Logitech MX Master 3S / Myš pre veľmi náročných používateľov

1

Opis začnem kolieskom MagSpeed, ktoré umožňuje klasické pomalé rolovanie s mechanickou reakciou jednotlivých krokov, ale energickejším pohybom prsta elektromagnetická aretácia povolí, koliesko sa roztočí voľne a rýchlo, takže v rozsiahlejších dokumentoch môžete rolovať rýchlosťou až 1000 riadkov za sekundu. Výrobca tieto režimy označuje Ratchet a FreeSpin. Citlivosť automatického prepínania nazývaného SmartShift môžete nastaviť softvérovo v aplikácii Logi Options+. Malé tlačidlo pod hlavným rolovacím kolieskom je konfigurovateľné, v implicitnom nastavení mení režim rolovacieho kolieska. Ja som ho nikdy nepoužil, automatické prepínanie mi úplne vyhovovalo, takže väčšina používateľov si naň zrejme nastaví inú funkciu. Používateľ má k dispozícii aj samostatné koliesko implicitne nastavené na horizontálne rolovanie, ktoré je v ergonomickom dosahu palca. Jeho funkciu môžete zmeniť, praktické je napríklad prechádzanie medzi záložkami v aplikáciách, ktoré majú takéto používateľské rozhranie, nastavenie hlasitosti, zoomovanie a podobne.

Optický snímač má fyzické rozlíšenie 8000 DPI a funguje prakticky na akomkoľvek povrchu, dokonca aj na skle. Prednastavené je rozlíšenie 1000 DPI, ktoré na bežné po­užívanie úplne vyhovuje. Vyššie rozlíšenie oceníte, ak pracujete na veľkom monitore so 4K, prípadne ešte vyšším rozlíšením. Prekvapil ma veľmi tichý chod tlačidiel. Má to veľa výhod, napríklad počas videohovoru môžete v okne inej aplikácie klikať bez toho, aby to váš komunikačný partner počul. Myš má spolu šesť tlačidiel, tri na hornej strane a tri v dosahu palca. Myš sa pripája buď cez bluetooth, pričom môže byť spárovaná až s tromi zariadeniami, alebo cez USB dongle LogiBolt. Batéria sa nabíja cez konektor USB-C a mala by vydržať na jedno nabitie 70 dní. Samozrejmá je možnosť používania aj počas nabíjania.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Koliesko umožňujúce presné aj rýchle zvislé rolovanie, samostatné koliesko na horizontálne rolovanie
- Nič podstatné

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

1 komentár

v aplikácii Logi Options+ reakcia na: Logitech MX Master 3S / Myš pre veľmi náročných používateľov

21.7.2022 16:07
no len problém je, že my používame Ubuntu Linux a v ňom myšku za 5€ z elektro oddelenia z Kauflandu. To na Linux asi nemysleli a tie ovládače zariadenia v ňom nefungujú :( To každý výrobca zabúda na to, že dnes už väčšina používateľov pracuje v Ubuntu, nik nechce Windows11, ktorý ľahšie nakazia vírusmi a potrebuje antivír, kdežto v Ubuntu máš práva admina a podriadených používateľov a nechytíš klasický windows vírus. A veď to my na Ubuntu len internetujeme v Chromium, Firefox, Opera vpn, prípadne kreslíme GIMP, Inkscape, Krita, Dark Table, prípadne video upravujeme Kdenlive, openshot video editor, blender. Či nejaké to školské programovanie vo vs code s pluginmi. Tak táto myška asi nie je pre nás z lacného kraja :( 60€? To len hlupák kúpi bez ovládačov pre Linux za tú cenu...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať