SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Lacné solárne panely už ľudia používajú namiesto plotov

2

Nadmerná ponuka solárnych panelov v Číne spôsobila prudký pokles cien, čo viedlo k celosvetovému prebytku. V dôsledku toho sa v súčasnosti lacné solárne panely používajú v Nemecku, Holandsku, Spojenom kráľovstve, Severnej Amerike a Austrálii na lemovanie záhradných plotov ako alternatíva k drahým strešným inštaláciám. Medzinárodná energetická agentúra predpovedá, že celosvetová ponuka solárnych panelov dosiahne tento rok 1 100 gigawattov, čo je trikrát viac ako dopyt.

Ceny už v roku 2023 klesli o polovicu a očakáva sa, že do roku 2028 klesnú o ďalších 40 %. Tento prebytok ponuky znevýhodňuje amerických a európskych výrobcov. Problém nadmernej ponuky upútal aj pozornosť americkej ministerky financií Janet Yellenovej, ktorá navštívila Čínu, aby sa zaoberala nekalými obchodnými praktikami a hospodárskymi dôsledkami nadmernej kapacity čínskeho priemyslu.

Podľa Yellenovej čínska nadprodukcia môže mať vplyv na viaceré priemyselné odvetvia, ako sú solárna energia, elektrické vozidlá a lítiovo-iónové batérie. Dôsledky nadmernej ponuky pociťujú aj samotní čínski výrobcovia. Najväčší svetový výrobca solárnych článkov Longi Green Energy Technology už oznámil prepúšťanie.

Zdroj: businessinsider.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Problém... reakcia na: Lacné solárne panely už ľudia používajú namiesto plotov

8.4.2024 07:04
...nie je v tom, že Čína produkuje priveľa panelov. Chce len aby si mohol solárne panely kúpiť každý kto o ne má záujem!
Problém je v tom, že chamtiví predajcovia držia umelo ceny hore a PRETO (!) vzniká nadprodukcia resp. nevzniká odbyt!
Keby išli s cenami dolu tak by si FV mohlo kúpiť oveľa viac ľudí, sám poznám vo svojom okolí viacerých ktorí o FV uvažujú ale brzdí ich od kúpy príliš vysoká cena.
A to sa americkým ziskuchtivcom nepáči lebo nie sú konkurencie schopní a prichádzajú o zisky!
Reagovať

Plynové sporáky vypúšťajú.... reakcia na: Lacné solárne panely už ľudia používajú namiesto plotov

5.4.2024 15:04
A čo lietadlá!??? O tom sú všetci zainteresovaní ticho, lebo prevážať sa hore dole eposlancom pasuje. Ale tie milióny ton paliva každý deň vysmradených na celom svete do atmosféry akosi židny medzinárodný kongres akosi nerieši. Ale blchy chytáme a slony nech utekajú, veď predsa nepôjdeme proti nášmu panskému komfortu. Na tom treba začať pracovať mecenáši!!!! Hádzať termíny zákazov kondenzačných kotlov napadne len retardu!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať