SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Letné júlové číslo PC REVUE už v predaji!

0

3D PCR.jpg V júlovom čísle PC REVUE prinášame veľkú letnú tému DOVOLENKUJEME S TECHNIKOU v ktorej vám poradíme ako sa starať o vašich elektronických miláčikov počas leta, čo by vám z elektroniky nemalo na dovolenke chýbať, ako počas dovolenky v zahraničí surfovať na nete, písať správy a telefonovať čo najvýhodnejšie.

K dovolenke patrí aj pohyb a šport. Vedeli ste, že s inteligentným náramkom môže byť športovanie zábavou? Motivujú vás k vyšším výkonom a dokážu zmerať vaše telesné funkcie. Do júlového čísla sme otestovali viaceré z nich.

V júlovom PC REVUE predstavíme aj novinky z výstavy COMPUTEX 2014, ukážeme ako sa pracuje v centrále spoločnosti ASUS a exkluzívne nazrieme do výrobných hál spoločnosti GIGABYTE.

Navštívili sme konferenciu Google I/O2014, previezli sme sa v nadupanom autíčku BMW X6, otestovali špičkové notebooky pre náročných, počítače all-in-one či telku Samsung UE55HU7500. Ak vás zaujíma ako merajú a navigujú smartfóny a tablety, odpoveď nájdete v júlovom vydaní PC REVUE.

Letné vydanie PC REVUE prináša množstvo tém, pre pohodové čítanie, nech ste kdekoľvek. A preto si ho užívajte plnými dúškami.

IT na leto a internet na dovolenke

Prázdniny sa začali a my aktuálne prichádzame so špeciálnou témou. Venovať sa budeme tomu, ako sa máte starať o elektroniku na dovolenke, čoho sa vystríhať, resp. čo si nezabudnúť pribaliť do kufra. Veď telefón je už na dovolenke samozrejmosť a tablet by vám tiež nemal chýbať.

IT na leto a internet na dovolenke

K tomu fotoaparát a možno notebook, ak chcete počas oddychovania aj trochu pracovať. O to všetko sa treba postarať a my vám poradíme, aký batoh, prípadne iný obal na tieto stále chúlostivé zariadenia si máte pripraviť. Poradíme vám aj v prípade, že sa smartfón či tablet dostane do kontaktu s vodou a navlhne. Existuje jednoduchý trik, ako minimalizovať straty.

Špičkové notebooky pre náročných

Ceny notebookov klesli až tak, že niektoré modely sú vnímané ako spotrebný tovar s odhadovanou morálnou životnosťou jedného roka. Nejde o materiálové vyhotovenie, skôr o cenu a možnosť po roku kúpiť výhodne ďalší model.

Špičkové notebooky pre náročných

Tento test však nie je zameraný na takéto notebooky, ale na modely s vysokou pridanou hodnotou a nadštandardnou kvalitou a možnosťami. Stále sú tu používatelia, ktorí si za špičkové kúsky na trhu radi priplatia. Jednak dostanú prvotriedne funkcie a výpočtový výkon, jednak majú možnosť pracovať s notebookom, na ktorý si dlhodobo zvyknú.

Internet v dovolenkových destináciách

Internet sa stal naším každodenným spoločníkom, ktorého sa nechceme vzdať ani na dovolenke. Spoliehať sa na dostupnosť sietí Wi-Fi sa vždy neoplatí - môžu byť spoplatnené, nestabilné, nezabezpečené alebo pomalé. Netreba zabúdať ani na riziko zneužitia verejných sietí Wi-Fi.

Internet v dovolenkových destináciách

Náročnejším používateľom nepostačí ani roamingová ponuka našich operátorov. O nej píšeme na inom mieste v tomto vydaní. Hoci je o niečo lepšia ako v minulosti, počet dát v balíku je limitujúci faktor. 100 MB vám postačí na občasnú kontrolu e-mailov, ale po internete si s touto výbavou veľmi neposurfujete. Preto sa v tomto článku zameriame na tretiu možnosť. Kúpu predplatenej SIM karty.

Computex 2014

Computex je podujatie, ktoré sa už radí k najväčšej štvorke IT výstav vo svete. Začína sa to v januári v Las Vegas/CES, vo februári nasleduje Barcelona/MWC, potom je to Taipei/Computex a napokon Berlín/IFA v septembri.

Computex 2014

PC REVUE bude tento rok osobne zastúpené na všetkých štyroch výstavách a už tradične vám z nich prinášame exkluzívne reportáže, fotografie a videá. Computex je špecialita, pretože viac zohľadňuje rýchlo rastúci ázijský trh. Taipei je poriadne ďaleko a nechodí sa sem často, PC REVUE malo na výstave však až dvoch zástupcov a tak prinášame naozaj rozsiahlu reportáž.

Virtuálna realita sa blíži, 1. časť

Jedna z tém, ktoré desaťročia lákajú autorov vedecko-fantastickej literatúry, je koncept virtuálnej reality. Preniesť sa pohľadom do celkom iného sveta je skutočne niečo, po čom azda každý človek raz zatúži.

Virtuálna realita sa blíži, 1. časť

Výskum týchto mechanizmov prebieha už mnoho rokov, pričom úspešné uplatnenie tejto technológie si vyžaduje prekonanie mnohých technických prekážok. Pokrok je však nezadržateľný a začína prinášať prvé ovocie. V akom stave sú súčasné projekty a kto všetko na nich pracuje?


obsah.jpg

Pridať komentár