ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Kontakt s mimozemšťanmi by mohol znamenať koniec života na Zemi

Technológie
6

V apríli 2020 americké ministerstvo obrany zverejnilo videá zaznamenané infračervenými kamerami na lietadlách amerického námorníctva, ktoré dokumentujú rôzne „neidentifikované vzdušné javy“. Piloti hlásili, že videli na oblohe objekty lietajúce nadzvukovou rýchlosťou a neustále meniace smer tak, že to ďaleko presahuje možnosti ktoréhokoľvek známeho lietadla. Čo to bolo? Bizarné atmosférické javy? Mimozemská kozmická loď? Niečo iné?

Udalosti vyšetruje niekoľko vládnych zložiek a v priebehu tohto mesiaca vláda plánuje zverejniť správu, ktorá bude obsahovať informácie o tom, čo sa zistilo. Vláda údajne tvrdí, že neexistujú dôkazy o mimozemskom pôvode javov, ale incidenty zostávajú nevysvetlené. Pravdepodobne by sme všetci mali byť vďační za to, že zatiaľ nemáme kontakt s mimozemskými civilizáciami. Pokusy o komunikáciu s mimozemšťanmi by pre nás mohli byť mimoriadne nebezpečné a mali by sa uskutočňovať organizovane.

Vo vedeckých kruhoch sa už diskutovalo o tom, či sa pokúsiť kontaktovať iné civilizácie. Je to téma zásadného významu pre celú planétu. Vedci už od 60. rokov pátrajú pomocou rádiových ďalekohľadov a počúvajú možné signály prichádzajúce od iných civilizácií na planétach obiehajúcich okolo vzdialených hviezd. Tieto snahy z veľkej časti zorganizoval inštitút SETI (Search for ExtraTerrestrial Intelligence) v Kalifornii a zatiaľ nemali úspech.

Predplatné NEXTECH 2021

Netrpezlivejší vedci sa teraz usilujú o aktívnejší program METI (Messaging ExtraTerrestrial Intelligence), ktorý by nielen počúval, ale aj vysielal správy smerom k iným hviezdam a snažil sa nadviazať kontakt. Hľadanie mimozemšťanov dosiahlo štádium technologickej vyspelosti a vyžaduje si prísnu reguláciu na národnej a medzinárodnej úrovni. Organizácia alebo dokonca jedna osoba s prístupom k výkonnej vysielacej technológii by totiž mohla podniknúť kroky ovplyvňujúce budúcnosť celej planéty.

Je pravdepodobné, že civilizácie, s ktorými by sme sa stretli, by boli technologicky oveľa vyspelejšie ako my, a to z jednoduchého dôvodu: Väčšina hviezd v našej galaxii je oveľa staršia ako Slnko. Ak civilizácie na niektorých planétach vznikli, mali by byť o milióny rokov vyspelejšie ako naša. A zrejme by podnikli významné kroky, aby začali s prieskumom a možno aj kolonizáciou galaxie. Je teda záhada, nazývaná aj Fermiho paradox, prečo sme ešte žiadneho mimozemšťana nevideli.

Bolo navrhnutých veľa riešení tohto paradoxu, medzi nimi aj také, že všetky civilizácie sa po dosiahnutí určitej technologickej úrovne nakoniec samy zničia. Prípadne sú mimozemšťania takí odlišní od ľudí, že s nimi jednoducho nemôžeme komunikovať. Alarmujúcejšia je možnosť, že mimozemské civilizácie sa nesnažia o kontakt, pretože vedia, že vysielanie signálov je veľmi riskantné. História nám dala dosť príkladov toho, čo sa môže stať, keď sa stretnú civilizácie s nerovnakou technológiou.

Tí technologicky vyspelejší spravidla druhých zničili alebo zotročili. Vesmírna verzia tejto reality mohla presvedčiť mnoho mimozemských civilizácií, aby radšej mlčali. Douglas Vakosh z METI International tvrdí, že je nereálne obávať sa nebezpečenstva invázie mimozemšťanov. Napokon rádiové a televízne vlny vysielame do vesmíru už celé storočie a civilizácia, ktorá je oveľa vyspelejšia ako naša, ich už pravdepodobne zachytila. Keby nás chceli napadnúť, už by tu boli.

Náš svet čelí existenčným hrozbám vrátane globálneho otepľovania a destabilizácie životného prostredia. Podľa Vakosha sa s týmto problémom už stretli aj oveľa pokročilejšie civilizácie a možno našli riešenie. Ak nebudeme vysielať signály, riskujeme, že „prídeme o usmernenie, ktoré by mohlo zvýšiť udržateľnosť našej vlastnej civilizácie“. Pochopiteľne, väčšina úvah o týchto otázkach je skôr špekulatívna. Najlepšia cesta vpred je rozšírenie diskusie.

Ak môže byť celé ľudstvo vystavené následkom pokusu o kontakt s mimozemskými civilizáciami, potom by viac ľudí malo byť zapojených do rozhodovania o tom, čo je múdre a čo nie. Nemožno to ponechať na skupinu nadšených rádioastronómov. Jeden z kritikov myšlienky proaktívneho oslovenia mimozemšťanov, astronóm John Gertz zo SETI, vypracoval návrhy smerujúce k širšej verejnej úvahe o týchto aktivitách. Podľa neho potrebujeme zákony a medzinárodné zmluvy, ktoré by explicitnejšie upravovali pokusy o kontakt.

Kontaktovanie mimozemšťanov by sa malo považovať „za neuvážené ohrozenie celého ľudstva a malo by byť absolútne zakázané s trestnoprávnymi následkami“. V súčasnosti neexistujú žiadne takéto zákazy. Vedci zapojení do SETI prijali niekoľko neformálnych protokolov o interakcii s mimozemskými civilizáciami, ktoré však zďaleka nie sú právne záväznými vládnymi nariadeniami. Nie je ľahké zvážiť klady a zápory aktivít, okolo ktorých zostáva toľko vecí neznámych. Možno by bolo bezpečnejšie a múdrejšie iba počkať a počúvať.

V roku 2015 organizácia SETI spustila nový 10-ročný program s názvom Breakthrough Listen, ktorý je financovaný z daru izraelsko-ruského miliardára Jurija Milnera vo výške 100 miliónov dolárov.

Výsledkom je, že SETI teraz zaznamenáva viac signálov ako kedykoľvek predtým a vo frekvenčnom rozsahu asi desaťkrát väčšom. Gertz odhaduje, že naše šance sú minimálne stokrát väčšie ako predtým. No keď raz niekto skutočne identifikuje signál od mimozemšťanov, budeme sa musieť rozhodnúť, či máme odpovedať, a ak áno, ako. Určite by takýto čin – potenciálne ohrozujúci celé ľudstvo – mal byť výsledkom nejakého kolektívneho rozhodnutia.

Zdroj: washingtonpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

Xzyqlf reakcia na: Kontakt s mimozemšťanmi by mohol znamenať koniec života na Zemi

19.6.2021 20:06
Since 2012 Mailbanger.com has been selling marketing lists with customer name/contact information to many small and startup businesses.

we have lists for USA/UK/Australia/Canada and many more countries

Here are some of our packages:

USA Business database with executive contact info - Over 30 million records:
https://www.mailbanger.com/2020-usa-business-database-executive-edition/

2021 USA Homeowner and Residential – 248 million records:
https://www.mailbanger.com/2021-usa-homeowner-and-residential-248-million-records/

Cell/SMS Marketing package of over 20 million USA Customers:
https://www.mailbanger.com/usa-cell-phone-numbers

Monthly optin USA sales leads (a fresh new package every month!):
https://www.mailbanger.com/monthly-usa-sales-leads

USA Charity donors:
https://www.mailbanger.com/usa-charity-donor-leads

850 000 Weight loss customers:
https://www.mailbanger.com/weight-loss-diet-leads-lists

we have many more lists - stop wasting thousands on pay per click or other expensive forms of advertising, and market direct for super affordable prices.

All lists are updated regularly, buy once and its yours so you can use them for many campaigns. They come in Excel files with sortable categories

Regards
Mailbanger.com
Reagovať

K Yybykpot e reakcia na: Kontakt s mimozemšťanmi by mohol znamenať koniec života na Zemi

19.6.2021 00:06
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at nextech.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Aqni Y reakcia na: Kontakt s mimozemšťanmi by mohol znamenať koniec života na Zemi

16.6.2021 22:06
Cool website!

My name’s Eric, and I just found your site - nextech.sk - while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across nextech.sk, what usually happens?

Is your site generating leads for your business?

I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace.

Not good.

Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.”

You can –

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation.

Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

Wouldn’t that be cool?

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!
Eric

PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Dokonca uz hackli aj nas web www.ufo.sk reakcia na: Kontakt s mimozemšťanmi by mohol znamenať koniec života na Zemi

16.6.2021 09:06
www.ufo.sk už nejde asi pár dní ... Dobré nie ?
Reagovať

RE: zhypnotizovali ich a pokazili si to sami ten server reakcia na: Dokonca uz hackli aj nas web www.ufo.sk

16.6.2021 16:06
po hypnóze im kukali do hlavy a nariadili im byť extrémne nemotornými, aby si sami pokazili server
Reagovať

Pwyppe reakcia na: Kontakt s mimozemšťanmi by mohol znamenať koniec života na Zemi

16.6.2021 08:06
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at topspravy.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=topspravy.sk
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať