SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Hyundai predstavil inovatívne vozidlo s robotickými “nohami”

Technológie
2

Centrum inovácií Hyundai CRADLE v spolupráci so spoločnosťou Sundberg-Ferar predstavil Elevate, elektromobil vybavený robotickými nohami. Cieľom tohto inovatívneho projektu je vytvoriť vozidlá Ultimate Mobility Vehicles (UMV), ktoré budú podľa vízie spoločnosti schopné chodiť po nohách, jazdiť ako bežné autá a pohybovať sa aj v náročných terénoch. Vizionársky koncept s názvom Elevate bol predstavený na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2024.

Inovatívne vozidlo, ktoré sa označuje ako „chodiace auto“, obsahuje komplexné viackĺbové “nohy“ inšpirované biomechanikou nôh kobylky. Tieto nohy umožňujú autu stúpať po schodoch, zdvihnúť sa nad tečúcu vodu a dokonca aj preskakovať medzery. John Suh, viceprezident Hyundai, zdôraznil potenciálny vplyv na ľudí so zdravotným postihnutím na celom svete.

Vozidlo by mohlo prísť až k vchodovým dverám a umožnilo by osobe v invalidnom vozíku bez problémov nastúpiť. Okrem toho by Elevate mohol zohrávať významnú úlohu pri prieskume vidieka, výstavbe alebo odstraňovaní následkov katastrof tým, že umožní záchranným tímom prístup do oblastí, kde sú poškodené cesty.

Hyundai zdôrazňuje myšlienku, že sloboda mobility by sa mala považovať za univerzálne právo. Pritom niektorí jednotlivci narážajú na ťažkosti aj pri základných fyzických pohyboch. Preto spoločnosť aktívne vyvíja aj nositeľné exoskelety H-MEX. Toto robotické zdravotnícke zariadenie sa ukazuje ako sľubné riešenie mobility pre tých, ktorí zápasia s poraneniami chrbtice alebo svalovými problémami.

Zdroj: techtimes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Staré jak republika reakcia na: Hyundai predstavil inovatívne vozidlo s robotickými “nohami”

12.2.2024 19:02
Táto "starinka" má už niekoľko rokov...
Reagovať

Strašne stará informácia reakcia na: Hyundai predstavil inovatívne vozidlo s robotickými “nohami”

8.2.2024 18:02
Toto je zrejme recyklovaný starý článok, pretože táto informácia išla internetom tak pred dvoma, možno aj viac rokmi.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať