NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Lenovo menovalo Petra Kheila novým generálnym riaditeľom pre Českú a Slovenskú republiku

Tlačové správy
1

Lenovo včera oznámilo menovanie Petra Kheila (48), ktorý má mnoho skúseností z oblasti technológií, na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti Lenovo pre Českú republiku a Slovensko. Petr Kheil bude mať na starosti pokračujúci rast obchodných aktivít spoločnosti Lenovo v segmente osobných počítačov na česko-slovenskom trhu. Z pražského sídla spoločnosti bude priamo zodpovedať Stefanovi Engelovi, viceprezidentovi a generálnemu manažérovi spoločnosti Lenovo pre región strednej Európy.

Pred svojím menovaním pôsobil Petr Kheil ako riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky, IT a enterprise business pre Českú republiku a Slovensko v spoločnosti Samsung Electronics. Predtým pôsobil na manažérskych pozíciách v spoločnostiach HP, Compaq, Citibank a Siemens.

„Som presvedčený, že Petr Kheil svojimi dlhoročnými skúsenosťami z oblasti medzinárodného a lokálneho IT sektoru prinesie českej a slovenskej pobočke Lenovo množstvo nových podnetov. Do firmy s ním prichádza veľa skúseností z oblasti strategického plánovania a budovania značky,“ povedal o menovaní Petra Kheila Stefan Engel.

„Som rád, že sa môžem stať súčasťou tímu Lenovo. Táto spoločnosť dlhodobo udáva trendy v oblasti technológií a je lídrom v tomto odvetví. Vedenie dvoch významných trhov strednej Európy vnímam ako veľkú výzvu a záväzok, zároveň a verím, že budeme mať čo najviac spokojných zákazníkov aj v budúcnosti,“ povedal Petr Kheil.

Petr Kheil absolvoval ČVUT a Technickú univerzitu Furtwangen v Nemecku. Má tri deti a medzi jeho záľuby patrí lyžovanie, horská cyklistika, tenis, beh, cestovanie a motocykle značky Harley-Davidson.

Lenovo

Všetky autorove články
Lenovo

1 komentár

rád by som mu porozprával o starostiach s notebookom, ktoré ešte stále zažívam.. reakcia na: Lenovo menovalo Petra Kheila novým generálnym riaditeľom pre Českú a Slovenskú republiku

19.9.2017 20:09
Máte na tohto človeka, nového riaditeľa Lenova pre SK (a CZ) kontakt? Rád by som mu ukázal ako prebieha UŽ vyše 4 MESIACE reklamácia a stále to nie je v poriadku!.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať