SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

AOC GAMING 16G3 / AOC GAMING 16G3

0

Pri pohľade na svoj herný notebook, ktorý má 15,6" displej s rozlíšením full HD a obnovovacou frekvenciou 144 Hz, teda s rovnakými parametrami ako AOC GAMING 16G3, som sa najskôr zamyslel, na čo takýto prenosný herný monitor môže byť dobrý. Odpoveď som našiel pred sebou, kde mám dva monitory vedľa seba, ktoré používam pri práci, aby som rozšíril zobrazovaciu plochu, a aj pri pohľade na herný handheld Lenovo Legion GO, ktorý sa chystám testovať.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Veľa ľudí bez ohľadu na profesiu si zvyklo používať dva monitory, prípadne notebook s monitorom v režime rozšírenia zobrazovanej plochy, pretože to uľahčuje prácu a zvyšuje produktivitu. Rovnaký komfort a produktivitu preto logicky chcú mať aj pri mobilnom štýle práce. Jedno z riešení je kompaktný a ľahký prenosný monitor 15,6-palcovou obrazovkou, ktorý sa spolu s notebookom bez problémov zmestí do kufríka, aktovky alebo ruksaku. K notebooku sa monitor pripája cez pribalený kábel USB-C. K ochrane povrchu displeja okrem praktického pribaleného puzdra prispieva aj to, že zobrazovací panel je takmer dva milimetre zapustený pod povrch rámika, takže aj v prípade, ak monitor položíte na stôl displejom nadol, prípadné ostré zrnká prachu displej nepoškriabu. Na zadnej strane sú dva kovové odklápacie plochy, ktoré fungujú ako stojan, pričom monitor môžete používať nielen na šírku, ale aj na výšku, čo je veľmi praktické napríklad pri práci s dokumentmi alebo pri prehliadaní webu. Senzor monitora automaticky rozpozná orientáciu a prispôsobí tomu ­zobrazenie. V balení je aj redukcia na držiak VESA, takže monitor môžete upevniť ­napríklad na stojan či otočné rameno. Monitor má po stranách stereo reproduktory s výkonom 1 W aj 3,5 mm konektor na pripojenie slúchadiel.

Zobrazovací panel IPS má matnú, pomerne účinnú antireflexnú povrchovú úpravu. Maximálny jas v strede displeja som nameral 273 nitov, pri okrajoch 246 nitov, takže údaj výrobcu 250 nitov môžem v podstate potvrdiť. Výrobca udáva latenciu 4 ms a natívny kontrast 1000:1. Monitor nemá batériu, napája sa cez kábel USB-C. Môžete ho napájať buď z notebooku cez kábel USB-C, ktorým sa zároveň prenáša aj obrazový signál, alebo pripojením zdroja do ďalšieho portu USB-C, pričom sa notebook pripojený k druhému portu USB-C zároveň napája a nabíja. Napájací zdroj je v balení. Výrobca myslel aj na používateľov, ktorých notebooky nemajú port USB-C s podporou technológie prenosu obrazu DisplayPort. Monitor má aj konektor micro HDMI a v balení nájdete aj kábel, ktorý má na jednom konci konektor HDMI a druhom micro HDMI.  

Na ovládanie slúžia malé tlačidlá na hornej strane vpravo. Používateľské rozhranie je prehľadné, na lepšie prispôsobenie si môžete nainštalovať aplikáciu AOC G-Menu.

Prenosný monitor je veľmi praktický, nielen ak ste zvyknutí využívať pri práci dve obrazovky v režime rozšírenia zobrazovacej plochy, ale aj v prípade, ak chcete niečo prezentovať ľuďom, ktorí sedia oproti vám pri stole, alebo pri tímovej práci pri tvorbe či korekcii dokumentov. Vtedy využijete režim zrkadlenia obrazovky. Vy môžete komfortne na notebooku ovládať prezentáciu alebo pracovať s dokumentom. Ľudia sediaci oproti vám vidia obsah vašej obrazovky na monitore, pričom monitor môže byť od notebooku vzdialený na dĺžku kábla. Rovnako dobre môžete monitor položený naplocho použiť na prezentovanie alebo tímovú spoluprácu pri okrúhlom stole.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kompaktné rozmery, praktická konštrukcia, kvalitný obraz, nízka spotreba
- Potešil by vyšší jas podsvietenia

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať