemá povolené integrovať oficiálnu podporu kariet SD alebo microSD do svojich budúcich telefónov alebo notebookov.

Karty microSD a SD budú síce naďalej fungovať na existujúcom hardvéri Huawei, ale spoločnosť už nebude môcť používať tieto štandardy vo svojich budúcich produktoch. SD Association sa pridáva k spoločnostiam ako Google, ARM, Intel, Qualcomm a Broadcom, ktoré už pre zákaz prestali spolupracovať s Huawei.

Aliancia Wi-Fi (ktorá stanovuje štandardy Wi-Fi v celom odvetví) takisto „dočasne obmedzila“ členstvo Huawei a podľa správy Nikkei Asian Review spoločnosť dobrovoľne opustila aj organizáciu JEDEC (skupina pre štandardy polovodičov, ktorá je najlepšie známa definovaním špecifikácií pamäte RAM). To všetko by mohlo vážne narušiť schopnosť spoločnosti Huawei vyrábať hardvér vôbec, nieto ešte konkurovať americkým technológiám na trhu.

Huawei sa však na výpadok kariet microSD pripravil a má svoje proprietárne pamäťové karty Nano, ktoré sú menšie ako karty microSD a mohli by úplne nahradiť univerzálnejší štandard v nových zariadeniach spoločnosti.

Zdroj: www.theverge.com

1 komentár

a títo si otvárajú hubu na komunistov reakcia na: Huawei nemôže oficiálne používať karty microSD vo svojich telefónoch

28.5.2019 13:05
tak gúgl ťa vyžiera, kde môže dátovo, všetko ukradne a vyzbiera zadarmo a ešte si Američani otvárajú hubu na huawei, ktorý je lacný a niečo mi prináša, keďže na profesii mám plat 325€ To je sila a nezoberú ma tu ani za vrátnika To kým našetrím na ten ajfón za tisícpäťsto, to aj predávať prestanú.. nech žije Slovensko :-D Veru, toto nám tu prajú závidieť nám a zdochnúť len pre nás
Reagovať

Pridať komentár