PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Objavujú sa problémy s dostatkom batérií pre rastúci trh elektromobilov

Technológie
1

Volkswagen sa pripravuje na zvýšenie výroby elektromobilov, čo znamená, že bude potrebovať veľa batérií. Nemecká automobilka však podľa novej správy mení svojich dodávateľov batérií. VW chce prerozdeliť 50 miliónov eur, čo sú finančné prostriedky vyčlenené na batérie, pretože sa obáva, že dohoda o dodávkach so spoločnosťou Samsung by mohla byť zrušená.

Samsung pôvodne odsúhlasil dodávky batérií s úhrnnou kapacitou 20 gigawatthodín, čo stačí na napájanie 200 000 áut s batériami s kapacitou 100 kilowatthodín. No Samsung a VW sa nezhodli na objeme výroby a množstvo batérií sa nakoniec znížilo na menej ako 5 GWh.

Volkswagen potrebuje veľké množstvo batérií na pohon rastúceho počtu elektromobilov. Nemecká automobilka uvádza v Európe na trh nový rad batériových modelov, počnúc hatchbackom ID.3. Do roku 2025 by ich chcela produkovať 1 milión ročne. Audi a Porsche, čo sú značky vo vlastníctve VW, takisto uvádzajú na trh vlastné elektrické vozidlá. Volkswagen očakáva, že do roku 2028 bude mať v predaji 70 elektrických modelov rôznych značiek.

Ostatní výrobcovia automobilov ohlásili podobne ambiciózne plány. Okrem elektromobilov plánujú automobilky predávať viac hybridných vozidiel, ktoré používajú rovnaké lítiovo-iónové batérie, aj keď v menšom množstve. Lítiovo-iónové batérie vyrába len niekoľko spoločností a problémy vo výrobe a zásobovaní surovinami neumožňujú okamžité zvýšenie objemu výroby tak, aby to zodpovedalo požiadavkám výrobcov automobilov.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
bateria elektro elektromobil nabijanie smart doprava hybrid

1 komentár

od kedy je dostatok problem? Hadam s nedostatkom.... reakcia na: Objavujú sa problémy s dostatkom batérií pre rastúci trh elektromobilov

3.6.2019 13:06
od kedy je dostatok problem? Hadam s nedostatkom....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať