SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

LAMAX Base 1 / Bezdrôtové slúchadlá s dlhou výdržou

0

Slúchadlá sa pripájajú k zariadeniu, z ktorého sa zvuk prehráva, cez bluetooth 4.2 s dosahom do 10 metrov. Dizajn slúchadiel je veľmi príjemný, elegantné čierne telo je doplnené tyrkysovými prvkami, čo je typický vzhľad slúchadiel Lamax. Mušle sú oválneho tvaru a pri nasadení nedoľahnú dobre k ušiam, a tak už aj pri krátkom používaní pocítite mierne nepohodlie. No našťastie po dlhšom používaní sa slúchadlá prispôsobia a tlačia čoraz menej.

Pripojiť ich môžete aj klasicky cez 3,5 mm audioport. Ak sa vám slúchadlá vybijú, jednoducho sa pripojíte pomocou kábla a pokračujete v počúvaní. Slúchadlá tak môžete nabiť, až keď ich nebudete potrebovať. Okrem toho sa na pravej mušli nachádza slot na kartu microSD, na ktorú si viete nahrať hudbu, a tak slúchadlá nepotrebujete pripájať k ďalším zariadeniam. Bezdrôtová technológia, kompaktný dizajn a možnosť prehrávania hudby či hovoreného slova z pamäťovej karty oceníte napríklad pri výlete do prírody. Slúchadlá sú skladné a nezaberú veľa miesta v batohu. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne, na pravej mušli sa nachádzajú štyri tlačidlá, ktoré ľahko nájdete a ani pri fyzickej činnosti, napríklad pri behu, nemáte problém s prepínaním skladieb. Slúchadlá Lamax Base 1 prekvapia svojím zvukom, v popredí sa jednoznačne nachádzajú hutné basy, ktoré vás vtiahnu do sveta beatov. Kvalita zvuku je primeraná nižšej cenovej hladine, v ktorej sa tieto slúchadlá nachádzajú. Zvuk je menej čistý, no na bežné používanie dostačujúci. Starajú sa oň meniče s priemerom 40 mm. Nevýhodou sú však menšie mušle, ktoré úplne ­neobopnú uši, preto až tak dobre netlmia okolitý hluk a hudba preniká aj do okolia. Menšia nepríjemnosť je aj úvodný hlasný zvuk slúchadiel, ktorý vás nepríjemne prekvapí, najmä ak ich máte pri zapínaní na ušiach.  Slúchadlá môžete mať na hlave celý deň, o čo sa postará batéria s výdržou až 12 hodín. Môžete ich, samozrejme, pripojiť aj k notebooku a používať plnohodnotne pri práci. V tomto prípade oceníte vstavaný mikrofón, ktorý poskytuje čistý zvuk, a tak sa môžete bez strachu pustiť do konferenčných hovorov. Spojenie s notebookom pomocou technológie bluetooth je občas nestabilné a vypadáva, no stále máte možnosť využiť pripojenie pomocou audiokábla.

Model Base 1 od spoločnosti Lamax prináša bezdrôtovú technológiu za dobrú cenu. Do kancelárie, do domu či na výlet, slúchadlá sú pripravené ísť s vami do každého dobrodružstva.

Parametre:

• Model: Lamax Base 1, vzdialenosť prenosu: 10 m, hmotnosť: 184 g; batéria 480 mAh; konektivita: 3,5 mm jack, bluetooth 4.2, microSD, frekvencia: 20 Hz – 20 kHz, citlivosť: 115 dB/mW, priemer slúchadiel: 40 mm, impedancia 64 ohmov, doba prehrávania: 12 h, doba nabíjania: 2 – 3 h  

• Cena: 30 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Cena, konektivita, výdrž batérie, skladnosť
- Kvalita zvuku, nedoliehajúce mušle, staršia technológia bluetooth

HODNOTENIE:

Zvuk: 98 %
Ovládanie: 100 %
Výbava: 95 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 98 %

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať