SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Jadrový zisk francúzskej spoločnosti Orange klesol

Tlačové správy
0

Tržby najväčšej francúzskej telekomunikačnej spoločnosti Orange za minulý rok klesli o 4,5 % na 40,98 mld. eur a zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) oslabil o 7,5 % na 12,65 mld. eur. Čistý zisk sa však takmer zdvojnásobil na 2,13 mld. eur vzhľadom na menej negatívnych účtovných položiek vyplývajúcich zo zhoršenia kvality aktív. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters prognózovali, že tržby spoločnosti za rok 2013 budú v sume 41,2 mld. eur, EBITDA na úrovni 12,65 mld. eur a čistý zisk vo výške 2,69 mld. eur.

V snahe čeliť pokračujúcemu tlaku na domácom francúzskom trhu sa spoločnosť Orange chystá zredukovať svoje tohtoročné dividendy o 25 % na 0,6 eura na akciu. Nový lacný telekomunikačný operátor Iliad pomohol tomu, že Francúzsko sa za posledné tri roky zmenilo z jedného z najziskovejších európskych telekomunikačných trhov na jeden z najlacnejších pre spotrebiteľov.

Napriek tomu, že firma Orange zväčšila počet zákazníkov v oblasti mobilných služieb, jej tržby vo Francúzsku vlani oslabili o 6,6 % na 20,2 mld. eur. Jadrový zisk vo Francúzsku klesol o takmer 8 % na 7,13 mld. eur. Orange však splnil svoj hlavný plán za rok 2013 a dosiahol prevádzkový tok hotovosti v sume 7 mld. eur.

Na slovenskom trhu pôsobí Orange Slovensko, ktorý je integrovaným telekomunikačným operátorom poskytujúcim komplexné telekomunikačné služby v mobilnej a pevnej sieti. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať