SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

IT sektor na východe rastie. Vývojové centrum Ness KDC dosiahlo historickú métu 500 zamestnancov

Tlačové správy
0

Ness Košice Development Center oslavuje významný míľnik. Jeden z najväčších hráčov v IT sektore na východe Slovenska zamestnáva už viac ako 500 zamestnancov z regiónu. Tí spolu tvoria spoločnosť, ktorá poskytuje služby v oblasti softvérového inžinierstva pre globálnych klientov už takmer 12 rokov. Firma s 20-percentným medziročným rastom je vlajkovou loďou korporácie Ness Digital Engineering vlastnenou skupinou amerických investorov Rohytan Group.

Rast založený na kvalite a spokojnosti
Klientmi Ness KDC sú renomované zahraničné firmy s nadnárodným pôsobením zastávajúce popredné postavenia v oblastiach ako financie, telematika, automobilový priemysel, médiá, digitálny marketing, doprava, big data či internet of things. Dlhodobo vysoký štandard kvality práce a významná pridaná hodnota riešení zabezpečujú Ness KDC rýchly rast. Firma prijala v posledných troch rokoch viac ako 270 IT špecialistov, čo môžeme v saturovanej oblasti s obmedzeným zdrojom kvalifikovanej pracovnej sily považovať za nevídaný úspech.

Marek Uhrín, CEO Ness KDC: „Dosiahnutie 500-vky nie je pre nás prekvapením, pretože ambiciózne ciele sa nám darí dlhodobo napĺňať vďaka unikátnej firemnej kultúre, profesionalite a kvalite zamestnancov. 500-vka však určite nie je v našom obore všedná záležitosť a aj preto sa chceme o tento obrovský úspech podeliť so širšou verejnosťou. IT trh práce, zvlášť v Košiciach, je vyčerpaný a prísun kvalifikovaných, mladých, nových generácií softvérových expertov je výrazne limitovaný. O to viac si tento úspech vážime a považujem ho za živý dôkaz 12-tich rokov posúvania latky, zvyšovania nárokov a zodpovednej práce manažmentu i všetkých zamestnancov. V neposlednom rade tento rast a úspech vnímam ako výsledok dlhoročnej spokojnosti nielen zamestnancov, ale i našich zákazníkov a obchodných partnerov.“

V Košiciach pôsobí v IT oblasti 5 veľkých nadnárodných hráčov a desiatky menších firiem, ktoré potrebujú pre svoj ďalší rast mladých programátorov a IT-čkárov. Dve košické univerzity nedokážu pokrývať požiadavky trhu a IT firmy volajú po zmenách vo vzdelávacom systéme.

Marek Uhrín: „Ness KDC vykonáva viacero aktivít a iniciatív v oblasti vzdelávania. Naši zamestnanci participujú v rôznych edukačných programoch a súťažiach, chodia prednášať na stredné i vysoké školy a my ich v tom podporujeme. Situácia však volá po systémovej zmene od najnižších stupňov až po vysoké školy, tak aby boli forma i obsah štúdia prispôsobené požiadavkám trhu. Je to jediná cesta k zabezpečeniu udržateľnosti a zdravého rastu odvetvia, ktoré hrá a bude hrať prím v našom regióne.“

Oslavovať budú všetci
Spoločnosť sa rozhodla, že tento významný míľnik oslávi nielen so svojimi zamestnancami a ich najbližšími, ale aj s obyvateľmi mesta, v ktorom pôsobí. Košice a Košičania sa tak môžu tešiť na oslavy, ktoré sa uskutočnia už 12. - 13. mája v centre mesta. Okrem toho Ness pripravuje druhý ročník jedinečného Ness City Triathlonu, ktorý sa uskutoční 1. júla, teda presne v deň dvanástych narodenín spoločnosti.

Zuzana Želinská, CFO a COO Ness KDC: „Sme hrdí na to, čo sme dosiahli a za týmto úspechom sú v prvom rade naši skvelí zamestnanci, tvrdá práca a pridaná hodnota, ktorú každý z nich vytvára. Výsledkom je následne dlhodobá spolupráca s našimi zákazníkmi. Táto kombinácia je základom úspechu pre získavanie nových klientov, prehlbovanie vzťahu s existujúcimi, rast firmy a neustále nové atraktívne pracovné pozície. Zároveň sme hrdým IT partnerom mesta a snažíme sa pomáhať komunite, v ktorej pôsobíme a žijeme. Aj preto sme oslavy rozdelili na niekoľko aktivít a podujatí, ktoré sú určené nielen pre Nessákov, ale aj širokú verejnosť. Tie sú zatiaľ predmetom príprav a budeme o nich včas informovať, alebo jednoducho prekvapíme.“

Viac informácií o spoločnosti Ness KDC, oslavách dosiahnutého míľnika a Ness City Triathlone nájdete na www.nesskdc.sk/500.

TAILOR PR

Všetky autorove články
IT sektor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať