SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Silicon Power QP60 / Elegantný powerbank s 10 000 mAh

0

Powerbank QP60 charakterizuje čistý a minimalistický dizajn. Telo s hmotnosťou 230 g a rozmermi 137 × 67 × 13,8 mm je menšie a ľahšie než niektoré smartfóny. Hliníkové puzdro s jemne pieskovanou povrchovou úpravou je pritom dostatočne odolné proti pádom a vďaka zaobleným hranám lepšie vzdoruje aj prípadnému obitiu.

S výnimkou loga a základného opisu ku konektorom je päť strán powerbanku nepoškvrnených, bez funkčných prvkov. Tie sa všetky nachádzajú zospodu. Na 5 V dobíjanie akumulátora je USB-C a na spätnú kompatibilitu alebo skrátka použitie s lacnejšími telefónmi a príslušenstvom výrobca nevynechal ani micro USB. Rýdzo výstupné porty sú dva USB-A a USB-C je vstupno-výstupné. Pri kombinovanej záťaži všetkých je maximálny dosahovaný prúd okolo 3 A (15 W).

QP60 je kompatibilný aj so zariadeniami napájanými 9 V a 12 V. Špičkových 18 W sa týka 12 V dobíjania s 1,5 A, keď používate iba jeden konektor. S 5-voltovými a 9-voltovými zariadeniami sú maximum 2 A, ale i to je dosť na to, aby sa dalo hovoriť o rýchlom nabíjaní (Quick Charge). Powerbank pritom dobijete zhruba za tri hodiny. Aktuálna kapacita sa dá zistiť stlačením tlačidla, ktoré podsvieti zodpovedajúci počet zo štyroch priezorov.

Použité sú články sú 37 Wh Li-ion. To je tak akurát na dve až tri dobitia smartfónu. V prípade nositeľného príslušenstva (náramkov, hodiniek a podobne) s menšou kapacitou batérií je to, samozrejme. viac.

Cena 19 eur je vzhľadom na luxusné vyhotovenie nastavená primerane, horšie je to iba s dostupnosťou, ktorá je u nás slabšia. To je však dané aj tým, že ide o novinku. Napriek tomu, keď trochu popátrate, Silicon Power QP60 nájdete aj v niektorých slovenských e-shopoch. Vybrať si môžete z viacerých farebných variantov – čierneho, sivého, modrého a zeleného.

 „Funkčne i vizuálne príťažlivý powerbank, vhodný aj ako vianočný darček.“
 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Rýchle nabíjanie mobilných zariadení i powerbanku, šikovné kompaktné rozmery, vysoká mechanická odolnosť, súčasťou príslušenstva je aj textilné puzdro, reprezentatívny vzhľad
- Slabšia dostupnosť

Hodnotenie: 9/10

Cena: 19 EUR

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať