ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Maker Faire – online podujatie pre všetkých kreatívnych kutilov

0

Druhý slovenský Maker Faire sa koná online. Hlavný program workshopov je v sobotu 5.12. Podujatie je zdarma on-line na http://mall.tv/ alebo www.mfbratislava.online .

Celá sobota bude patriť workshopom. Nosnou témou bude 3D tlač, čo je technológia, ktorú dnes využíva väčšina makerov. 3D Guru Juraj Červeňan vám ukáže ako si vytvoriť vlastný model pre 3D tlač a prezradíme vám aj to, ako ho potom namaľovať. Marian Záhorský vám predstaví airbrush, čo je technika využívaná nielen umelcami, ale aj modelármi a 3D tlačiarmi pri post procesingu a farbení modelov. Ostatne mnoho obchodov pre 3D tlač už má vo svojom portfóliu na e-shope aj farby, kompresory a pištole pre airbrush.

O 15:30 je naša prednáška v ktorej účastníkom podujatia predstavíme novinky v oblasti IoT a malých mikropočítačov (Micro:bit, Arduino, Raspberry, STM32Nucleo, CyberPI Go,... a ďalších). A nielen to, v tomto workshope vás naučíme aj základy robotiky a ukáže vám, ako si môžete doma alebo v škole vytvoriť vlastného robota, prípadne si sami naprogramovať systém na riadenie a ovládanie inteligentnej domácnosti.

Chlapci z Paralelnej Polis pre vás pripravili zaujímavý workshop o mesh sieti Disaster Radio, čo je nezávislá sieť fungujúca mimo internetu alebo mobilných operátorov. Prvé prístupové body už sú aj na Slovensku a ako sami uvidíte, do projektu sa môžete veľmi jednoducho zapojiť aj vy a pomôcť rozšíriť jej dosah a časom nepochybne i možnosti. Paralelná Polis nám v druhom videu ukáže ako si postaviť BLESKOMAT, čo je veľmi zjednodušene akýsi bitcoinový automat vhodný napr. do kaviarne na mikro platby v kryptomene. Postaviť si ho môžete už za pár euro, čiže je to zaujímavé aj pre naozaj malé prevádzky.

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Maker Faire IoT

Pridať komentár