SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Kedy deťom zaobstarať smart hodinky a podľa čoho vyberať?

0

Radi by ste zaobstarali svojim ratolestiam smart hodinky? Niektorí rodičia ich deťom kúpia ako darček, iní čakajú na to, kým si ich vypýtajú samy. Žiadna z možností nie je zlá. Určite je však dobré počkať na to, až bude dieťa dobre poznať čísla a bude sa orientovať v čase.

Fortinet_112022  

Keď si totiž osvojí tieto schopnosti, bude potom o to jednoduchšie naučiť ho dochvíľnosti a schopnosti využívať svoje smart hodinky naplno. Taká vecička totiž dokáže viac, než len ukazovať, koľko je hodín. Ako teda vybrať tie pravé pre vášho potomka?

Začalo sa to smart hodinkami pre dospelých, ktoré sa stali veľmi obľúbenými a môžete si ich všimnúť u väčšiny ľudí. A to aj u detí.  Benefity hodiniek pre deti totiž ocenia aj ony. Vďaka detským smart hodinkám vaše ratolesti získajú praktického pomocníka, s ktorým budú mať možnosť športovať, hrať sa alebo komunikovať s rodinou či kamarátmi. Navyše každé dieťa určite rado zaujme štýlovými hodinkami, ktorými ohromí kamarátov v škole. Okrem dizajnu hodinky ponúkajú mnoho skvelých funkcií, ktoré sú vo výsledku prínosom aj pre rodičov. Je však viac aspektov, na ktoré sa pri výbere treba zamerať.

Štýlový dizajn

Medzi dôležité kritériá možno zaradiť vzhľad hodiniek, ich rozmery a tvar. Detské zápästia bývajú útle, preto je dobré sústrediť sa práve na tento aspekt, aby dieťaťu perfektne sedeli na ruke. Pri výbere hodiniek im dajte priestor, aby si zvolili hodinky, ktoré nebudú chcieť zložiť z ruky. Keď dieťa uvidí, že rešpektujete jeho názor, utužíte vaše vzťahy a navyše sa nebudete musieť báť, že by hodinky onedlho leteli do kúta. Pre deti býva zásadná aj farba, vzhľad remienka alebo ciferníka. To sú veci, na ktorých im spravidla veľmi záleží. Majú skrátka vlastný vkus a cit pre dizajn, tak prečo im nedať priestor.

Zaujímavé funkcie vedú

Keď už hodinky, tak poriadne. Presnejšie povedané, také, ktoré ponúknu tie najzaujímavejšie a najužitočnejšie funkcie. Ak chcete deti motivovať k športu a aktívnemu životu, budú vám hodinky skvelým pomocníkom. Napríklad detské hodinky LAMAX BCool sú nabité fitnes funkciami, ktoré zmerajú kroky, pulz, ale aj ďalšie športové aktivity ako beh, basketbal alebo bicyklovanie. Vaše dieťa teda bude mať šancu vytiahnuť sa pred kamarátmi alebo si s nimi zasúťažiť. Navyše majú aj štyri vzdelávacie hry, ktoré sa môžu hodiť napríklad pri čakaní na ­autobus. Hodinky sú v slovenčine a neohrozí ich ani voda, čo sa dosť hodí, ak je váš potomok milovníkom vodných radovánok. Samozrejmé sú notifikácie prichádzajúcich hovorov alebo SMS správ, keď nie je mobil poruke.

Dvojsečná funkcia lokalizácie GPS

Pre mnoho rodičov je práve bezpečnosť jeden z kľúčových dôvodov, prečo zaobstarajú svojim deťom smart hodinky. Často je totiž ich súčasťou GPS lokalizátor. Možno teda sledovať, kde sa práve potomok pohybuje, prípadne skontrolovať, či dorazil, kam mal. Občas však táto funkcia môže byť tak trochu na škodu. Najmä keď rodičia na dieťa tlačia a dávajú mu najavo, že kontrolujú každý jeho krok. Potom hrozí, že hodinky zloží z ruky, niekam ich schová alebo odloží a táto funkcia (a samozrejme nielen ona) stratí význam. Preto sú niektorí rodičia odporcami lokalizovania a vyberajú si len hodinky, ktoré ich dieťa sledovať nedokážu. Je teda lepšie držať sa hesla „všetko s mierou“ a využívať túto funkciu, len keď je to nevyhnutné.

Výdrž batérie 

Na čo by boli smart hodinky, keby sa stále vybíjali a nemohli by plniť svoju funkciu? Preto je dôležité pozrieť sa na to, akú výdrž má ich batéria. Niektoré hodinky treba dobíjať každý deň, iné vydržia aj pár dní. Tie kvalitné by mali mať výdrž až na celý týždeň bez nabíjania v nepretržitej prevádzke. Vďaka tomu potom rodičia nemusia neustále sledovať, či sú hodinky nabité alebo nie. Všetko však závisí od toho, ako aktívne ich bude vaše dieťa využívať. A dosť veľký vplyv na to môžete mať aj vy. Ak budete napríklad často používať GPS, hodinky sa budú vybíjať rýchlejšie. Tak či onak, je dobré dieťaťu vysvetliť, že je dôležité sledovať stav batérie a aj jej dobíjanie.

Keď zháňame dieťa

Len čo do smart hodiniek vložíte SIM kartu, bude mať vaše dieťa možnosť uskutočniť telefonický hovor a jednoducho si prečíta aj SMS z mobilu priamo na hodinkách. Súčasťou funkcií smart hodiniek pre deti je takisto prijímanie notifikácií, teda upozornení, že sa dieťaťu niekto snažil dovolať, prípadne že mu prišla SMS správa, keď bude mať práve mobil napríklad v taške alebo inde, kde ho nemá v dohľade. Na hodinkách preto hneď uvidí, kto a kedy ho zháňal, a bude mať šancu hneď zareagovať.

S tým však súvisí aj prístup učiteľov a škôl. Táto moderná vychytávka deťom často uľahčuje život. Čo sa týka výučby, v súčasnosti väčšina škôl v používaní hodiniek pri vyučovaní nevidí žiadny benefit, ale ani problém. Niekde ich prítomnosť na hodinách kvitujú. Keďže sa názory učiteľov a vedení škôl líšia, určite nehrozí ich zákaz. No to, ako s nimi bude daná škola pracovať, záleží len a len na nej. Pravidlá by mal určovať školský poriadok. Niekde však platí, že sa hodinky musia odložiť z dosahu rovnako ako mobilný telefón, prípadne ich žiaci môžu využívať len na vyzvanie učiteľov.

Tip na záver:

Vďaka smart hodinkám môžete spoločne s potomkom pomocou hry trénovať dochvíľnosť a poznávanie hodín. Dohodnite si zraz v miestnosti v dome alebo v záhrade na konkrétnu hodinu a odmeňte sa za presnosť. Vymyslite si činnosť, ktorú spolu budete podnikať od konkrétnej hodiny, a užite si zábavu. Alebo na hodinkách stopujte, ako dlho udržíte rovnováhu a vydržíte stáť na jednej nohe. Popusťte uzdu fantázii a vymyslite si viac zábavných činností s hodinkami. Hlavne však buďte v dochvíľnosti dieťaťu príkladom. 

Úvodné foto: artursafronovvvv / freepik.com

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať