SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Infinix Zero 30 / Najlepšia selfie kamera v strednej triede

1

Tento štýlový smartfón má potenciál zamiešať karty v kategórii smartfónov do 400 eur. Má výkonnú čipovú súpravu Dimensity 8020, pričom štyri výkonné jadrá A78 sú taktované na 2,6 GHz a ďalšie štyri úsporné jadrá A55 na frekvencii 2 GHz. GPU Mali-G77 si poradí aj s náročnejšími hrami. Procesor má k dispozícii 12 GB pamäte RAM, ktorú možno virtuálne rozšíriť na 21 GB. K dispozícii je 256 GB úložného priestoru, rozšíriteľného pamäťovou kartou. Lákadlom sú aj veľmi dobré fotoaparáty, pričom výbornú 50-megapixelovú selfie kameru ocenia predovšetkým vlogeri.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Smartfón je v ponuke v troch atraktívnych farebných variantoch: Golden Hour, Rome Green a Fantasy Purple. Zadný kryt je z odolného skla Gorilla Glass 5 s príjemnou, jemne matnou povrchovou úpravou. Odolnosť proti vode je len na úrovni IP53. Gorilla Glass 5 chráni zakrivený displej AMOLED s uhlopriečkou 6,78 palca, rozlíšením full HD+ (1080 × 2400 pixelov), pomerom strán 20:9 a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Ak chcete predĺžiť výdrž batérie, môžete nastaviť 60 Hz alebo dynamickú frekvenciu podľa zobrazovaného obsahu. Jas displeja v špičke dosahuje 950 nitov, bežná hodnota je 450 nitov. V tieni je displej dobre čitateľný aj počas jasného slnečného dňa. Na priamom slnku si ho pravdepodobne pricloníte rukou. Snímač odtlačkov prstov je pod displejom.

Hlavný fotoaparát má objektív s účinnou optickou stabilizáciou, fázovým zaostrovaním PDAF a snímač s rozlíšením 108 Mpx. Vysoké rozlíšenie umožnilo implementovať trojnásobný bezstratový zoom. Môžete, samozrejme, fotiť aj v maximálnom rozlíšení. Video môžete nakrúcať v 4K rozlíšení aj pri 60 fps. V dobrých svetelných podmienkach sa môžete spoľahnúť aj na zábery z 13-megapixelového ultraširokouhlého fotoaparátu s uhlom záberu 120°. Tretí objektív je pomocný, slúži na umelé rozostrenie záberov. Predná 50 Mpx kamera podporuje nakrúcanie videa v rozlíšení 4K/60 fps. Elektronická stabilizácia však funguje len pri 30 fps. Takisto kombinuje štyri fyzické pixely do jedného obrazového, takže nafotíte alebo nafilmujete dobré zábery aj v šere či večer pri pouličnom osvetlení.

Používateľov poteší rýchle nabíjanie 5000 mAh batérie pribalenou 68 W nabíjačkou. Bezdrôtové nabíjanie nie je podporované. Reprodukcia je stereofónna a pomerne kvalitná. Na počúvanie hudby odporúčame slúchadlá, jedny s priemernou kvalitou nájdete dokonca v balení.

Android 13 rozširuje používateľská nadstavba XOS 13, ktorá bude vyhovovať väčšine používateľov. Odporúčam vyskúšať hlasový asistent Folax s funkciou automatického prekladu, ktorý využíva ChatGPT. Výrobca sľubuje, že možnosti tejto funkcie sa budú s ďalšími aktualizáciami priebežne rozširovať a zlepšovať.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborná selfie kamera, dizajn, veľmi dobrý displej
- Potešila by vodovzdornosť

Cena: 379 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

finasteride years hairlosstalk reakcia na: Infinix Zero 30 / Najlepšia selfie kamera v strednej triede

16.2.2024 23:02
Risk factors such as age, race, genetics, iris color, smoking, drinking, BMI, and diet all play a part in nvAMD s progression, with anti vascular endothelial growth factor anti VEGF therapy being the mainstay of treatment <a href="http://propeci.cfd">proscar shopping</a>
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať