SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Lenovo Tab M11 / Cenovo dostupný tablet so stylusom

0

 Hlavným lákadlom tabletu Lenovo Tab M11 je nielen stylus čiže elektronické pero v balení, čo nie je pravidlom ani pri podstatne drahších tabletoch, ale aj displej s uhlopriečkou 11 palcov, ktorý má rozlíšenie 1920 × 1200 pixelov a obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. Tablet je pomerne tenký, má hrúbku len 7,15 mm a hmotnosť 465 gramov napriek tomu, že má batériu s kapacitou 7040 mAh.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Nabíja sa maximálnym príkonom 15 W, nabíjačka nie je pribalená. Medzi primárne scenáre využitia patrí multimediálna zábava. Tablet má štyri reproduktory, po dva na obidvoch užších stranách. Stereofónny zvuk v polohe na šírku je veľmi dobrý, samozrejme, reprodukcia basov je v intenciách rozmerov zariadenia. Rieši to pripojenie slúchadiel alebo externého reproduktora. Na tento účel máte k dispozícii aj 3,5 mm konektor jack.  Srdcom tabletu je čipová súprava MediaTek Helio G88, ktorá kombinuje dve výkonné jadrá ARM Cortex-A75 s taktovacou frekvenciou až 2 GHz so šiestimi účinnými jadrami Cortex-A55. Cieľom výrobcu bolo dosiahnuť čo najvýhodnejšiu cenu, takže musel prijať niekoľko menších kompromisov. Použitá čipová súprava strednej triedy bola predstavená pred dvoma rokmi, ale na bežné úlohy s prehľadom stačí aj vďaka takmer natívnemu Androidu 13 bez používateľskej nadstavby. Model, ktorý som testoval, mal 4 GB RAM a 128 GB úložného priestoru, ktorý sa dá rozšíriť kartou microSD. Tablet má 8-megapixelový selfie fotoaparát a 13-megapixelový hlavný fotoaparát.

 

Pri testovaní som hlavnú pozornosť venoval nielen multimediálnej zábave, teda kvalite obrazu a zvuku, ale pribalený stylus bol výzvou na testovanie písania a kreslenia. Samozrejme, rýchlosť reakcie nemohla konkurovať niekoľkonásobne drahším smartfónom a tabletom, ale na bežné úlohy vrátane písania vzorcov do prezentácie je postačujúca. Skúšal som aj nahrávanie tak, že som mal tablet pripojený k PC s Windows, na ktorom bežalo OBS Studio. Po chvíli som si na nepatrne pomalšiu reakciu zvykol a mohol by som prednášku aj streamovať v reálnom čase.

  • Cena: 199 EUR
Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať