Lenovo predstavilo ThinkBook 13s a ďalšie novinky v produktových rodinách ThinkPad, IdeaPad, Yoga a Legion

0

Spoločnosť Lenovo predstavila svojim partnerom a novinárom nové produkty zo svojho portfólia, či už sa jedná od všestranné Ideapady, herné Legiony alebo štýlové Yogy.

Začneme horúcou novinkou Lenovo ThinkBook 13s - novou generáciou pracovného notebooku pre novú generáciu biznismenov. Primárne určenie je ako „pracovný“ počítač, ktorý býva jedným z veľkých lákadiel, keď sa mladí talentovaní ľudia rozhodujú pre zamestnávateľa pri nástupe do novej práce. Ich zariadenie musí byť dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň a bez ohľadu nato, či ho okrem kancelárie využívajú aj na poobednom tréningu alebo si na ňom večer pozrú svoj obľúbený seriál. Splnenie takýchto rozdielnych kritérií nie je pri profesionálnom pracovnom notebooku vôbec jednoduché, no spoločnosť Lenovo prichádza s novinkou ThinkBook. Ten v sebe spája výkon a odolnosť legendárnych zariadení ThinkPad a dizajnovú modernu známu zo štýlovej rady Yoga. Lenovo ThinkBook tak predstavuje novú kategóriu pracovných zariadení so štýlom.

ThinkBook po staršom súrodencovi ThinkPad zdedil rýchle nabootovanie systému, prihlásenie prostredníctvom webkamery alebo odtlačku prsta, svižný chod viacerých aplikácií naraz, skvelý pocit z písania na klávesnici, či dlhú výdrž na batériu. ThinkBook disponuje najnovšou 8. generáciou procesorov Intel Core i7, až 16 GB RAM a až 512 GB rýchlym SSD úložiskom. Pridáva aj extra výbavu v podobe multimédií: 13-palcový FHD displej tak prichádza s technológiou Dolby Vision. Pozadu neostáva ani audio, ktoré sa derie von prostredníctvom reproduktorov Harman a podporuje štandard Dolby Audio.

Má aj spoľahlivú ochranu v podobe vylepšení akými sú jednostupňová autentifikácia a zapnutie pomocou dotykového snímača odtlačkov prstov, diskrétny modul TPM 2.0, ktorý umožňuje funkcie zabezpečenia systému Windows 10 a šifrovanie používateľských údajov a taktiež kryt webkamery ThinkShutter  pre ochranu súkromia. Ako extra bonus určite treba spomenúť aj 11 hodín výdrže na batériu, ktorú je možné dobiť pomocou funkcie rýchle nabíjanie. ThinkBook 13s bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 949 eur s DPH. Dostupnosť a cena ThinkBook 14s zatiaľ v Európe nebola ohlásená.

Produktová rodina Lenovo IdeaPad je určena do domáceho prostredia. Nový all-in-one počítač Lenovo IdeaCentre A340 zaujme dizajnom  vďaka ktorému tento počítač zapadne do moderného prostredia súčasných bytov. Ohybný pánt so širokými možnosťami nastavenia a organizátor káblov vám pomôžu s umiestnením aj v stiesnenejších priestoroch. 

Ak hľadáte všestranné rodinné zariadenia, na ktorých sa však aj zahráte graficky náročné počítačové hry, určite upriamte pozornosť na nový notebook Lenovo IdeaPad L340 Gaming alebo desktop v podobe Lenovo IdeaCentre T540 Gaming. Notebook a aj desktop je možné vybaviť najnovšími procesormi Intel Core i7 a samostatnými grafickými kartami Nvidia GeForce, takže o zábavu tu budete mať postarané. Okrem vysokého výkonu však zaujmú aj svojím moderným dizajnom s modrým podsvietením a priaznivou cenou, čo ich robí skvelou voľbou pre viacčlenné rodiny.

Notebooky hernej série  Lenovo Legion Y540 a Y740 sú vyzbrojené výkonnými procesormi, rýchlou pamäťou RAM a najvýkonnejšími grafickými kartami súčasnosti.   Model Y540 tak môžete mať v konfigurácií s procesorom Intel Core i7, 16 GB RAM, 1024 GB SSD diskom a grafikou GeForce RTX 2060 Max-Q. Model Y740 však ide s grafickou kartou ešte ďalej. NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q tak nebude mať zľutovanie so žiadnou hrou a s veľkou rezervou rozpohybuje aj tie najnáročnejšie grafické scenérie. Netreba však zabudnúť na dômyselný dizajn, chladenie a skvelé podsvietené klávesnice. Model Y740 navyše disponuje klávesnicou Corsair iCUE RGB, ktorá dokáže vyžarovať nekonečné spektrum žiarivých farieb. Pozadu nie sú ani multimédiá a na oboch zariadeniach si môžete užívať výhody zvukového systému Dolby Atmos, pričom model Y740 podporuje aj zobrazenie prostredníctom technológie Dolby Vision. 

Pre hráčov, ktorí majú pri hraní radi veľký prehľad, je určený nový monitor Lenovo Legion Y44w. Jeho 43,4-palcová zakrivená uhlopriečka a pomer strán 32:10, jasne deklarujú maximálny herný zážitok. Obnovovacia frekvencia 144 Hz spolu s technológiou AMD FreeSync 2 sa postarajú o plynulé hranie bez trhania a preskakovania obrazu. Bombastický zvuk zabezpečujú odpojiteľné certifikované 2x5W reproduktory Harman Kardon. Monitor navyše disponuje rýchlymi portami USB 3.1 s možnosťou napojenia až dvoch externých smart zariadení (až do 90W). 

Počítače Lenovo Yoga sa vždy prezentovali iným prístupom k dennému používaniu počítačov a poznáme ich najmä ako konvertibilné zariadenia, ktoré je možné používať v rôznych pracovných režimoch. Súčasné noviny však posúvajú Yogy výrazne dopredu - a to najmä v oblasti dizajnu a funkčnosti. Lenovo Yoga S940 patrí medzi najtenšie a dizajnovo najvybrúsenejšie notebooky na trhu. S hmotnosťou 1,2 kg a hrúbkou iba 12,2 mm sa jedná o najtenší notebook na svete so zahnutým Contour displejom. Vďaka tomuto špeciálnemu displeju má Yoga hladšie okraje a minimalizuje sa tým viditeľnosť už aj tak tenkých rámčekov. Napriek malým rozmerom sa toho do vnútra zmestí naozaj dosť a Yoga S940, aj keby to nikto nepovedal, môže byť skutočným dravcom. Najmodernejšie procesory Intel Core i7, 16 GB RAM a terabajtový SSD disk hovoria jasnou rečou. Navyše k tomu získate 13,9 -palcový 4K displej s podporou štandardu Dolby Vision a reproduktory Dolby Atmos. Špičkový dizajn a výkon tak kráčajú ruka v ruke.  

Yoga však prináša aj ďalšiu novinku. Lenovo Yoga A940 je už na prvý pohľad snom všetkých grafikov a kreatívcov. Toto 27 – palcové all in one zariadenie s programovateľnou ružicou a sklopným, dotykovým 4K displejom s podporou pera, vytvára prvotriedny pracovný priestor pre zvýšenie vašej kreativity. Otočný pánt je možné nastaviť v rozsahu 25° a zabezpečuje tak dokonalú oporu pri písaní alebo kreslení. Technológia odmietnutia dlane zabezpečí, že budete písať iba perom a nie celou rukou. Ak používate nástroje Photoshop, Lightroom alebo Ilustrator, môžete priradiť funkcie k jednotlivým tlačidlám pre väčšiu efektivitu. Najnovšia generácia procesorov Intel Core i7 s grafickou kartou AMD Radeon RX560 zabezpečia plynulý chod všetkých aplikácií. Ako bonus treba určite spomenúť podložku pod myš, kde je možné vďaka bezdrôtovej technológii dobíjať aj svoj smartfón. Kreslenie a dizajnovanie tak ešte nikdy neboli tak zábavné.

Súpravy príslušenstva pre tablety

Lenovo venuje veľkú pozornosť aj zariadeniam na virtuálnu realitu a komponentom pre IoT, hlavne Edge serverom.

Ceny a dostupnosť

  • Lenovo IdeaPad L340 Gaming 15-palcový bude na Slovensku dostupný od júla 2019 s cenou 739 eur s DPH. 
  • Lenovo IdeaPad L340 Gaming 17-palcový bude na Slovensku dostupný od júla 2019 s cenou 819 eur s DPH. 
  • Lenovo IdeaCentre T540 bude na Slovensku dostupný od  júla 2019 s cenou od 829 eur s DPH. 
  • Lenovo Legion Y540 15-palcový bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 969 eur s DPH. 
  • Lenovo Legion Y540 17-palcový bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 999 eur s DPH. 
  • Lenovo Legion Y740 15-palcový už je na Slovensku dostupný s cenou 1 899 eur s DPH. 
  • Lenovo Legion Y740 17-palcový už je na Slovensku dostupný s cenou od 1 999 eur s DPH. 
  • Lenovo Yoga S940 bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 1 939 eur DPH. 
  • Lenovo Yoga A940 bude na Slovensku dostupný od augusta 2019 s cenou od 2 299 eur s DPH.
Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Lenovo Yoga ThinkPad Ideapad Thinkbook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať