SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

JBL Tune 510 BT / Kompaktné ľahké a pohodlné slúchadlá

0

Slúchadlá sú v konštrukčnom vyhotovení on-ear, teda na uši. Mušle sú menšie, takže doliehajú na ucho, ale ho neprekrývajú. Pre slúchadlá tohto typu je charakteristický primerane silný prítlak, aby obvod mušlí čo najtesnejšie priľahol na ucho a slúchadlá pevne držali aj pri chôdzi.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Vďaka pomerne hrubému čalúneniu z mäkkej pamäťovej peny, pokrytej tenkou syntetickou kožou príjemnou na dotyk, sú však tieto slúchadlá pohodlné aj pri dlhšom nosení. Pravú mušľu ľahko identifikujete podľa ovládacích prvkov v dolnej časti a aj vnútri mušlí je výrazné označenie R a L. Hlavový most je primerane masívny a v strednej časti je zvnútra čalúnený. Veľkosť sa dá prispôsobiť vysúvaním pružných plastových pásikov, na ktorých sú cez flexibilné kĺby upevnené mušle.

Prívlastok BT naznačuje, že slúchadlá sa pripájajú cez bluetooth. Slúchadlá sú primárne určené na počúvanie hudby na prechádzkach či pri iných pohybových aktivitách, samozrejme, v bezpečnom prostredí, kde vás neohrozia napríklad autá. K takémuto dynamickému štýlu sa pripojenie káblom ani nehodí. Veľa mladých ľudí používa viac mobilných zariadení, typicky smartfón a tablet. Možnosť prepínania medzi dvoma zariadeniami pripojenými cez bluetooth umožní napríklad počas pozerania videa na tablete vo vlaku prepnúť sa na telefón a prijať hovor. Samozrejmosť je mikrofón, takže môžete priamo zo slúchadiel telefonovať. Slúchadlá sa nabíjajú cez moderný konektor USB-C, čas nabíjania je približne dve hodiny a vydržia hrať 40 hodín. Overil som, že po 10 minútach nabíjania máte energiu na štvorhodinové počúvanie.

 

Na bežné použitie je kvalita zvuku nadpriemerná. Príjemne ma prekvapili vyvážené basy, na svoje si tak prídu aj priaznivci „tvrdších“ hudobných žánrov, ako je rock, metal či techno, hlavne ak si nižšie frekvencie ešte viac vytiahnu v ekvalizéri. Basy sú vďaka technológii JBL Pure Bass síce bohaté, ale nie také výrazné, aby prekryli výšky, ktoré sú, mimochodom, dostatočne zreteľné, či stredné tóny.  Kompaktnosť, malá hmotnosť a pohodlné nosenie vás budú určite lákať na počúvanie hudby v meste či pri cyklistike, takže pri outdoorových aktivitách dbajte na bezpečnosť. Mušle sa dajú sklopiť, čo oceníte pri prenášaní. Sú dostupné v štyroch farebných variantoch – čierne, modré, svetlo ružové a biele.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vyvážený zvuk, pohodlné nosenie
- Potešila by možnosť pripojenia káblom

PARAMETRE:

Akustické meniče 32 mm; frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz; citlivosť 103,5 dB SPL @1 kHz/1 mW; citlivosť mikrofónu: -29 dBV @ 1 kHz/Pa; bluetooth 5.0, profily A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP V1.7; batéria 450 mAh, výdrž 40 hodín; hmotnosť 160 g  

www.jbl.sk

HODNOTENIE: 8/10


                                         

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať