SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Juhokórejská firma SK Hynix investuje 395 mld. jenov do kúpy divízie čipov Toshiby

Tlačové správy
0

SK Hynix je súčasťou konzorcia vedeného investičnou spoločnosťou Bain Capital Private Equity, ktoré si Toshiba vybrala ako kupca svojej výroby čipov.

SK Hynix, ktorá je druhým najväčším juhokórejským výrobcom pamäťových čipov, informovala, že investuje 395 mld. jenov (JPY) čiastočne prostredníctvom konvertibilných dlhopisov do kúpy divízie čipov japonského elektrotechnického koncernu Toshiba. Predstavenstvo firmy SK Hynix toto rozhodnutie schválilo v stredu.

SK Hynix je spolu s americkými technologickými firmami Apple, Dell, Kingston a Seagate súčasťou skupiny vedenej investičnou spoločnosťou Bain Capital Private Equity. Toto konzorcium firiem Toshiba minulý týždeň vybrala ako kupca svojej divízie čipov za 2 bil. JPY. Budúcnosť transakcie zostáva neistá, pretože ju odmieta Western Digital, ktorý je partnerom Toshiby. Avšak Toshiba uviedla, že predaj zrealizuje bez ohľadu na právne spory so spoločnosťou Western Digital. Toshiba utrpela vysoké straty v súvislosti s tým, že jej americká divízia pre nukleárnu energiu Westinghouse v tomto roku vyhlásila bankrot.

SITA

Všetky autorove články
SK Hynix investicia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať