SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Knops – štuple, ktoré ochránia váš sluch. Hlasitosť okolitého sveta si môžete nastaviť

0

Hluk môže poškodiť váš sluch, no teraz si ho už môžete chrániť  párom štupľov, ktoré umožňujú „nastaviť hlasitosť pre vaše uši“. Ich holandskí tvorcovia práve zbierajú finančné prostriedky na portáli Kickstarter. A o tom, že sa im darí, svedčí skutočnosť, že namiesto plánovaných 30 000 eur je na konte už viac ako 219 000 eur.

Na rozdiel od bezdrôtových slúchadiel nejde o high-tech zvukový filter. Knops predstavujú dvojicu analógových akustických filtrov (teda zátkové chrániče sluchu). Hoci majú pekný dizajn, nie je v nich nijaká batéria, nemajú bluetooth ani sprievodnú smartfónovú aplikáciu. Namiesto toho majú bežné akustické filtre, ktoré ponúkajú nastavenie viacerých úrovní blokovania zvuku. Otáčaním gombíka na boku môžu používatelia zvoliť pre každé ucho jednu zo štyroch úrovní filtrovania okolitého hluku, siahajúcich od počiatočnej úrovne bez filtrovania až po úplné zablokovanie (druhá úroveň ruší hluk v pozadí, tretia stlmí hlasný koncert).

Najväčší problém Knops je ich cena. Začína sa od 62 dolárov (58 eur) za štandardnú verziu z nehrdzavejúcej ocele a siaha po 117 dolárov (110 eur) za pozlátené vyhotovenie. Navyše ide o ceny pre prispievateľov, tie maloobchodné budú ešte vyššie.  Hoci riešenia na mieru pre profesionálnych hudobníkov môžu stáť stovky dolárov, Knops nie sú tvarované na mieru do vašich uší. A takéto produkty bežne stoja 20 – 25 dolárov.

Zdroj: Theverge

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Knops

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať