ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Luxusné Arduino UNO Mini v limitovanej edícii

1

Táto prémiová edícia Arduina bola vydaná pri príležitosti oslavy 10 000 000 vyrobených dosiek Arduino UNO. Zberateľov aj fajnšmekrov zaujme efektné zlaté prevedenie dosky, elegantné balenie, či certifikát s výrobným číslom. Dosku samozrejme môžete využiť aj vo svojich konštrukciách, výhodou sú kompaktné rozmery aj pokovené kontaktné plôšky na obvode

Arduino UNO Mini UNO Mini potrebuje 4 x menej miesta ako klasické Arduino UNO, má rozmery cca 34 x 28 mm a konektory majú rozstup 1,27 mm, čo je tak akurát na pripojenie drôtikov. Bežná rozteč na kladických doskách plošných spojov je 2,54 mm.

Porovnanie klasického Arduiona (na obrázku je jeden z čínskych klonov) s Arduino MINI LE

Vďaka spájkovacím plôškam na okrajoch dosky sa dá UNO Mini zapájať aj rovno do PCB, prípadne môžete k doske prispájkovať vodiče. Na rozdiel od klasického Arduino UNO, táto doska má vedľa konektorov pre každý pin pokovený otvor.

Na pripojenie k počítaču je na doske UNO Mini USB-C konektor. Resetovacie tlačidlo je v rohu dosky a zmestili sa tam aj všetky LED, na ktoré ste zvyknutí z klasickej dosky UNO. Miesto napájacieho konektora sú spájkovacie plôšky. Doska funguje s externým napätím už od 6 V a má oproti klasickému UNO vylepšené napájacie obvody.

Podobne ako klasické Arduino UNO aj táto doskavyužíva mikrokontrolér ATmega328P taktované na 16 MHz. Má 14 digitálnych I/O pinov, z ktorých 6 je možné použiť ako PWM výstupy a 6 analógových vstupov

Arduino UNO Mini Limited Edition – rozloženie pinov

Na veku krabičky je pamätná plaketa, na ktorej zakladatelia platformy Arduino ďakujú všetkým užívateľom za podporu.

Jedinečné výrobné číslo dosky je tiež vyfrézované na plošnom spoji.

Na portáloch s 3D modelmi sú modely nástenných držiakov na Arduino UNO Mini Limeided Edition

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Arduino UNO Limited edition limitovana edicia

1 komentár

Koľko bude vyrobených kusov? reakcia na: Luxusné Arduino UNO Mini v limitovanej edícii

12.4.2022 17:04
Koľko bude vyrobených kusov?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať