SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

IKEA a Sonos predstavili WiFi reproduktor v ráme obrazu

1

Nadpis by mohol samozrejme byť aj v zmysle, že bol predstavený rám obrazu s WiFi reproduktorom. Zakomponovať reproduktory do bytového interiéru je niekedy pomerne tvrdý oriešok, nakoľko by mali byť umiestnené oproti poslucháčom, presnejšie oproti miestu odkiaľ budete najčastejšie počúvať hudbu. Preto IKEA v spolupráci s výrobcom Sonos prišli s myšlienkou integrovať bezdrôtový reproduktor do rámu obrazu. Zámerom je spojiť zážitky z dvoch foriem umenia – hudby a obrazu.

Reproduktor bude k dispozícii v čiernej alebo bielej verzii

a ľudia si budú môcť dokúpiť predné panely podľa svojho vkusu, prípadne aby čo najlepšie ladili s dizajnom bytového interiéru.

Pri vytváraní základných panelov na čierny a biely reproduktor sa umelkyňa Jennifer Idrizi inšpirovala cymatikou, ktorá sa zaoberá vizuálnou stránkou zvukových vibrácií. Výsledkom je vzor, ktorý je výraznejší v strede a bledne smerom k rohom rámu. Tento dizajn predstavuje prúdenie zvuku v podobe abstraktného vzoru, ktorý sa hodí do každej miestnosti

 Rám obrazu, ktorý je súčasne reproduktorom, môže visieť na stene samostatne, alebo v kombinácii s inými obrazmi. Súčasťou reproduktora je magnetický háčik, aby ste si rám mohli zavesiť vodorovne alebo zvisle. Alebo môžete využiť gumené nožičky a položiť reproduktor na stôl, policu či podlahu. Získate tak vkusnú dekoráciu, ktorá sa navyše postará o príjemný zvuk.

Reproduktor je potrebné zapojiť do zásuvky, stiahnuť aplikáciu SONOS S2 a riadiť sa pokynmi. Zvuk potom môžete ovládať pomocou aplikácie.

Predný panel sa dá obmieňať a štýlovo doladiť s charakterom domácnosti. Rám obrazu s reproduktorom SYMFONISK sa pripája cez WiFi a je možné ho prepojiť s ďalšími výrobkami z rady SYMFONISK, prípadne s inými produktmi Sonos. Nakoľko nový reproduktor je súčasťou systému Sonos, poslucháči sa môžu pripájať k viac než 100 streamovacím službám.

Pohľad dovnútra

Samozrejme sme zvedaví aj na kvalitu zvuku, pretože vytvoriť reproduktor aby bol čo najtenší a zároveň dobre hral je pomerne veľká výzva, takže sa tešíme na testovanie

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
IKEA Sonos SYMFONISK WiFi reproduktor

1 komentár

:D :D :D reakcia na: IKEA a Sonos predstavili WiFi reproduktor v ráme obrazu

16.6.2021 08:06
bezdrotovy reproduktor, ktory potrebuje byt v elektrike :D :D
kazdopadne to nevyzera ako nic prevratne co by stalo za zmienku a malo nejaky vacsi vyznam - je to len obycajny plochy (tenky) reproduktor vo velkom rame
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať