SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Logitech predstavil hernú myš G502 X v káblovej aj bezdrôtovej verzii

0

Predstavené boli tri modely G502 X, G502 X LIGHTSPEED a G502 X PLUS, všetky budú k dispozícii v čiernom aj bielom farebnom prevedení.

Video

Typové označenie prezrádza, že sa jedná o inovované verzie populárnej hernej myši G502, ktorá využíva najnovšie technológie, predovšetkým nové hybridné opticko-mechanické LIGHTFORCE spínače a pripojenie cez LIGHTSPEED.

Pod názvom LIGHTFORCE sa skrýva nová technológia mikrospínačov, ktorá kombinuje výhody optických spínačov s dôležitým pocitom hmatovej odozvy ako pri obľúbených mechanických spínačoch. Optické spínače ponúkajú vysokú rýchlosť, dokonalú funkčnosť, spoľahlivosť, presnosť ovládania s výraznou reakciou na stlačenie tlačidla a samozrejme dlhú životnosť. Spínače LIGHTFORCE fungujú rovnako klasické mechanické spínače, aby bol zachovaný výrazný hmatový vnem pri ich stlačení.

Výsledkom spojenia predností optických a mechanických prvkov spínačov je nízka latencia, ktorá je pre hráčov kľúčová a hmatová odozva, na akú sú hráči zvyknutí.  

Detaily konštrukcie

Myš G502 X je vybavená vysoko citlivým herným snímačom HERO 25K, ktorý ponúka presnosť polohovania v pomere 1:1 na submikrónovej úrovni bez vyhladzovania, filtrovania alebo akcelerácie. Môže sa taktiež pochváliť aj prepracovaným, reverzibilným a vyberateľným tlačidlom na zmenu rozlíšenia, prispôsobením pre rôzne veľkosti rúk a spôsoby úchopu, vylepšeným rolovacím kolieskom s vyššou stabilitou a zníženou hmotnosťou pri zachovaní ikonických režimov rýchleho nekonečného rolovania alebo presného posunu ako u myši G502 a tenkostenným exoskeletom na zníženie hmotnosti s maximálnou tuhosťou konštrukcie.

Bezdrôtové pripojenie LIGHTSPEED v kombinácii s technológiou LIGHTFORCE ponúkajú o 68% rýchlejšiu odozvu ako predchádzajúce generácie. Aktualizácia protokolu LIGHTSPEED taktiež umožňuje hráčom pripojiť dve zariadenia LIGHTSPEED k jednému USB prijímaču pomocou nástroja na párovanie zariadení v aplikácii G HUB a používať G502 X s rovnakým USB prijímačom ako napr. herná klávesnica Logitech G915, G915 TKL alebo G715.

Bezdrôtové verzie G502 X sa nabíjajú cez USB-C a sú navyše kompatibilné s bezdrôtovými dobíjacími podložkami Logitech G POWERPLAY pre neobmedzenú výdrž batérie bez pripojeného káblu.

Model G502 X PLUS je vybavený technológiou LIGHTSYNC RGB s nastaviteľným plynulým 8-zónovým LED podsvietením, ktoré sa dokáže prispôsobovať hre používateľa, ponúka efekty pri spúšťaní/vypínaní a podporuje optimalizáciu výdrže batérie pomocou detekcie aktívneho hrania.

Herné myši Logitech série G502 X budú na Slovensku k dispozícii od 20. septembra za odporúčané maloobchodné ceny G502 X - 79.99€; G502 X LIGHTSPEED - 149€  a G502 X Plus - 169€

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Logitech G502 X herná myš

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať