SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

IFA 2022: Lenovo predstavilo ohybný notebook, okuliare s displejmi aj nové tablety

0

Lenovo využilo veľtrh spotrebnej elektroniky na predstavenie zaujímavých noviniek. Najväčšiu pozornosť pútal ohybný notebook ThinkPad X1 Fold a okuliare Lenovo Glasses T1.

Ohybný notebook ThinkPad X1 Fold

Notebook je navrhnutý tak, aby ponúkal plnohodnotný výkon počítača s väčšou plochou obrazovky a zároveň bol aj naďalej dobre prenositeľný. V súčasnosti je to najľahší 16-palcový komerčný notebook na svete. Má hliníkové telo a zadný kryt notebooku vyrobený zo 100% recyklovanej funkčnej tkaniny. Vďaka technológii Intel vPro, dizajnu Intel Evo a  12. generácii procesorov Intel Core i7 spolu s grafikou Intel Iris Xe prináša nová generácia ThinkPad X1 Fold výnimočný výkon v ohybnom prevedení. Vďaka SSD úložisku s kapacitou až 1 TB2 a operačnej pamäte až 32 GB LPDDR5 bude operačný systém Windows 11 Home alebo Pro fungovať skvele bez ohľadu na preferovaný mód použitia notebooku.

 ThinkPad X1 Fold ponúka voliteľne podsvietenú klávesnicu ThinkPad v plnej veľkosti s TrackPointom a veľkým haptickým touchpadom, ktorý je v závislosti od režimu použitia pripojený alebo odpojený od počítača. Klávesnicu je možné magneticky pripojiť k spodnej polovici displeja pre klasický režim notebooku s  12-palcovým displejom.

Viac miesta na displeji znamená vyššiu produktivitu, pričom hybridný pracovný štýl ešte viac zdôraznil väčšiu potrebu miesta na obrazovke. Mimoriadne jasný ohybný OLED panel má rozmery 16,3 palcov s pomerom strán 4:3 s všestrannou orientáciou displeja na výšku, na šírku a samozrejme aj v zloženom stave. Je možné ho tiež nakonfigurovať s voliteľným magnetickým perom využívajúcim protokol Wacom.

Klasický režim notebooku poskytne 12-palcový hlavný displej doplnený buď o virtuálnu klávesnicu na spodnej polovici displeja alebo o voliteľnú klávesnicu ThinkPad Bluetooth TrackPoint v plnej veľkosti. Užívatelia môžu pomocou zabudovaného stojančeka rozložiť zariadenie do formátu na šírku a pripojiť k nemu klávesnicu – buď pripojenú alebo odpojenú od stojana – a vytvoriť tak 16-palcový notebook ktorý umožňuje efektívne multitasking alebo pohodlné zdieľanie prezentácií.

Režim knihy nie je potrebné vo svete ohybných zariadení predstavovať, avšak čítanie najnovšieho bestselleru na čiastočne zloženom 16-palcovom displeji je aj naďalej pozoruhodným zážitkom. Tento režim je tiež veľmi praktický pre korektúry článkov alebo prehliadania digitálnych publikácií.

V režime tabletu je možné zariadenie používať na výšku aj na šírku, čo užívateľom dáva voľnú ruku pri kreatívnom tvorení s pomocou magnetického pera, interakcii s kolegami alebo rodinou a sledovanie obsahu na displeji s podporou Dolby Vision.

Funkcia prebudenia po priblížení automaticky rozpozná používateľa (a okamžite prebudí systém, ktorý je pripravený vo chvíli, keď sa používateľ priblíži. V kombinácii s funkciou Windows Hello potom ponúka jednoduché prihlásenie bez nutnosti akéhokoľvek dotyku. Pre ešte vyššie zabezpečenie dokáže detekcia prizerajúcich upozorniť používateľa na prípadné zvedavé pohľady v ich okolí pre zachovanie informácií v bezpečí. Špeciálna funkcia odchodového zámku („walk-away-lock”) rozpozná, keď používateľ od počítača odíde a automaticky uzamkne systém, aby zabránil nežiaducemu prístupu k dátam.

Okuliare Lenovo Glasses T1

Okuliare s USB-C pripojením sú určené hlavne na sledovanie obsahu na cestách. Dajú sa pripojiť k smartfónom tabletom aj notebookom.

Tieto okuliare ale nie sú len o zábave a hrách. S tým, ako sa model hybridnej práce stáva novou normou, profesionáli chcú zvládnuť viac práce na svojich mobilných zariadeniach. Avšak práca na dôležitých obchodných dokumentoch na počítači vo verejnom priestore predstavuje bezpečnostné riziko. Použitím Lenovo Glasses T1 majú zamestnanci vždy k dispozícii súkromný pracovný priestor bez nutnosti neustáleho obzerania cez rameno.

Zariadenie Lenovo Glasses T1 je pripravené splniť požiadavky mnohých rôznych používateľov. Okrem konektivity k väčšine zariadení Windows, Android, a MacOS s plne funkčným USB-C, sa môžu okuliare pripojiť prostredníctvom voliteľného adaptéru  taktiež k zariadeniam iOS, ktoré sú vybavené konektorom Lightning. Pre maximálny komfort pri dlhšom používaní je zariadenie Lenovo Glasses T1 vybavené vymeniteľnými nosnými sponami, nastaviteľnými nožičkami a podporou vlastných dioptrických šošoviek prostredníctvom pripojiteľného rámu.

Výnimočnú kvalitu obrazu dosahuje zariadenie pomocou micro-OLED displeja, ktorý zaistí neuveriteľnú farebnú sýtosť a vysoký kontrastný pomer 10,000:1. Vďaka vysokej optickej účinnosti a nízkej celkovej spotrebe energie môžete s Lenovo Glasses T1 prehrávať video alebo hrať hry na pripojených mobilných zariadeniach celé hodiny bez obáv z vybitia batérie pripojeného zariadenia. 

Portfólio riešení spoločnosti Lenovo pre koncových užívateľov aj profesionálov ponúka lepšiu užívateľskú skúsenosť aj prostredníctvom doplnkových technológií. Užívatelia smartfónov Motorola môžu využiť funkciu Ready For na umocnenie herného zážitku a zábavy s Lenovo Glasses T1. Funkcia Ready For pomáha používateľom získať maximum výkonu a produktivity z ich smartfónu, čo uľahčuje pripojenie k prenosným monitorom, klávesniciam a ďalším zariadeniam a prináša používateľom jedinečný a pohlcujúci zážitok. 

Nová generácia tabletov Lenovo Tab P11

Výkonný tablet Lenovo Tab P11 Pro 2. generácie s operačným systémom Android 12 má 11,2 palcový dotykový OLED displej s Dolby Vision HDR. Vďaka podpore HDR10+ je tento tablet vstupenkou do sveta brilantného obrazu. S jasom obrazovky 600 nitov, rozsiahlym 100% farebným gamutom DCI-P3 a dynamickým kontrastným pomerom, bude až príliš ľahké stratiť sa v detailoch obľúbeného programu alebo filmu. Príležitostných hráčov poteší rýchla obnovovacia frekvencia 120 Hz a rýchlosť odozvy na dotyk 360 Hz. Odpadne tak stres z nepresného hrania na tablete, pretože mimoriadne plynulá grafika umožní používateľom jednoducho kĺzať po obrazovke a udržať krok s akciou. Bez ohľadu na režim použitia sa používatelia ľahšie prepoja s obľúbeným obsahom vďaka zvuku vychádzajúcemu zo systému 4 reproduktorov JBL s Dolby Atmos pre priestorový zvuk.

Tablet Lenovo Tab P11 Pro 2. generácie ponúkne o 120% vyšší výkon ako predchádzajúce generácie a je vybavený osemjadrovým procesorom MediaTek Kompanio 1300T a  8GB operačnou pamäťou. V kombinácii s certifikáciou Wi-Fi 66 budú mať užívatelia rýchlejší prístup k väčšiemu množstvu digitálneho obsahu a vďaka až 14-hodinovej výdrži batérie7 budú môcť skutočne na maximum využiť svoj drahocenný čas. Voliteľným príslušenstvom k tabletu je odnímateľná klávesnica inšpirovaná zariadeniami ThinkPad so vstavaným trackpadom pre efektívne písanie na cestách. Pokiaľ používatelia uprednostňujú skôr písanie rukou, môžu k tabletu magneticky pripojiť voliteľné pero Lenovo Precision Pen 3, ktoré týmto spôsobom bezdrôtovo nabijú a zároveň uschovajú. Tento stylus s podporou Bluetooth sa automaticky spáruje s tabletom a je možné ho použiť na vzdialené ovládanie dokumentov na obrazovke, hudby, obrázkov a nahrávok pomocou nastaviteľného tlačidla na boku pera. Pri dlhšom stlačení tlačidla a poklepaní na obrazovku tabletu si môžu užívatelia jednoducho vytvárať rýchle poznámky v programe Lenovo Instant Memo, aj keď je obrazovka zamknutá, a previesť svoje ručne písané poznámky na elektronický text. To im umožní zachytiť svoje myšlienky kedykoľvek ich pobozká kreatívna múza.

 Pre užívateľov, ktorí si chcú dopriať prémiové zariadenie, ale nepotrebujú nutne pracovný tablet, je dobrou voľbou Lenovo Tab P11 s operačným systémom Android 12L, štyrmi reproduktormi s Dolby Atmos, 11,5 palcovým LCD displejom a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. S osemjadrovým procesorom MediaTek G99 je tento tablet o 50% výkonnejší než predchádzajúce generácie, a vďaka až 6GB operačnej pamäte a podpore Wi-Fi 6E6 pre rýchlejšie bezdrôtové pripojenie s nižšou latenciou ponúkne Lenovo Tab P11 2. generácie lepší obrazový a zvukový zážitok, vyššiu rýchlosť siete a lepšie zabezpečenie. Voliteľné príslušenstvo pre jednoduchšie ovládanie zahŕňa sadu klávesnice, stylus Lenovo Precision Pen 2 (2023), nabíjaciu stanicu Lenovo Smart Charging Station 2 a ochranný kryt Lenovo Folio Case so zabudovaným stojanom a držiakom pera (všetko samostatne v predaji).

Oba nové tablety boli navrhnuté tak, aby znižovali množstvo škodlivého modrého svetla a pomohli tak znížiť únavu očí a ochrániť zrak používateľov aj počas dlhých filmových maratónov. Na oboch novinkách je tiež dostupný softvér Lenovo Freestyle pre spoluprácu medzi zariadeniami. Táto aplikácia bola predtým známa pod menom Project Unity a umožňovala používateľom bez problémov prepojiť svoj tablet Android s Windows počítačom Lenovo a premeniť tak tablet buď na prenosnú druhú obrazovku pre rozšírenie pracovného priestoru, alebo na bezdrôtový dotykový displej svojho notebooku. Dni, kedy tablety a počítače slúžili iba na určitý účel, sú dávno preč. S Lenovo Freestyle môžu užívatelia obidve zariadenia ľahko ovládať a vytvárať na nich pomocou pera alebo dotykovej obrazovky poznámky, či dokonca prepisovať dokumenty na počítači bez toho, aby museli prepínať medzi aplikáciami.

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
IFA 2022 Lenovo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať