SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Telefóny s Androidom budú čoskoro schopné určovať svoju polohu s presnosťou 1 m

1

Používatelia, ktorých smartfóny sú vybavené SoC Snapdragon 8 gen. 1 a Snapdragon 888, sa môžu tešiť na výrazné zlepšenie presnosti určovania polohy. Spoločnosti Trimble a Qualcomm, výrobca Snapdragonu, oznámili, že technológia GNSS Trimble RTX (Real Time eXtended) prichádza do telefónov využívajúcich súčasné a predchádzajúce generácie mobilných čipov Qualcommu.

RTX GNSS umožní výrobcom smartfónov, poskytovateľom služieb a vývojárom aplikácií, ktorí používajú SoC Snapdragon, poskytovať používateľom presnosť na úrovni jedného metra.  To je približne päťnásobné zlepšenie presnosti v porovnaní so súčasným stavom. Takáto úroveň zlepšenia umožní množstvo funkcií. Ako príklad sa uvádza automobilová navigácia s navádzaním do jazdných pruhov, vodiči by takisto mohli získať lepšie mapové detaily a presnejšie pokyny pomocou navigačných aplikácií v reálnom čase.

Ďalším prípadom použitia sú aplikácie na zdieľanie jazdy. Tí, ktorí nedokázali nájsť svojho vodiča Uberu alebo Lyftu v preplnenej lokalite, by mohli oceniť presnosť na úrovni jedného metra. Technológia Trimble RTX GNSS príde na trh v druhom štvrťroku tohto roka. Bude dostupná v zariadeniach so Snapdragonom 8 gen. 1 vrátane radu Samsung Galaxy S22 a OnePlus 10 Pro, ako aj v telefónoch poháňaných Snapdragonom 888 vrátane radu Galaxy S21, Galaxy Fold/Flip 3, ASUS ROG 5, OnePlus 9 a 9 Pro a ďalších.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Re reakcia na: Telefóny s Androidom budú čoskoro schopné určovať svoju polohu s presnosťou 1 m

28.3.2022 21:03
Takže tá zvýšená presnosť kvôli ktorej máme za Galileo platiť UK v androide zatiaľ nefunguje? Dobre vedieť.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať